استفاده از 3d در نمای ساختمان ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arash Yoosofy

New Member
سلام

من تجربه ای در سه بعدی ندارم این سوال رو هم یکی از دوستان مطرح کرد گفتم اینجا از استادان امر سوال کنم

چند وقتی هست که نماهای کامپوزیت رو بورسه

DSC04530209522328.jpg

قبل از اجرای پروژه روی یک ساختمان ابتدا اون رو به صورت سه بعدی در میارن که فکر کنم از نرم افزار 3dmax برای این کار استفاده می شه خوب خود این رفیق ما یه جورایی داره وارد این کار می شه ولی نمی دونه چطور این کار رو سه بعدی می کنن و ماشاا... واسه هر طرحی هم باید به طراحش 300 چوق بده

این رفیق می خواد این کار رو یاد بگیره یعنی نمای ساختمون رو به صورت سه بعدی کامپوزیتی در بیاره اگه دوستان می دونن که چطور این کار رو انجام می دن دریق نکنند
از چه نرم افزاری، چه مشحصات ریاضی برای طراحی این کار باید داشته باشه تا تونرم افزار استفاده کنه، چه کتابی بخونه و هر چیزه دیگه ای که لازمه تو طراحی سه بعدی نمای ساختمان کامپوزیت باید بدونه ....:cool:

ممنون

DIMO

Active Member
علیک سلام

دوست عزیز تا اونجا که من اطلاع دارم هنوز کتابی بر اساس خواسته شما مبنی بر طراحی نما و مدل کردن اون توسط 3dmax هنوز چاپ نشده....

درضمن واسه یاد گرفتن نحوه مدل کردن ورق کامپوزیت هم به رفیقتون بفرمایید باید (نحوه مدلینگ اجسام و اشیاء) تمرین کنه،اینجورا هم نیست که بخواد یه شب ره چند ساله بپیماید....

Ali3D

Member
یه دکتر برای 5 دقیقه ویزیت کردن ممکنه 20 تومن شاید هم بیشتر پول بگیره، مسلماً اون کسی که داره برای کارش 300 می گیره هم کلی قبلش زحمت کشیده، برای ساخت آلوکوبند می شه از متریال ادیتور استفاده کرد
ولی همون طور که dimo گفت نمی شه یه شبه ره چند صد ساله رو طی کرد، برای کار با مکس یا هر برنامه ی مشابه ای باید خیلی تمرین کرد و خیلی خوند تا از ابزار های موجود برای کار یه درک درستی آدم به دست بیاره تا بدونه کجا و کی از کدومشون استفاده کنه
اینجا بچه ها زحمت کشیدن یه سری tutorial ترجمه کردن، اون ها رو می تونی بخونی(دقیقاً جاش رو نمی دونم کجاست ولی تو قسمت منابع باید باشه)، بعد از اون هم اگه می خوای پیشرفت کنی باید از منابع انگلیسی موجود تو اینترنت که تعدادشون هم خیلی زیاده استفاده کنی
3dtotal.com
می تونه یه شروع باشه، از گوگل هم می تونی استفاده کنی و مثلاً دنبال
3d max architecture tutorial
بگردی
موفق باشی

Arash Yoosofy

New Member
اگر طوری مطلبم رو نوشتم که باعث سوتفاهم شد عذر خواهی می کنم:wink:
بله من هم قبول دارم که نمی شود یک شبه ره صد ساله رو رفت من هم نگفتم یک شبه ایشون انیمیشن ماداگاسکار 2 رو بسازن ، بله هر کاری ارزش خودش رو داره و این خود ماییم که نباید ارزش کاری رو که انجام می دیم رو پایین بیاریم به طوریکه که العان در بعضی جاها برای رقابت یک طراح چنان ارزش کارش رو پایین می باره که آدم به حالش افسوس می خوره ....:sad:

دوست عزیز کسانی که دارن بابت کار شما دارن 300 تومن میگیرن ارزش داره کارشون !
همونقدر که زحمت کشیدن میخوان پول بگیرن ، برای یاد گرفتن این کار ما خون دل میخوریم بعد شما میخواین با خوندن چندتا کتاب یاد بگیرین ؟
بهتر نیست کار رو بدین به کسی کاردانه ؟
به دوستتون هم بفرمایید اگر خواست یاد بگیره باید یک سال یا یک سال و نیم معطل بشه تا یاد بگیره.
متاسفم برای این طرز فکر که در ایران حاکمه ، به خاطر اینکه نخوان پول بدن به یکی برای کارش داره هزینه میکنه و سالها طول کشیده تا یاد بگیرن رو میخوان یک شبه یاد بگیرن تا پول به کسی ندن !!!
برای همینه که همیشه مثل عقب مونده ها زندگی میکنیم و تا ابد هم عقب مونده هستیم و خواهیم موند ،
امیدوارم یک روز یاد بگیریم که آدم باشیم و هرکسی رو بدیم به متخصصش !

DIMO

Active Member
متاسفم برای این طرز فکر که در ایران حاکمه ، به خاطر اینکه نخوان پول بدن به یکی برای کارش داره هزینه میکنه و سالها طول کشیده تا یاد بگیرن رو میخوان یک شبه یاد بگیرن تا پول به کسی ندن !!!
برای همینه که همیشه مثل عقب مونده ها زندگی میکنیم و تا ابد هم عقب مونده هستیم و خواهیم موند ،

دوست عزیز یکم لطیف تر و مهربانانه تر هم میگفتی به جایی بر نمیخورد ها....
معلومه آمپر چسبوندی....من که چیزی از جمله بندیت نفهمیدم...به هر حال این طرز جواب دادن زیاد جالب نیست...

اگر طوری مطلبم رو نوشتم که باعث سوتفاهم شد عذر خواهی می کنم
بله من هم قبول دارم که نمی شود یک شبه ره صد ساله رو رفت من هم نگفتم یک شبه ایشون انیمیشن ماداگاسکار 2 رو بسازن ، بله هر کاری ارزش خودش رو داره و این خود ماییم که نباید ارزش کاری رو که انجام می دیم رو پایین بیاریم به طوریکه که العان در بعضی جاها برای رقابت یک طراح چنان ارزش کارش رو پایین می باره که آدم به حالش افسوس می خوره ....

امیدوارم به جوابت رسیده باشی(از طریق پست قبلی خودم و پست شمار 3)..ولی در کل اگر اون رفیقت واقعاً میخواد فقط مدلینگ ورقای کامپوزیتو یاد بگیره بهتره بگردین دنبال یه بنده خدایی که مدلینگش خوبه و بهش بگین این مبحثو یادتون بده...مطمئن باش نه کتابی در این باره چاپ خواهد شد و احتمالاً،نه آموزشی به صورت اختصاصی در این مورد تو اینترنت پیدا خواهی کرد...

موفق باشی

Arash Yoosofy

New Member
دوست عزیز کسانی که دارن بابت کار شما دارن 300 تومن میگیرن ارزش داره کارشون !
همونقدر که زحمت کشیدن میخوان پول بگیرن ، برای یاد گرفتن این کار ما خون دل میخوریم بعد شما میخواین با خوندن چندتا کتاب یاد بگیرین ؟
بهتر نیست کار رو بدین به کسی کاردانه ؟
به دوستتون هم بفرمایید اگر خواست یاد بگیره باید یک سال یا یک سال و نیم معطل بشه تا یاد بگیره.

ممنون از پاسخ DIMO

با اینکه علاقه ای به جواب دادن به شما جناب MAXBAZ ندارم با این طرز جواب دادن شما
بنده گفتم داره دوستم وارد این کار می شه و می خواد این کارو یاد بگیره مگه یاد گرفتن عیبه ، من پرسیدن اینکه از کجا و چطور با ید شروع کنی عیبه ، مگه اینجا انجمن نیست چرا بعضی از دوستان تا سوالی می کنی بهشون بر می خوره یه جوری جواب می دن که انگار فقط خودشون باید این کار رو بکنن به قولی عقل کلن و هیشکی هم عرضه ی اون کار رو نداره

مگه بنده گفتم ایشون می خواد یک شبه یاد بگیره ، بله ایشون داره وارد این کار می شه و می خواد خودش کم کم این کار رو یاد بگیره چون هم علاقه داره و خیلی دلیل های دیگه که لازم نمی دونم به شما توضیح بدم

بله این رفیق ما می خواد این کارو یاد بگیره جناب MAXBAZ و اتفاقا می خواد واسه شروع با چند تا کتاب شروع کنه چون وقتی به دنیا اومد یادشون رفته بود با 3d max وارد این دنیا بکننش

بله این شما هستید که عقب مانده هستید چون که به هیچ وجه دوست ندارید اطلاعات خودتون رو در اختیار کسی قرار بدید تا کسی پیشرفت نکنه(علت پیشرفت نکردن که ذکر فرمودید) و طوری رفتار می کنید که خدای این کار هستید و کسی هم بالاتر از شما نیست و بقیه هم که تو این کار می خوان وارد بشن یک مشت عقب مانده هستن

بهتره دوست عزیز یک کم بشینی با خودت فکر کنی ......................

ممنون از پاسخ dimo

با اینکه علاقه ای به جواب دادن به شما جناب maxbaz ندارم با این طرز جواب دادن شما
بنده گفتم داره دوستم وارد این کار می شه و می خواد این کارو یاد بگیره مگه یاد گرفتن عیبه ، من پرسیدن اینکه از کجا و چطور با ید شروع کنی عیبه ، مگه اینجا انجمن نیست چرا بعضی از دوستان تا سوالی می کنی بهشون بر می خوره یه جوری جواب می دن که انگار فقط خودشون باید این کار رو بکنن به قولی عقل کلن و هیشکی هم عرضه ی اون کار رو نداره

مگه بنده گفتم ایشون می خواد یک شبه یاد بگیره ، بله ایشون داره وارد این کار می شه و می خواد خودش کم کم این کار رو یاد بگیره چون هم علاقه داره و خیلی دلیل های دیگه که لازم نمی دونم به شما توضیح بدم

بله این رفیق ما می خواد این کارو یاد بگیره جناب maxbaz و اتفاقا می خواد واسه شروع با چند تا کتاب شروع کنه چون وقتی به دنیا اومد یادشون رفته بود با 3d max وارد این دنیا بکننش

بله این شما هستید که عقب مانده هستید چون که به هیچ وجه دوست ندارید اطلاعات خودتون رو در اختیار کسی قرار بدید تا کسی پیشرفت نکنه(علت پیشرفت نکردن که ذکر فرمودید) و طوری رفتار می کنید که خدای این کار هستید و کسی هم بالاتر از شما نیست و بقیه هم که تو این کار می خوان وارد بشن یک مشت عقب مانده هستن

بهتره دوست عزیز یک کم بشینی با خودت فکر کنی ......................

منظور و هدف شما کاملاً مشخصه !
زورتون میاد به کسی پول بدید تا براتون کار کنه بعد میخواید خودتون یاد بگیرید ...
بهتره برای طرز فکر مضخرف خودتون یکم فکر کنید.
برای این دارم اینجا اعتراض میکنم چون متاسفانه وجود چنین افرادی در جامعه باعث شده تا افرادی که بیش از 1 سال یا بیشتر از عمرشون رو وقف یاد گرفتن این کار کردن و سررشته ای در معماری ندارند بیکار بشن.
این طرز فکر کوتاه و جهان سومی و اصولاً گداپروری تنها نزد شماست و بس.
میتونید هر طوری که دلتون میخواد فکر کنید چون برای من ارزشی نداره ، همونطور که توی امضام نوشتم ؛
دستانی که کمک میکنند مقدس ترند از لبهایی که دعا میکنند !
توی مدتی هم که اینجا بودم تمام کمکی که از دستم برمیومد هرچند مبتدی و هرچند کوتاه دریغ نکردم که اگر جز این بود اشتباه بود.
اگر کمی درک و فهم بعضـی ها بیشتر بود ، شاید شاهد چنین پاسخ هایی نبودیم ! ( منظورم با بچه های خوب و با معرفت مجید آنلاین نیست ! )

Arash Yoosofy

New Member
منظور و هدف شما کاملاً مشخصه !
زورتون میاد به کسی پول بدید تا براتون کار کنه بعد میخواید خودتون یاد بگیرید ...
بهتره برای طرز فکر مضخرف خودتون یکم فکر کنید.
برای این دارم اینجا اعتراض میکنم چون متاسفانه وجود چنین افرادی در جامعه باعث شده تا افرادی که بیش از 1 سال یا بیشتر از عمرشون رو وقف یاد گرفتن این کار کردن و سررشته ای در معماری ندارند بیکار بشن.
این طرز فکر کوتاه و جهان سومی و اصولاً گداپروری تنها نزد شماست و بس.
میتونید هر طوری که دلتون میخواد فکر کنید چون برای من ارزشی نداره ، همونطور که توی امضام نوشتم ؛
دستانی که کمک میکنند مقدس ترند از لبهایی که دعا میکنند !
توی مدتی هم که اینجا بودم تمام کمکی که از دستم برمیومد هرچند مبتدی و هرچند کوتاه دریغ نکردم که اگر جز این بود اشتباه بود.
اگر کمی درک و فهم بعضـی ها بیشتر بود ، شاید شاهد چنین پاسخ هایی نبودیم ! ( منظورم با بچه های خوب و با معرفت مجید آنلاین نیست ! )

شما هر طور که دوست دارید به آدم توهین می کنید و هر طور که دوست دارید در مورد دیگران قضاوت میکنید ....
در پست اولتان ما را عقب مانده خواندید در
پست دومتان ما را دارای طرز فکر مضخرف، کوته فکر ؛ جهان سومی ، گداپرور ، بی ارزش و....

من که موندم چرا شما یه هو اینچنین از کوره در رفتید از این رو به اون شدید و زمین و زمان را دشمن قسم خورده خودتون دیدید
ما که چیزه بدی از شما نپرسیدیم!!!!
اگه می خوای خودتو خالی کنی می خوای یه وقت بذارم بیای ببرمت یه جایی خودت خالی کنی.
العان فشارتون رفته بالا احتمالا به همان دلایلی که خودتان بیان کردید بهتره یه آبلیمو بزنید و آب و هوایی عوض کنید و یه قدمی بزنید زیادی نشستن پشت کامپیوتر خیلی بده.

میتونید هر طوری که دلتون میخواد فکر کنید چون برای من ارزشی نداره
پس دوست عزیز خودت رو به زحمت ننداز و اینجا پست نده چون انتظارجواب از آدمی با طرز بیان و تفکر شما رو ندارم چون هم وقت خودت رو گرفتی و هم وقت ما رو
من که با شما دشمنی ندارم....

آخرین ویرایش:

Sherlock_Holmes

Active Member
بچه ها لطفا اگر پستی میزنید سعی کنید کمترین گریز رو از موضوع اصلی داشته باشه.. از تند روی و توهین به همدیگه هم پرهیز کنید..

یک تاپیک یا جواب داره یا نداره و صاحب تاپیک یا جوابشو میگیره یا نمیگیره.. خارج از این بحثی نداریم..

پس تاکید میکنم بعد از پست من اگر صحبتی مطرح میشه فقط در رابطه با موضوع تاپیک باشه..

ali_118

کاربر VIP
علیک سلام

دوست عزیز تا اونجا که من اطلاع دارم هنوز کتابی بر اساس خواسته شما مبنی بر طراحی نما و مدل کردن اون توسط 3dmax هنوز چاپ نشده....
اگر به پاسختون اطمینان ندارید اجباری به راهنمایی غلط نیست.

خدمتتون عرض کنم که کتاب های خوبی در این زمینه وجود داره

اینها :
کد:
	[LEFT]Three Books
2008 Beginner to Intermediate
2009 Intermediate to Advanced
2010 Advanced to Expert[/LEFT]

کتاب های بسیار عالی ای هستند که به طور تخصصی به کاربرد مکس در طراحی ساختمانی پرداختند.
متاسفانه تلاش من برای پیدا کردن نسخه قابل دانلود اونها بی فایده بود (چند ماه پیش)
البته غیر از "3ds Max 8 Architectural Visualization " که جدا از اون مجموعه ی سه تاییه

میتونید مشخصات کتاب ها رو در سایت خودشون مشاهده کنید.
کد:
http://3dats.com/products.asp?ok=1

یه دمو از کتاب ها برای دانلود موجوده که در سرویس کتابخانه گوگل هم قابل مشاهده هست.

همونقدر که زحمت کشیدن میخوان پول بگیرن ، برای یاد گرفتن این کار ما خون دل میخوریم بعد شما میخواین با خوندن چندتا کتاب یاد بگیرین
مگه شما چجوری یاد گرفتی مکسو ؟
4.gif

خب هر کسی واسه یه کاری یاد میگیره مکسو
یکی مثل من به خاطر علایقش
یکی به خاطر درسش
یکی به خاطر کارش
یکی به خاطر بازارش میاد تو این کار
به هر حال هر کسی به هدف رفع حاجت خودش وارد این حرفه ( یا هنر ) میشه و نمیشه انگیزه ی کسی رو برای این کار زیر سوال برد.

حالا درسته که عدم رعایت کپی رایت تو ایران باعث دست کم گرفتن هنر طراح میشه
خب مشخصه کسی حاضر نمیشه یه کار FirstClass رو با هزینه ی یه مدل آماده اجرا کنه ، همین موضوع باعث پایین نگه داشتن سطح کارهای بازاری در یک مقطع جغرافیایی میشه.
کارهایی که شخص برای خودش میزنه و علمش و وقتش و انرژیش رو پاش میزاره حسابش از کار بازار جداست

آرش جان شما هم خوش اومدی
اگه هدفتون اینه که کارای 3d تون رو خودتون انجام بدین نیاز به تجربه هست که فقط با تمرین به دست میاد (و لا غیر !)
به فرض آب هم باشه ، اما هیشکی نمیتونه شنا رو از روی کتاب یاد بگیره
4.gif

اینجا یه تیم تری دی، 5 دلیل برای واگذاری کار سه بعدی به اهل فنش آورده.
5Reasons to Outsource 3D

موفق باشی

mortezaon

Member
سلام

من تجربه ای در سه بعدی ندارم این سوال رو هم یکی از دوستان مطرح کرد گفتم اینجا از استادان امر سوال کنم

چند وقتی هست که نماهای کامپوزیت رو بورسه

dsc04530209522328.jpg

قبل از اجرای پروژه روی یک ساختمان ابتدا اون رو به صورت سه بعدی در میارن که فکر کنم از نرم افزار 3dmax برای این کار استفاده می شه خوب خود این رفیق ما یه جورایی داره وارد این کار می شه ولی نمی دونه چطور این کار رو سه بعدی می کنن و ماشاا... واسه هر طرحی هم باید به طراحش 300 چوق بده

این رفیق می خواد این کار رو یاد بگیره یعنی نمای ساختمون رو به صورت سه بعدی کامپوزیتی در بیاره اگه دوستان می دونن که چطور این کار رو انجام می دن دریق نکنند
از چه نرم افزاری، چه مشحصات ریاضی برای طراحی این کار باید داشته باشه تا تونرم افزار استفاده کنه، چه کتابی بخونه و هر چیزه دیگه ای که لازمه تو طراحی سه بعدی نمای ساختمان کامپوزیت باید بدونه ....:cool:

ممنون
بايد كتاب آموزش تريديمكس در معماري از استاد مظاهر عليپور بگيري كه تو بازار هست

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا