اطلاعاتي درباره برنامه MOHO ميخوام !؟

سلام به دوستان گل....

اطلاعاتي درباره برنامه MOHO ميخوام ...اگه كسي با اين برنامه كار كرده اينجا يكم واسه من توضيح بده... :oops:

مرسي :arrow:

فرهاد :idea:

fery_p30

New Member
سلام من برنامه ی موهو رو اگه بدون مبالغه بگم تموم کردم :razz:
و الان با یه شرکت ایرانی قرار داد دارم برای تولید فیلم آموزشی برنامه ... چند ماه صبر کنی آموزش کلیش میاد بیرون همون موقع یه دونشو رایگان واسط میفرستم .
الان اگه سوال جزئی که بشه تو نت جواب داد داری در خدمتم رفیق @!@

fery_p30

New Member
آموزش قدم به قدم برنامه ساخت ساده انسان انیمیشن با برنامه فوق العاده Moho
آموزش برنامه قوی و بسیار عالیه Moho برای ساخت انیمیشن 00ساده00ساده
برنامه moho یک برنامه فوق العاده زیبا و راحت می باشد به طوری که کارهای نیمه حرفه ای را می توان به کمک این برنامه در زمان بسیار کم و به راحتی به پایان رساند.
در کل این برنامه شامل یک پنجره ی اصلی و چهار پنجره فرعی می باشد
که به ترتیب فروم نگاره همه را توضیح می دهد .
toolgroups.png

1- پنجره ی اصلی که شامل پنل های مدیریتی و خدماتی میباشد و کارهایی از قبیل تنظیمات
انیمیشن و استفاده از *****های آماده برنامه ی moho در این قسمت قرار دارد .

2- Tools این قسمت خود شامل شش قسمت مجزا می باشد .

Translate Points
Scale Points
Rotate Points
Add Point
Delete Edge
Curvature
Magnet
Freehand
Rectangle
Oval
Arrow
Shear Points X
Shear Point Y
Perspective Points H
Perspective Points V
Bend Points H
Bend Points V
Noise
Peak
line width
delete shape
hide edge
lower shape
raise shape
III. Bone این قسمت برای کار بر روی مفصل ها می باشد در این قسمت می توانید برای هر نقطه ی دلخواه یک مفصل تعریف کنید و هر طور که خودتان می خواهید آنرا تکان دهید و یا جابجا کنید که شامل قسمت های زیر است :
select bones
translate bones
scale bones
rotate bones
manipulate bones
قسمت های دیگر در مراحل حرفه ای کاربرد دارد .
IV. Layer این قسمت برای تغییر شکل ها به روش های مختلف و در محور هی مختلف می باشد در این قسمت شما میتوانید اشکال را در امتداد هر کدام از محورهای x.y.z جابجا و یا دوران کنید تا شکل به زاویه مورد نظر برسد که شامل قسمتهای زیر است .
set origin
translate layer
scale layer
rotate layer
rotate layer X
ratate layer Y
shear layer X
shear layer Y
flip horizontally
flip vertically
V. Camera همانطور که مشخص است این قسمت برای تنظیمات دوربین میباشد میتوانید در این قسمت دوربین را در فضای خالی بچرخانید و در هر نقطه که می خواهید بایستید و باز هم به چرخش ادامه بدید که از ترکیب چهار قسمت زیر میتوانید به یک استدیوی کامل برسید .
track camera
zoom camera
roll camera
pan/tilt camera
zoom برای جلو رفتن و استفاده ی ذره بین برای دقت بیشتر در کار
rotate برای چرخش کلی کار
orbit که حدود کل فعالیت را برای شما معیین و تصویر را به آن اندازه در می آورد
fz2gxc.jpg

این قسمت چهار خط بالایی دارد که دو به دو با هم رابطه داند به این صورت که دو خط بالا که یکی آبی و دیگری قرمز میباشد : خط آبی روند زاویه ای مفصل ها و خط قرمز روند انتخابی هر مفصل را دنبال میکند ، دو خط پایین که آنها نیز آبی و قرمز هستند از همین خاصیت استفاده می کنند با این تفاوت که دو خط پایین به جای زاویه به جابجایی کار دارد .
شما می دانید که یک حرکت از جابجایی و سمت تشکیل شده پس با این چهار خط ما به طور کامل هر نوع حرکتی را زیر پوشش قرار می دهیم ، این چهار خط به شرح زیر است :
bone angel
selected bone angel
bone translation
selected bone translation
سه خط پایین نیز برای جابجایی و اندازه و چرخش لایه های مختلف می باشد که در سه خط جداگانه تفکیک شده .
layer translation
layer scale
layer rotation
شما با تغییر عدد روبروی گزینه ی frame می توانید تعداد فریم موجود در یکه ثانیه را مشخص کنید و با این کار سرعت انیمیشن را تنظیم کنید .

2ii993t.jpg

قسمت دیگری موجود است که کار کنترل فیلم را انجام می دهد .
8.png

4.Layers در این قسمت شما می توانید اجزای طرح را لایه بندی کنید ، یک لایه زیاد و یا کم کنید و نیز از یک لایه کپی بگیرید و یا در قسمت تنظیمات لایه را مشخص و یا جابجا کنید .
new layer
duplicate layer
delete layer
layer settings
برای ناپدید کردن لایه ها بر روی چشم کنار هر لایه کلیک کنید و برای دیدن دوباره باز هم کلیک کنید .
152yux3.jpg

5.Style این قسمت برای کار بر روی shape می باشد به طوری که تمام افکتهای جمع شده در قسمت های مختلف برنامه همراه با لغزنده های تعریف کننده در این قسمت قرار دارد و به راحتی می توان هر رنگ حالت سایه و در کل یک style را برای shape خودتان تعیین کنید .
20pot9c.jpg

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

چكارا ميشه با اين برنامه كرد ؟؟؟

يكم نوضيح بده

موفق باشيد

sepi90

Member
از وقتي شرکتefrontier خريدش ديگه اسمش moho نيست ، شده anime studio ولي محيطش همونه ، کار کردن باهاش راحته ولي به نظر من محيط گرافيکي فلش يه دنياي ديگس ، ولي در کل برنامه فوق العاده ايه ، مخصوصا که ميشه استخوان بندي کرد .( مخصــــــــــــوصـــــــــــــــــا )

راستي قرن اين تاپيک به سر اومده بوده ها . تاپيک جديد ميزدين خو .

Max2000

New Member
به نام خدا
fery_p30 واقعا عالی بود میشه به اموزشهات در زمینه این نرم افزار ادامه بدی به خصوص در مورد ویرایش و حذف پشت زمینه عکس و استخوان بندی عکس
البته منظورم از عکس عکس وارد شده به نرم افزار moho است
خواهش میکنم در این زمینه بازم آموزش بذار:)

fery_p30

New Member
خیلی از دوستان می خواستن که خارج نت با هم رابطه داشته باشیم ولی متاسفانه من نمی تونم

سلام -- برنامه anime یا همون moho سابق از برنامه های بسیار مخفی در استدیوهای سال 2000 بود که البته بعد از چند سال که به فایلهای سوخت تبدیل شد ---> به بازار عام راه یافت و توی لوح های فشرده به بازار اومد ...
این برنامه به شما این امکان رو می ده که نقاشی بکشید استخوان بندی کنید و حرکت بدید -- البته این برنامه صرفا برای انجام انیمیشن دو بعدی نیست بلکه انجام کارهای سه بعدی هم براتون راحت می کنه تا حدی که می تونین ابجکت های برنامه های بسیار قوی مثلا : 3d max رو هم داخل اون import کنید داخل این فروم یه باکس برای خودم تشکیل دادم که به هر سوالی که داشته باشین در 24 ساعت جواب می دم -- این برنامه هنوز هم داخل ایران دست بعضی شرکت های انیمیشنی به ارث می رسه به خاطر همین هم هست که در اینترنت نمی تونین درباره برنامه هیچ مطلب فارسی پیدا کنید .
مثلا استدیوی صبا که باید کارتون های اونارو دیده باشید این برنامه رو از سر فصل های اصلی خودش قرار داده و حتی با استدیوی lostmarble توی ژاپن قرارداد learning بسته برای سوال و جواب منو توی اینجا می تونین پیدا کنید @!

برای ارجاع کلیک کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا