استفاده از عناصر ديگر در FormView

mehrabadi

Member
با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت همه دوستان.

نمي دونم عنوان تاپيك رو درست انتخاب كردم يا نه ؟ اما به هر حال دوستان لطف كنند و پاسخ بدن.
يه مشكلي كه من باهاش مواجه شدم اينه كه نياز دارم يكي از عناصر موجود در Formview رو عوض كنم. براي مثال به جاي تكست باكس پيشفرض مي خوام از كمبو باكس استفاده كنم يا اصلا به جاي تكست باكس معمولي از FCKEditor استفاده كنم.
يه نكته رو ياد آوري كنم اونم اينكه خارج از فرم ويو اينكار رو به راحتي انجام مي دم ( ودست آخر به صورت دستي Sqldatasource.insert ) رو اجرا مي كنم و مورد دلخواهم رو به بانك اضافه مي كنم ولي وقتي مي خوام برنامه رو يكپارچه كنم و از فرم ويو استفاده كنم دچار مشكل مي شم.

قبلا از يكيايك دوستان متشكرم.

TNZ187

Member
توضیح

شام با FormView نباید مشکل داشته باشید . چون هر فرم ویو می تونه یک قالب دستی از شما بگیره و اون رو با اطلاعات پر کنه . در واقع ItemTemplate برای اضافه کردن کنترل ها به صورت دستی هستش . بعد برای اینکه هرچه از دیتابیس می گیرید ، دوباره با همون نام بتونید به عنوان پارامتر بفرستید از Bind("") استفاده کنید که مشکل نداشته باشید . مثلا
کد:
<ItemTemplate>
                  <asp:textbox text='<%# Bind("Body")' id="" runat="server" />
                </ItemTemplate>

این جوری برای وارد کردن اطلاعات هم لازم نیست خودتون Insert بنویسید .

mehrabadi

Member
این جوری برای وارد کردن اطلاعات هم لازم نیست خودتون Insert بنویسید .
اين موردي كه فرموديد فقط براي تكست باكس كار مي كنه. مثلا شما به جاي تكس باكس يك FCKeditor بذاريد. ديگه چيزي ارسال نميشه! يا مثلا براي گذاشتن دكمه هاي راديويي به مشكل بر مي خوريم.
با تشكر

TNZ187

Member
مشکل نیست

سلام
اين موردي كه فرموديد فقط براي تكست باكس كار مي كنه. مثلا شما به جاي تكس باكس يك FCKeditor بذاريد. ديگه چيزي ارسال نميشه!
اگه خصوصیت کنترل رو درست انتخاب کرده و اون رو Bind بفرمائید این مشکل وجود نداره . من خودم امتحان کردم .
در مورد کنترل های رادیوای هم مشکلی که فرمودید خیلی راحت قابل حل هستش . ( استفاده از WebUserControl ) :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا