اصول طراحی نرم افزار مالتی مدیا با فلش

fazelit

Member
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من می خوام یه نرم افزار مالتی مدیا با فلش طراحی کنم اصول و پایش چطوره
قبلا با mmb طراحی کردم اونها صفحه دارن و کارهات رو توی هر صفحه قرار می دی و می ری صفحه بعدو...
مثلا برای صفحه بندی کردن در فلش چطوری بهتره انجام بشه؟ (مثلا هر فریم رو بزارم یه صفحه باشه یا برای هر صفحه یه لایه تعریف بشه یا ...)
قالب رو می خوام بسازم چطوری باشه بهتره؟
می خوام دوستانی که در این زمینه تجربه دارن تجربشون رو در اختیار من و دوستان دیگه قرار بدن تا همه بتونیم استفاده کنیم

با تشکر از همکاریتون

Mehrdad155

کاربر فعال
درود

لطفا mmb را برای همیشه فراموش کن.این درس اول.

هر صفحه را یه فریم بزارید راحت ترید. البته این بستگی زیاد به فرم سایت داره.

شما قالب را بساز تا ببینیم چی تو ذهنتونه بعد دوستان و خودم نظر میدیم.

زبان اکشن 3 را یاد بگیرید. این اصول و پایه اش است.تو همین سایت هم آموزش زیاد هست. سمت اکشن 2 هم نروید . این درس دوم و پایانی.

موفق باشید _ مهرداد

fazelit

Member
ممنون از پاسخ تون
بهتره هر صفحه رو یک فریم درنظر بگیرم و؟
خوب اینجا یه مشکل پیش میاد اون هم وقتی تعداد لایه ها زیاد میشه
مثلا 10 صفحه داریم حساب کنید اگه به صورت متوسط توی هر صفحه 10 لایه داشته باشیم زیادمیشه.
بهتر نیست برای هر صفحه یه sence تعریف کنیم؟
یا اینکه مثلا هر 10 صفحه رو معادل یک sence در نظر بگیریم؟
یه خصوصیت خوبی که mmb داشت می تونستم داخل پروژه فایل exe اجرا کنم ولی متاسفانه توی فلش این امکان رو نداره فقط میتونم یه دکمه بسازم با دستور fscommand اون رو باز کنم :-?

wgolzar

Active Member
سلام دوست عزیز
به نظر من یا هر صفحه یک فریم باشه
یا هر صفحه یه sence باشه
هر فایل exe ای رو میتونید با فلش بازکنید:wink:

mohammad.sub7

کاربر فعال
واسه مالتی مدیا حتماً به صورت اکسترنال کار کن تا وقتی حجم کار رفت بالا به مشکل نخوری. بهتره 1 فایل index مثلاً داشته باشی که شامل اینترو و صفحه اصلی هستش که دکمه ها اصلی اونجا هستن بعد هر دکمه کلیک شد به صورت اکسترنال 1 فایل swf رو باز کنه

mohammad.sub7

کاربر فعال
البته منظور اکسترنال swf خارجی رو تو دل فایل اصلی اجرا کنه نه اینکه کلیک کنه 1 فایل دیگه باز بشه

آخرین ویرایش:

fazelit

Member
اوکی ممنون
متوجه شدم
یعنی با دستور لودر اون ها رو داخل پروژه باز کنم
و هر صفحه در واقع یه فایل swf خارجی باشه درسته؟

wgolzar

Active Member
درسته فقط هر صفحه (فریم یا secence)که خواستی لود کنی اول صفحه قبلی که در حال نمایش بود را unload کن بعد تو فریم یا secnce جدید با دستور loadMovie صفحه جدید رو لود میکنی:wink:

mohammad.sub7

کاربر فعال
میتونید هم با 1 لودر از دستور سوییچ استفاده کنید

که اگه case 1 بود اولی 2 بود دومی رو لود کن بعد به دکمه ها شماره بدید که مثلاً دکمه key1 case1 رو لود کنه .....

m0hsen.a

Member
سلام
كارايي من تا حالا به 12 صفحه يا بيشتر هم كشيده شده و ااصلا سرعت لود پايين نيومده
به نظر من فقط در صورتي خوبه كه يه قسمت در يه فايل swf جديد لود بشه كه اون فايل حجم زيادي نداشته باشه. آخه وقتي كل كار روي سي دي پياده شد شايد سرعت لود يكم كند باشه.
من هميشه صفحات رو توي يك لايه در timeline ميزارم و براي هر كدوم از فريم ها كه در واقع يك صفحه هست يك نام ميزارم. كه بعد از كليك به همون فريم ارجاع داده بشه. ( هر كدوم از فريم هام يك نام مشخص داره ).
اميدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

جدیدترین ارسال ها

بالا