استفاده از Tab در VS.net!

Mafia

Member
دوستان من يه سوال در مورد Tab دارم اينه كه مثلا من خودم از كساني هستم كه خيلي با دكمه Tab كار ميكنم ولي تو VS.net وقتي كه يه Web Application مينويسم هر بار كه Tab رو ميزنم واسه خودش يه جا رو انتخاب ميكنه مثلا آدرس بار رو انتخاب ميكنه بعدش يه Button ديگه بعدش ميره سراغ Textbox !
چيكار كنم كه بتونم خودم تنظيم كنم ترتيب Tab هارو؟ :wink:

Mafia

Member
ببخشيد !
من زياد وارد نيستم
Event OnKeyPeress رو كجا بايد وارد كنم؟
يه نمونه ساده ميشه بنويسي ؟

omidak

Active Member
سلام:
تا اونجا كه من متوجه شدم شما C کار هستید ... اما من VB کار هستم... اما فکر کنم بخش Event ها یک شکل باشند...:
در بالایه کدهایه شما... دو عدد DropDownList هستش... که سمت چپی Object شما میباشد و دومی بعد از انتخاب Object مورد نظر Event هایه اون Object رو نمایش میدهد...
به محض کلیک شما Sub مورد نظر به طور خودکار ساخته میشود و شما میتونید کد مورد نظر رو درونه اون بنویسید...;)

omidak

Active Member
سلام:
ببين 1 توصيه ميكنم... كه از RunServer استفاده نکن... :wink:
از برنامه نویسی تحت Client استفاده کن...
اول اینو تویه 1 تگ Script بزار...(VBSCRIPT)
کد:
Sub TabKey
   If Window.event.keyCode = 9 Then TextBox2.focus
End Sub
بعد اینو تویه تگ Text هات...
کد:
<INPUT id="URL" onkeypress="TabKey" runat="server">
راستی 1 توصیه خیلی مهم... خیلی بهتره که از Object هایه HTML استفاده کنی . تا WebForm هایه Asp.Net چون این طوری هم Server رو داری هم Client رو :wink:

yasser

New Member
To set the Tab order of your controls in the page, easily use "TabIndex" property of the Web Form Controls when you are designing your .aspx page in Visual Studio.NET.

Mafia

Member
yasser گفت:
To set the Tab order of your controls in the page, easily use "TabIndex" property of the Web Form Controls when you are designing your .aspx page in Visual Studio.NET.

عزيز اين كارو كردم و مشكلي ندارم :wink:
ولي براي اينكه وقتي Enter كنم فلانButton كار كنه پرسيدم

Mafia

Member
omidak گفت:
سلام:
ببين 1 توصيه ميكنم... كه از RunServer استفاده نکن... :wink:
از برنامه نویسی تحت Client استفاده کن...
اول اینو تویه 1 تگ Script بزار...(VBSCRIPT)
کد:
Sub TabKey
   If Window.event.keyCode = 9 Then TextBox2.focus
End Sub
بعد اینو تویه تگ Text هات...
کد:
<INPUT id="URL" onkeypress="TabKey" runat="server">
راستی 1 توصیه خیلی مهم... خیلی بهتره که از Object هایه HTML استفاده کنی . تا WebForm هایه Asp.Net چون این طوری هم Server رو داری هم Client رو :wink:

آقا خيلي ممنون فقط يه اشتباهي شد!
من اين تاپيكمو با يه تاپيك ديگه اشبتاه گرفتم.
همانطور كه yasser جان گفتن من قبلا تب ايندكس رو درست كرده بودم.
فقط مشكلي كه حالا دارم اينه!
يه Button دارم با يه Textbox & Label كه اطلاعات اين 2تا رو ميگيره به ديتابيس اظافه ميكنه
ولي مشكلي اينه كه وقتي Enter رو ميزنم اون Button كاري نميكنه ! :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا