اشکال در سایز بندی صفحه نمایش

Mr.Saraei

Member
درود

دوستان من مشکلی برخورد کردم ممنون می شم راهنمایی بفرمایید .یکی اینکه من یه صفحه استاتیک طراحی کردم اما در پایین صفحه با پیکان نشون دادم اسکرول بار هست به سمت راست ... با وجود اینکه شی ای اونجا تعریف نشده ... ممنون می شم بفرمایید آیا از overflow باید استفاده کرد اگر بله در کدوم قسمت ؟

یکی هم در مورد وسط چین نمودن اشیا کل صفحه ... ح.ب من تمام ارسال های قبل رو خوندم و دوستان پیشنهاد کرده بودن که یک دایو کلی تعریف شه و این کد ها نوشته شه . من نوشتم اما متاسفانه اعمال نشد . ؟؟؟
[CSSS].main {
direction:rtl;
margin:0px auto;
text-align:right;
font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif;
font-size:12px;
color:#000;
}[/CSSS]

و در انتها سوالم در مورد اینکه کجا از position:absolute; و کجا از position:relative; استفاده می کنیم در چه مواقعی و چه تفاوتی دارن ؟

با سپاس فراوان

پیوست ها

• 4-1-2013 7-20-31 AM.jpg
    4-1-2013 7-20-31 AM.jpg
    165.7 کیلوبایت · بازدیدها: 4

websaz2012

Member
ج.سوال اول

اسکرول ها طبق شرایط زیر بوجود می ایند
1.عرض و طول تگ مورد نظر بیشتر از تگ مادر وی باشد(درصورتی که از overflow نیز استفاده شود * دارای استثنا نیز میباشد)
2.از positions استفاده شود ( در صورتی که از absoloite و relitive استفاده و از خاصیتهای top-left-right-bottom نیز استفاده شود)
3........

مشکل شما یکی از حالتهای بالا میباشد

ج.سوال دومچ

absolite به معنای جایگاه مطلق است و شما اصولا در هر شرایطی میتوانید از ان استفاده کنید.(با خاصیتهای left-top-right-bottom)

relative به معنای جایگاه نسبی در شرایط خاص استفاده خواهد شد
با مثال میگم اگه شما به یک تگ خاصیت absolite بدهید در اصل شما به اون جایگاه مطلق داده اید و از خاصیتهای left-top-right-bottom نیز برای جابجا کردن ان نیز استفاده میکنید
حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مثلا left=20px باشد که از چب 20px به سمت راست حرکت میکند . به نظر شما از کدوم چب؟ چب تگ مادر یا دیواره چب مرورگر شما؟
اگه تگ مادر خاصیت reliteve داشته باشد پس از چب تگ مادر حرکت میکند و اگه نداشته باشد از دیواره مرورگر حرکت میکند.

این خاصیت اینجا به درد میخورد البته کاربردهای زیادی داره من با مثال گفتم شما متوجه شوید باید اینقد کار کنید تا بتوانید بهترین حالت
را برای کار خود برگزینید.

Mr.Saraei

Member
درود

بی نهایت سپاسگزارم دوست خوب من :) خیلب عالی و جامع . من برای دونستن اشکالاتم فایلی که طراحی کردوم . کدنویسی پیوست می کنم . اگر امکانش باشه یه نگاه بیندازین ببینی چه چیزهاییش ایراد داره و از حالت استاندارد خارج هست و عیره تا من هه یاد بگیرم البته جسارت نباشه اگر زحمتی نباشه .

می خواستم بدونم برای تگ مادر اصولا خاصیت های مشایه ای در تمامی پوسته ها تعریف میشه یا نه ؟ مثلا در اکثر پوسته ها خوب می خوایم اشیا در وسط با عرض و ارتفاع مشخص قرار بگیرن . ممنون میشم اگر وقت داشتین خاصیت هایی که برای تگ مادر استفاده می شود رو اصولا .... بفرمایید . یا مرجعی مثالی که میشه به اون استناد کرد .

با سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

websaz2012

Member
اشکالات شما

کد های زیرو با کدهای قبلی جاگذاری کن
[CSSS]
body {
background: #515151 url(images/bg.gif) repeat;
margin: 0px;
padding: 0px;
direction: rtl;
text-align: right;
}
.main {
width: 1024px;
height: 730px;
margin: 0px auto;
font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif;
font-size: 12px;
color: #000;
}
.Bg {
background: url(images/MRS_bg.gif) center center;
width: 1024px;
height: 730px;
position: absolute;
top: -60px;
left: 160px;
z-index: -999;
margin-top: 40px;
}

[/CSSS]

websaz2012

Member
اشکالات شما

1. برای تک بادی شما باید خاصیتهای

[CSSS]margin: 0px;
padding: 0px;
[/CSSS]

نیز ذکر کنید .مگر تحت شرایط خاص

2. عرض main حداکثر میتواند 960px باشد نه 1024px مگر ئر شرایط خاص

3.در logo باید absolite بدهید نه relitive بلکه میتوانید reliteve را به main بدهید

4.احتیاجی به

[CSSS]ul li a {
text-decoration:none;
}
[/CSSS]
بلکه جای ان باید

[CSSS] a {
text-decoration:none;
}[/CSSS]

نوشت

البته اشتبا هات ریز دیگری هم است که از ذکر اونها فعلا پرهیز میکنم

websaz2012

Member
داداش من فایلتو پاک کرده بودم دوباره بزار تا خودم براتون همه را درس کنم.

Mr.Saraei

Member
درود

دست شما درد نکنه :) شرمنده دیگه ... در حال یادگیری هستم .

آخرین ویرایش:

websaz2012

Member
ج.سوال

تگ های html را میتوان به دو دسته کلی تقسیم کرد

1. حالت بلوکی
2.حالت درونی

حالت اول را تگهایی دارند که هر چیزی که بعد از ان بیاید را در خط جدید یا بعد نشون میدهد ( به شرطی که شناور نباشند یعنی float نداشته باشند)
مثل تگهای زیر
div , header , footer , p , br , article , .......

حالت دوم را تگهایی دارند که در کنار عناصر دیگر میتوانند باشند طوری که نه خود و نه تگ بعدی را تحت تاثیر خود قرار بدهند
مثل تگهای زیر
a , i , em ,......

حالا چه موقع از display:block ما باید استفاده کنیم؟

زمانی که بخواهیم به حالتهای دوم یعنی درون خطی ما اونو تبدیل به حالت بلوکی کنیم

مثلا یک لینک را در نظر بگیرید فرض کنیم من میخواهم به این لینک عرض و طول بدهم ولی وقتی میدهم اتفاقی رخ نمیدهد چون حالت درون خطی است و حالتهای درون خطی عرض و طول را قبول
نمیکنند اگر شما به اون حالت بلوکی بدهی نه تنها میتونی به اون عرض و طول بدهی بلکه تمام حالتهای استایل نویسی را میتوانی برای اون تعریف کنی

مثلا: تصویر پس زمینه و شناور کردن و جایگاه مطلق و........

کاربرد این حالت بیشتر برای ساخت منو ها به کار میرود

که شما به ان عرض و طول میدهید و...

امیدوارم ک مطلبو رسونده باشم!!!

:cool:

Mr.Saraei

Member
درود

بی نهایت سپاسگزارم ازشما تونستم مشکل منو ها رو حل کنم .:)

ممنون که راهنمایی کردین :)

محمدرضا

جدیدترین ارسال ها

بالا