استفاده از فونت هاي خاص در طراحي سايت

Maya Man

Active Member
وقتي سايتي را طراحي ميكنيم نياز داريم كه در بعضي جاها از فونتهاي غير معمول استفاده نماييم.
با وجود استفاده از يك فونت خاص معمولا اين فونتها در صفحه سايت بصورت فونت Arial كه فونت پيش فرض است نمايش داده ميشود. و فونت مورد استفاده ما در نرم افزار فرونت پيج در صفحه سايت مورد نظر نشان داده نميشود.
آيا راهي وجود دارد كه اين فونت را در سايتمان براي ساير كاربران نمايش دهيم؟
البته غير ازاين دو راه :
1_ دانلود فونت مورد نظر توسط كاربر و نصب آن
2 _ يا تبديل فونت به عكس در نرم افزار فتوشاپ.
آيا امكان Embeded (امبدد) فونت مورد نظر در صفحه سايت مورد نظر وجود دارد؟
لطفاً راهنمايي فرماييد.
متشكرم.:rose:

pouya saadeghi

Active Member
يكي از ويژگي هاي CSS3 استفاده از فونت بدون نياز به نصب است.
اين ويژگي هنوز در همه مرورگر ها پشتيباني نمي شود.

آموزش:

http://www.css3.info/preview/web-fonts-with-font-face/

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
راه دیگر: متون خود را توسط فونت مورد نظر در فتوشاپ بنویسید، سپس وارد سایت کنید. مانند سایتهای گوگل، یاهو، مایکروسافت...

pouya saadeghi

Active Member
درود بر شما
راه دیگر: متون خود را توسط فونت مورد نظر در فتوشاپ بنویسید، سپس وارد سایت کنید. مانند سایتهای گوگل، یاهو، مایکروسافت...

خوب اینکه میشه عکس:

البته غير ازاين دو راه :
1_ دانلود فونت مورد نظر توسط كاربر و نصب آن
2 _ يا تبديل فونت به عكس در نرم افزار فتوشاپ.

pvmagician

New Member
سلام به دوستان گل!!!

عزیزم این مشکل واسه همه هست، اما من تازگی ها نرم افزاری را پیدا کردم که این مشکل را بصورت کامل و با تبدیل کردن فونت ها به حالتی خاص از فلش، امکان بارگزاری هرگونه فنتی را بدون نیاز به بودن در رایانه ی مقصد می دهد!

نام نرم افزار: coffeecup website font
گمونم اگه سرچ کنین، کرکشم راحت پیدا میکنین!
اگر نبود بگین تا بزارم براتون!

حالا مشکل اینه که من خودمم هنوز اصلا فرصت نکردم که با این نرم افزار کار کنم و اونو امتحانش کنم! اما چیزی که مشخصه این نرم افزار 100% کار میکنه؛ چون که تولید یکی از شرکت های معتبر ساخت نرم افزار های مرتبط با طراحی سایت و .. است و منم با سایر محصولات این شرکت کار کردم و همگی در نوع خودشان کامل و عالی هستند!!!

حالا دوستان هر کسی که فرصت کرد و این نرم افزار را استفاده کرد، آموزش استفادشم بزاره که ما هم بدونیم!

راستی لطفا آموزش را برایم میل کنید و اگرم کرکش گیرتون نیومد، میل بزنید تا براتون بفرستم!
E-Mail: [email protected]
http://www.coffeecup.com/website-font/

pouya saadeghi

Active Member
من تازگی ها نرم افزاری را پیدا کردم که این مشکل را بصورت کامل و با تبدیل کردن فونت ها به حالتی خاص از فلش، امکان بارگزاری هرگونه فنتی را بدون نیاز به بودن در رایانه ی مقصد می دهد

البته کسی که فلش پلیر نداره یا غیرفعالش کرده متن رو نمیبینه :)-?)
+ تو موتورهای جستجو هم ایندکس نمیشه....

آخرین ویرایش:

pvmagician

New Member
البته کسی که فلش پلیر نداره یا غیرفعالش کرده متن رو نمیبینه :)-?)
+ تو موتورهای جستجو هم ایندکس نمیشه....
والا در مورد اون اولی (فلش!) احتمالا حق با شماست و این ضعف اصلی فلش میباشد که البته در نسخه های 8 اکسپلورر به بالا که روی ویندوز 7 و ویستا و.. هم هست، بصورت پیش فرض فلش های ابتدایی را نشان می دهد!!!

ولی در مورد دوم، تاکید و افتخار شرکت اینه که توی موتور های جست و جو هم هست!!!!!:wink:

pouya saadeghi

Active Member
ولی در مورد دوم، تاکید و افتخار شرکت اینه که توی موتور های جست و جو هم هست
البته تو وبلاگ گوگل اومده بود که متن داخل فلش قابل خوندن برای Googlebot هست ولی ارزش "متن معمولی" برای موتورهای جستجو از هر چیزی(عکس،فلش،ویدیو و...) بیشتره.
به نظرشما منطقیه که مثلا به جای متن در تگ H2 یا حتی یه عبارت که ممکنه خیلی برای موتور جستجو مهم باشه ، از فلش استفاده کنیم؟؟؟؟

ALI4GHA

Member
البته تو وبلاگ گوگل اومده بود که متن داخل فلش قابل خوندن برای Googlebot هست ولی ارزش "متن معمولی" برای موتورهای جستجو از هر چیزی(عکس،فلش،ویدیو و...) بیشتره.
به نظرشما منطقیه که مثلا به جای متن در تگ H2 یا حتی یه عبارت که ممکنه خیلی برای موتور جستجو مهم باشه ، از فلش استفاده کنیم؟؟؟؟
به روشی که در سایت زیر استفاده شده نگاه کنید :

http://creattica.com/3d/latest-designs

تمام عناوین فلش هستند ولی سورس کاملا معمولیه :

کد:
<h1><a href="/3d/hot-rod-police-sheriff-cartoon-car/30069">Hot Rod - Police / Sheriff Cartoon Car</a></h1>

این شاهکار flash ، javascript و css هستش .

pouya saadeghi

Active Member
HTML:
<h1><a href="/3d/hot-rod-police-sheriff-cartoon-car/30069">Hot Rod - Police / Sheriff Cartoon Car</a></h1>
عنوان ها فلشه؟؟؟!! من که فلش نمیبینم:-? کدوم قسمت؟

ALI4GHA

Member
همه عنوان های طرح ها فلشه روشون راست کلیک کن تا متوجه بشی !

البته جالبی کار همین جاست که سورس کاملا معمولی و استاندارد هست

برای همینه که من می گم این یه شاهکاره دیگه :دی

آخرین ویرایش:

ALI4GHA

Member
اینم یادم رفت بگم که در این حالت اگه فلش پلیر روی مرورگر کاربر نصب نباشه نوشته ها بصورت معمولی نمایش داده می شوند.

pvmagician

New Member
بلــــــــــــــــــــــه!!!
منم کیفور شدم!!!
ممنون از توضیحتون!!!
دارم روش کار میکنم!!!!!

جدیدترین ارسال ها

بالا