Fa استفاده از Multimedia Builder و دیتابیس اطلاعات utf8 برای نمایش اطلاعات فارسی AutoRun

با سلام
باید یک cd AutoRun برای یک خبرنامه درست کنم که قابل اجرا در هر ویندوز XP به بالا باشه و فایل اضافه ای نخواد.
قبلا اینکار را با دلفی 7 انجام دادم ولی الان نمیشه چون دلفی با UTF8 و فارسی مشکل داره و خیلی وقته که باهاش کار نکردم.

الان یک سری اطلاعات در قالب 6 گروه و زیر گروه دارم که بصورت فارسی و لیستی هست که با انتخاب هر رکورد یا گزینه اطلاعات کامل را نمایش میدهد و باید بر روی CD نمایش بدهم.

1- نمیدونم که بهترین راه برای ساخت این اتوران چیه؟ آیا با Multimedia Builder خوبه یا فکر دیگه ای بکنم؟
2- نمیدونم که این اطلاعات را در قالب فایلهای html تهیه کنم و در Multimedia Builder آنها را لوود کنم و یا اینکه در قالب فایل دیتابیسی در کنار برنامه قرار بدهم؟ البته واسم فرقی نمیکنه دیتابیسش چی باشه، XML , SQLIte , Access
3- از کدام ورژن Multimedia Builder استفاده کنم که با فارسی نویسی نمایش فارسی مشکل نداشته باشم؟

لطفا راهنمایی بفرمایید

با تشکر

آخرین ویرایش:

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
با Multimedia Builder به راحتی میتونید این کارهایی رو که میخوایید انجام بدید و Multimedia Builder با فارسی نویسی مشکلی نداره

و اطلاعاتتون رو هم به راحتی میتونید به صورت فایل های HTML و هم دیتابیس های Sqlite و Access در Multimedia Builder فراخوانی

و نشون بدید حالا این بستگی به خودتون داره از کدوم روش که راحترین استفاده کنید.

با سلام
از لطف و راهنمایی شما سپاسگزارم.
اگه بخوام اطلاعات در قالب فایل اکسس باشه و در یک صفحه لیست و عناوین اخبار نمایش داده شود و با کلیک بر روی هر عنوان متن کامل خبر را نمایش بدهد، از چه روش و گزینه ای استفاده کنم؟
با تشکر

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
شما نمونه پلاگین Access رو از انجمن دانلود کنید و نمون های کنارش رو ببنید متوجه میشید که چطور باید کار کنید باهاش

با سلام
از راهنمایی و لطف شما سپاسگزارم
با توجه به توضیحات داده شده فکر میکنم بهتره از SQLIte استفاده کنم

از دلفی به دلیل ایمکه حتما باید زبان فارسی بعنوان پیشفرض تعریف بشود نمیتوانم استفاده کنم
با تشکر

:shock:
کی همچین چیزی گفته !!!

با سلام
توی دلفی 7 که قیلا کار میکردم این مشکل وجود داشت و به همین دلیل به شخصه خیلی وقته که ازش استفاده نمیکنم.
البته این مشکل در نسخه 2008 به بعد دلفی رفع شده ولی برای اجرای برنامه های تولید شده در نسخه های 2008 به بعد باید دات نت فریم ورک نیز نصب شود.
(البته این بر اساس دانش کم و محدود من است، اگر اشتباه است لطفا اصلاح و راهنمایی بفرمایید)
با تشکر

m javad

کاربر متخصص
روی همون دلفی 7 هم دات نت رو خودتون نصب کنید مشکلش حل میشه
اول دات نت باید نصب باشه و بعد دلفی
پک های جدید دلفی 7 (فکر میکنم ویرایش شده سالهای 2007 - 2008 باشه)هم این مشکل رو حل کرده و خودش دات نت رو نصب میکنه
البته اگر من درست متوجه منظورتون شده باشم:eye:

جدیدترین ارسال ها

بالا