اصطلاحات تصاویر

hoss.yazd

New Member
سلام.دوستان میشه برخی اصطلاحات مثل وکتور،شاتر استاک و.. توضیح بدین.البته از اونجایی که من خیلی با سوادم می دونم هدر یعنی چیزی که مثلا بالای سایت می زنن و ...

bitaroos

Member

[FONT=&quot]دوست من کلی از این اصطلاحات وجود داره یه هو نمی تونی همه رو یاد بگیری[/FONT]

[FONT=&quot]وکتور به تصاویری میگن که با زوم کردن اون ها، کیفیتشون حفظ میشه، معنیه وکتور میشه بردار. این تصاویر موقع تغییر سایز یه جورایی با استفاده از معادلات ریاضی رسم میشن. مثلا برای یه مستطیل، نقطه ی مبدا و طول وعرض اون تغییر داده میشه و بر اساس روابط ریاضی رسم میشه. نرم افزار هایی که به این روش کار میکنن illustrator[FONT=&quot] و [/FONT]Corel Dreaw[FONT=&quot] و [/FONT]Flash[FONT=&quot] و ... هستند.[/FONT][/FONT]

[FONT=&quot]ولی فتوشاپ اساس کارش پیکسلیه و وکتوری نیست البته میشه تصاویر وکتوری رو وارد فتوشاپ کرد ولی در همون ابتدا اوتوماتیک به تصاویر پیکسلی تبدیل میشن.
[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]شاتر استاک هم تا اونجایی که من می دونم یه سایته که کلی عکس برای طراحان وصد البته برای فروش گذاشته واز این سایت ها کم نیستند[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]این اطلاعات من بود ولی شاید خیلی هم دقیق نباشه ولی می دونم اصولش ریاضیاته[/FONT]
راستی تمام تصاویر وکتوری، کارتنی به نظر میرسن نه واقعی​

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

جدیدترین ارسال ها

بالا