اشکال در حرف ی

srabiei

New Member
معذرت میخوام
من تجربه زیادی در مورد فرم و پی اچ پی ندارم
چگونه اشکال موجود در تایپ حرف ی را در سر برگ مطالب برطرف کنم؟

srabiei

New Member
در عکس ذیل در قسمت عنوان پیام که در "دستورات پرشک" است اگر حرف ی را بنویسم کد آنرا قرا میدهد
من در فرم سایت از فرم Aeolus استفاده میکنم و فارسی را از ساب سیلور به آن منتقل کرده ام فکر کنم بایستی فارسی سازی را برای table و سایر قسمت ها تکمیل کنم اگر چنین است مرا راهنمائی کنید
آیا با فارسی سازی تمپلت ها میتوانم راست چین مطالب عنوان مطالب را ایجاد کنم چون همنطور که میبینید عنوان " دستورات پزشک " در سمت چپ است

opwfp1.jpg

srabiei

New Member
دوستان عزیز کمک کنید که بتونم این مشکل را حل کنم.
مشکل من فقط در قسمت عنوان توپیک است که بعضی حروف مثل" ی "دچار مشکل هستند و کد آن نوشته میشود.
مثلاً اگر بنویسم: یا علی... بجای حروف ی کد آنها نوشته میشود

Hyper

Active Member
دلیلش عدم سازگاری encoding صفحات شماست

بینید مثلا اگر encoding شما arabic باشد و کاربر بجای استفاده از کلید scroll برای فارسی کردن صفحه کلید از کلیدهای alt و shift ویندوز استفاده کند ، معمولا این اتفاق میافته ...

تنها راه استفاده از Encoding UTF-8 است

رضا

srabiei

New Member
دوست عزیز بسیار از راهنمائی شما ممنونم
بر اساس عکس ذیل ایراد در چه پرونده ای است؟
پرونده هایی که فرمت tpl. دارند و مربوط به پروفایل هستند؟
یا اینکه تمامی tpl ها را بایستی یونیکد کنم چون در سایر قسمتها مشکلی ندارم.

qoy2ih.jpg

آخرین ویرایش:

mehran_p

Member
HYPER عزیز منم این مشکل رو دارم اگه امکان داره واضح تر توضیح بدبد که Encoding UTF-8 رو کجا باید استفاده کرد ؟

Hyper

Active Member
دوست عزیز

فایل زبانتون باید utf-8 باشد

شما از کدام فارسی ساز استفاده کرده اید ؟

رضا

javad_hosseiny

New Member
در صورت استفاده از کدپیچ arabic windows نیز می تونید اینکار رو انجام بدهید
ولی به علت تفاوت کاراکتر ی در بین ویندوزهای متفاوت مخصوصا sp2 (که به صورت یونی کد وارد می کند) شما باید در فایل مربوطه که اطلاعات را دریافت می کند و ذخیره می کند (posting.php) این نکته را یاد آور شوید.
(و معمولا بیشتر در تیتر پست این مشکل وجود دارد و نه متن آن )
جهت اصلاح می بایستی کد اصلاح (تغییر حرف موردنظر ) را بعد از عملیات مربوطه در فایل موردنظر انجام دهید.

http://forum.majidonline.com/forum138/thread53186.htm

جدیدترین ارسال ها

بالا