استفاده از join برای ارتباط دو جدول

fereshte22

Member
سلام
من دوتا جدول دارم.
جدول کالا و جدول سبد خرید.در جدول کالا همه خصوصات کالا ذخیره میشود و در جدول سبد خرید فقط id کالا به اضافه ip کاربر ذخیره میشود.پس این دوتاجدول بر اساس id کالا با هم ارتباط دارند
.من میخواهم یک کوری بسازم که در جدول سبد خرید جستجو کن و رکوردهایی که فیلد ip کاربرانها برابر با یک مقدار مشخص است را جستجو کن و در رکوردهایی که پیدا میکند id کالاها را استخراج کند و مشخصات این کالا ها را در یک دیتاگرید نشان دهد.
حدس میزنم از join باید استفاده کنم و طریقه درست استفاده از join برای این کار را نمیدونم.اگر دوستان با join کار کردهاند و راهنمایی کنند ممنون میشوم

amirlol

Well-Known Member
دوست من
با چه زبان برنامه نویسی ای
دیتابیستون چیه !

بجز join راه های دیگری هم هست

fereshte22

Member
سلام
من با vb.net و تحت وب کار میکنم(vs2005) و sqlserver2005
اگر راهنمایی کنید ممنون میشوم

m_ziba

Member
کد:
Select productId From Table1 Join Table2 ON Table1.CustomerId = Table2.CustomerId Where Table1.CustomerIp = '***'

fereshte22

Member
ازراهنمايي مدیرمحترم ممنون هستم. مشکلم تا حدی حل شد.ولی سوالی که برام پیش اومد صحبت دوستمون بود که گفتند به جای join میشه از راههای دیگری استفاده کرد. مگر این روش مشکلی دارد؟

آخرین ویرایش:

fereshte22

Member
سلام
ببینید من یه مشکلی برام پیش اومده.این دستور را در نظر بگیرید
کد:
 strsql = "Select * From kala Join sabadkharid ON sabadkharid.number = kala.number Where sabadkharid.iduser='id2'"
id2 در اینجا مقدار کوکی است که برای هر کاربر خونده میشود و بر اساسش سبد خرید در یک دیتاگرید نمایش داده میشود.
در اینجا هیج چیزی را برنمیگردوند و چیزی در دیتاگرید نمایش داه نمیشود.ولی اگر به جای id2 مقدارش (مقدار کوکی)را قرار دهم مشکلی ندارد.

مشکل کلی این است که این دستور با متغیرها کار نمیکند و فقط وقتی در دستور شرطی مقدار مشخصی قرار میدهم جواب میدهد؟

m_ziba

Member
سلام
ببین دوست من!
تو این طوری نمی تونی از متغیر ها استفاده کنی؟
اول باید بدونم این کد رو توی برنامه می نویسی یا stored procedure؟ ظاهراً که توی محیط برنامه می نویسی.
ببین مثلاً اگه محیط C# هست این این طوری می شه:
کد:
 strsql = "Select * From kala Join sabadkharid ON sabadkharid.number = kala.number Where sabadkharid.iduser=" + id2;

fereshte22

Member
مرسی از راهنمایتون
کد vb.net دستور به صورت زیر است
کد:
"Select * From kala Join sabadkharid ON sabadkharid.idkala = kala.number Where sabadkharid.iduser= '" & id1 & "'"

جدیدترین ارسال ها

بالا