استفاده از کورل در کنار فتوشاپ

sadismi_10

Member
سلام
من چند وقتی هست که نرم افزار adobe illustrator رو روی سیستمم نصب کردم اما چون مرجع فارسی درست و حسابی واسش پیدا نکردم دیگه بیخیالش شدم
دلیل اینکه این نرم افزار رو انتخاب کردم سازگاریش با فتوشاپ بود
اما حالا تصمیم دارم از کورل(که منابع فارسی زیادی هم داره) به عنوان نرم افزار وکتوری مکمل فتوشاپ استفاده کنم
میخواستم نظر دوستان رو در این مورد بدونم
آیا کورل و فتوشاپ با هم سازگار هستند؟و اینکه انتقال تصاویر از کورل به فتوشاپ دردسر نداره؟
کلا نظر دوستان عزیز میتونه خیلی بهم کمک کنه
ممنون

FDK

Member
سلام
منظورتون از مرجع فارسی چیه؟
Illustrator به راحتی Photoshop هست ، یه کم باهاش کار کنین همه چی دستتون میاد ، حالا مگه این آموزشای آنگلیسی چه قدر پیچیده حرف می زنن ، برای شروع می تونین از آموزشای Essential Linda.com یا Total Training - Adobe Illustrator CS4 Essentials استفاده کنین ، به هر حال اگر از Corel خوشتون میاد مانعی نیست ولی این بهتره .

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
سلام
جناب سادیسمی در مورد مرجع فارسی حرفتون بجاس ولی توتر های انگلیسی خیلی خوبی برای این برنامه وجود داره که به مراتب قوی تر هم هستن
از نظر ارتباط بین فتوشاپ و کورل خوب طبیعیه خیلی سازاگار نباشن
و نیستن برنامه ایل و فتوشاپ هم در مورد انتقال داده بین هم هنوز مشکلات زیادی دارن
مثال ساده
ایل امکان load فایل های psd رو داره ولی کلی مشکلات در بین انتقال پیش میاره مثل لایه های شیب گرادینت دار یا شیپ معمولی یا اسمارت لایه ها و....
مشکل بسیاره البته اگه نیاز باشه تاپیکی برای مشکلات ایل داشته باشیم حتما 2-3 صفحه رو فقط در مورد اجرا و ناسازگاری این برنامه باید اختصاص بدیم که البته باگ طبیعه ولی به این حد از ادوبی کمتر انتظار میرفت

منظورتون از ارتباط میتونه خیلی چیز ها باشه
اگه واضح تر توضیح بدید شاید بتونم بهتر کمکتون کنم
در مورد انتقال ما یسری پسوند ثابت در برنامه ها داریم
مثلا eps -ai
ایمپورت کردن یسری از تیپی ها به فتوشاپ ثابته بجز مواقعی که این 2 مشکل ساز میشن لایه ها کامل ایمپورت نمیشن صفحه بدون ابجکت لود میشه و... اون موقعس که باید از یکی از این برنامه ها کمک گرفت
یا وارد کردن ai به برنامه های 3d که مواقع زیادی دیدم دوستان مشکلاتی داشتن که راه حل داره

این تاپیک رو هم مطالعه کنید کمکتون میکنه
http://forum.majidonline.com/showthread.php?p=875892#post875892

مورد دیگه ای بود بپرسید اگه بدونم جوابتون رو میدم

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
سلام
جناب سادیسمی در مورد مرجع فارسی حرفتون بجاس ولی توتر های انگلیسی خیلی خوبی برای این برنامه وجود داره که به مراتب قوی تر هم هستن
از نظر ارتباط بین فتوشاپ و کورل خوب طبیعیه خیلی سازاگار نباشن
و نیستن برنامه ایل و فتوشاپ هم در مورد انتقال داده بین هم هنوز مشکلات زیادی دارن
مثال ساده
ایل امکان load فایل های psd رو داره ولی کلی مشکلات در بین انتقال پیش میاره مثل لایه های شیب گرادینت دار یا شیپ معمولی یا اسمارت لایه ها و....
مشکل بسیاره البته اگه نیاز باشه تاپیکی برای مشکلات ایل داشته باشیم حتما 2-3 صفحه رو فقط در مورد اجرا و ناسازگاری این برنامه باید اختصاص بدیم که البته باگ طبیعه ولی به این حد از ادوبی کمتر انتظار میرفت

منظورتون از ارتباط میتونه خیلی چیز ها باشه
اگه واضح تر توضیح بدید شاید بتونم بهتر کمکتون کنم
در مورد انتقال ما یسری پسوند ثابت در برنامه ها داریم
مثلا eps -ai
ایمپورت کردن یسری از تیپی ها به فتوشاپ ثابته بجز مواقعی که این 2 مشکل ساز میشن لایه ها کامل ایمپورت نمیشن صفحه بدون ابجکت لود میشه و... اون موقعس که باید از یکی از این برنامه ها کمک گرفت
یا وارد کردن ai به برنامه های 3d که مواقع زیادی دیدم دوستان مشکلاتی داشتن که راه حل داره

این تاپیک رو هم مطالعه کنید کمکتون میکنه
http://forum.majidonline.com/showthread.php?p=875892#post875892

مورد دیگه ای بود بپرسید اگه بدونم جوابتون رو میدم

evt

Member
تصمیم اشتباهی است .
ill به اندازه کافی مزیت بر کرل داره که نبود منابع فارسی درست و درمان رو بشود ازش چشم پوشی کرد.

almasgraph

Member
سلام
من چند وقتی هست که نرم افزار adobe illustrator رو روی سیستمم نصب کردم اما چون مرجع فارسی درست و حسابی واسش پیدا نکردم دیگه بیخیالش شدم
دلیل اینکه این نرم افزار رو انتخاب کردم سازگاریش با فتوشاپ بود
اما حالا تصمیم دارم از کورل(که منابع فارسی زیادی هم داره) به عنوان نرم افزار وکتوری مکمل فتوشاپ استفاده کنم
میخواستم نظر دوستان رو در این مورد بدونم
آیا کورل و فتوشاپ با هم سازگار هستند؟و اینکه انتقال تصاویر از کورل به فتوشاپ دردسر نداره؟
کلا نظر دوستان عزیز میتونه خیلی بهم کمک کنه
ممنون
من نظرم اينه كه از فتوشاپ cs4و و كورل استفاده كني كه اون هم نسخه ايش رو تهيه كن كه امكان تايپ فارسي داشته باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا