اصول نوشتن صفحات HTML

atefenoorali

New Member
اصول نوشتن صفحات HTML

نوشتن دستورات HTML اصولی دارد که باید این اصول را در ایجاد صفحات HTML در نظر بگیریم. هر صفحه اچ تی ام ال با اعلام نوع سند (doctype) شروع می شود.

بخشی مورد نیاز که بیان کننده نسخه html ی است که هر صفحه با آن طراحی می شود. با این کار طراح به مرورگر اعلام می کند که در طراحی صفحه وب بعنوان مثال از HTML4 استفاده کرده است یاHTML5 .

این کار با استفاده از تگی با عنوان انجام می گیرد. استفاده از این تگ در HTML4 قدری دشوار بود. اما در HTML5 این کار به سادگی و تنها با استفاده از عبارت زیر انجام می پذیرد.

<!Doctype html>با تایپ این تگ در ابتدای صفحه خود ، به مرورگر اعلام می کنیم که ما در طراحی صفحه وب خود از html5 استفاده می کنیم.

عموما یک سند html شامل دو قسمت کلی می باشد:

  1. قسمت اعلام نسخه html ی صفحه با آن طراحی می شود.
  2. قسمت تعریف صفحه وب که این کار با استفاده از تگ <html> انجام می گیرد. در واقع باید گفت که تمامی مندرجات یک صفحه وب ، در داخل تگ <html> واقع می شود.
<!Doctype html>
<html>
{کل مندرجات صفحه وب}
<html/>​


محتویات تگ <html> نیز ، به دو قسمت اصلی تقسیم می شود:

  1. قسمت تیتر ، شامل اطلاعاتی در مورد سند html مزبور می باشد و در داخل تگ <head> درج می شود.
  2. قسمت بدنه ، شامل همه مواردی است که در یک صفحه وب نمایش داده می شود. و در داخل تگ <body> درج می شود.
<html>
<head>
{قسمت تیتر}
</head>
<body>
{قسمت بدنه}
</body>
</html>​همان گونه که در شکل مشاهده می نمایید ، همواره ، تمامی مندرجات صفحات html بین دو تگ <html/>و <html>قرار می گیرد.جهت مطالعه ی مقالات بیشتری در مورد HTML سایر مطالب وبسایت را بازدید نمایید.

جهت بازدید از نمونه کار های شرکت رایتک علاوه بر وبسایت می توانید از شبکه های اجتماعی شرکت در اینستاگرام و آپارات بازدید نمایید.

--------------------------------------------------------------
اصول نوشتن صفحات HTML

آموزش کامل HTML

طراحی سایت ارزان
 

جدیدترین ارسال ها

بالا