استفاده از تگ file برای آپلود و ویرایش عکس

ms_863

New Member
به نام او
می خواستم بدونم برای ویرایش عکسها یا فایل هایی که قبلا آپلود شدن می تونم از این تگ استفاده کنم یا اینکه نه باید روش دیگری رو امتحان کنم؟
منظورم اینه که آیا می تونم مقدار اولیه ای به تگ <input type=file> بدم یا نه؟
اگه رااهی داره لطفا روششو بگین اگه نه چطوری میشه فایلی که قبلا آپلود شده رو دید و ویرایش کرد.

Zanguei

Member
سلام دوست عزیز
متاصفانه دوستان کمتر به این انجمن سر میزنن برای همین هم سوال شما تا حالا بی جواب مانده است.
خوشبختانه به دلایل امنیتی شما به هیج وجه نمیتونید برای فیلد file مقدار پیش فرضی انتخاب کنید و حتما باید فایلی توسط کاربر انتخاب شود.
برای دیدن فایلهایی که از قبل آپلود شدند چند روش هست:
1. اگر تصویر باشند با استفاده از تگ img
2. اگر به صورت text و یا html هستند میتوانید آنها را نیز در همان مرورگر مشاهده نمایید
3. اگر نوع دیگری غیر قابل بارگزاری در مرورگر باشند باید امکان دانلود آن را برای مشاهده فایل قرار دهید.

برای ویرایش و تغییر فایل ها باید آن ها را دوباره آپلود کرده و بر روی فایل قبلی بازنویسی (overwrite) نمایید
موفق باشید.

peyman1987

Member
Zanguei عزیز منظور دوستمون رو درست متوجه نشدید

جواب هم اینه که نه نمیشه به input از نوع file مقدار اولیه داد.
در ضمن این مقدار اصلا کاربردی نداره. هدفتون رو از دادن مقدار اولیه بگین شاید اصلا نیازی به این کار نباشه.

Zanguei

Member
Zanguei عزیز منظور دوستمون رو درست متوجه نشدید

جواب هم اینه که نه نمیشه به input از نوع file مقدار اولیه داد.
در ضمن این مقدار اصلا کاربردی نداره. هدفتون رو از دادن مقدار اولیه بگین شاید اصلا نیازی به این کار نباشه.
سلام دوست من
خوب منم که همینو گفتم. شاید شما منظور منو متوجه نشدید.
موفق باشید.

Zanguei

Member
سلام
باشه من این کارو انجام میدم. به هر حال اگر از نظر شما متن من نامفهوم است عذر میخوام.

ms_863 گفت:
می خواستم بدونم برای ویرایش عکسها یا فایل هایی که قبلا آپلود شدن می تونم از این تگ استفاده کنم

با توجه به عنوان تاپیک منظور از اصطلاح اشاره "این تگ" همان تگ file یعنی اختصار تگ input با خصیصه type برابر مقدار file است. که البته دوست خوبمون ms_863 منظورشو در خط بعدی رسانده است.

ms_863 گفت:
منظورم اینه که آیا می تونم مقدار اولیه ای به تگ <input type=file> بدم یا نه؟

و اما جواب من به ایشون

Zanguei گفت:
خوشبختانه به دلایل امنیتی شما به هیج وجه نمیتونید برای فیلد file مقدار پیش فرضی انتخاب کنید و حتما باید فایلی توسط کاربر انتخاب شود.
من در این جمله از اصلاح "فیلد file" استفاده کردم که منظورم اختصار همان تگ input با خصیصه type برابر مقدار file است که به دوستمون گفتم که نمیشه مقدار پیش فرضی برای اون انتخاب کرد یعنی اینکه این تگ با این شرایط خصیصه value ندارد و نمیتوان آت را مقدار دهی اولیه نمود. به این صورت:

HTML:
<!-- Incorrect: Impossible -->
<input type="file" value="file address" />
<!-- Correct: Possible -->
<input type="file" />

و اما دوستمون در ادامه گفتند:

ms_863 گفت:
اگه رااهی داره لطفا روششو بگین

که خوب اگه راهی میداشت من حتما راهش رو به ایشون نشان میدادم در حالی که در جواب ایشان گفته بودم به دلایل امنیتی و برای حفظ امنیت فایلهای بازدیدکنندگان و کاربران سایت نمیشود اینکار را انجام داد و حتما باید یک کاربر به صورت دستی فایلی را خودش انتخاب کند تا در مقدار خصیصه value این تگ قرار گیرد.

در ادامه ایشون پرسیدن که:

ms_863 گفت:
چطوری میشه فایلی که قبلا آپلود شده رو دید و ویرایش کرد.

از این جمله دوست عزیزمون ms_863 و همینطور عنوان تاپیک میشه اینو برداشت کرد که ایشون برنامه ای نوشته که کار آپلود فایل رو انجام میده و فایل ها رو یک جایی ذخیره می کنه مثل تصاویر و یا pdf و یا هر چیز دیگری و حالا میخواد امکان ویرایش این فایل ها رو به کاربران سایتش بده برای همین این سوال رو پرسیده و من هم در جملات و خطوط بعدی روش نمایش و ویرایش فایل ها آپلود شده با فرمت های پر کاربرد رو بهش نشون دادم. ببینید:

Zanguei گفت:
برای دیدن فایلهایی که از قبل آپلود شدند چند روش هست:
1. اگر تصویر باشند با استفاده از تگ img
2. اگر به صورت text و یا html هستند میتوانید آنها را نیز در همان مرورگر مشاهده نمایید
3. اگر نوع دیگری غیر قابل بارگزاری در مرورگر باشند باید امکان دانلود آن را برای مشاهده فایل قرار دهید.

Zanguei گفت:
برای ویرایش و تغییر فایل ها باید آن ها را دوباره آپلود کرده و بر روی فایل قبلی بازنویسی (overwrite) نمایید

حالا اگر باز هم تاکید دارید که من منظور ایشون رو نفهمیدم و یا منظور خودم رو بد بیان کردم از شما و باقی خوانندگان عذر میخوام. سعی می کنم از این به بعد بهتر دوستان رو راهنمایی کنم.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

peyman1987

Member
شرمنده من این جمله شما رو قبلا ندیدم.

بهرحال جواب شما کاملا درست بود.

ms_863

New Member
ممنون از همکاری تون
واقعا سنگ تموم گذاشتین
اگه سوالی از ajax و php داشتین در خدمتیم

جدیدترین ارسال ها