استفاده از تابع جاوااسکریپت در اکشن فرم

mehdi_25

Member
چطوری میتونم در action یه Form از یه تابع جاوااسکریپت استفاده کنم .
یه توضیح مختصر میدم . ببین من در طراحیم از Ajax استفاده کردم و می دونی دیگه برای باز کردن صفحه میاد یه function رو فراخونی میکنه و اون function هم صفحه مورد نظر رو از سرور لود میکنه .
حالا وقتی که اون function رو در action فرم میزارم کار نمیکنه . اینو چی کارش میشه کرد .
39.gif

Ali_ix

Well-Known Member
روی یک رخداد یا event باید بزارید. (فکر میکنم)
مثلا رخداد onSubmit

mehdi_25

Member
Onsubmit و Onclick هر دو جواب نداد .
در ضمن من نیاز دارم که تمام اطلاعات وارد شده در فرم ارسال بشه به یه صفحه و تابع ASP

Ali_ix

Well-Known Member
کد JS و HTML تون رو بذارید لطفا .. یا ترجیحا یک صفحه نمونه آپلود کنید.

من خودم چون توی جاوااسکریپت خیلی آمارتور هستم با alert کردن متغیر های مرحله به مرحله مطمئن مشم که عنصر درستی رو داخل صفحه انتخاب کردم ... (و فکر میکنم مهمترین قسمتش همین باشه).

mehdi_25

Member
کد JS و HTML تون رو بذارید لطفا .. یا ترجیحا یک صفحه نمونه آپلود کنید.

من خودم چون توی جاوااسکریپت خیلی آمارتور هستم با alert کردن متغیر های مرحله به مرحله مطمئن مشم که عنصر درستی رو داخل صفحه انتخاب کردم ... (و فکر میکنم مهمترین قسمتش همین باشه).

این هم خدمت شما مشابه کاری که در سایت انجام دادم رو اینجا باز سازی کردم .
یه صفحه به نام Index.asp داریم که اطلاعات رو به صورت معمولی پست می کنه و مشکلی نیست ( برای مثال گذاشتم )
یه صفحه به نام Index_Ajax.asp دارم که در Action فرم تابع جاوااسکریپت رو فراخونی کردم که در این حالت دیتا ارسال نمی کنه .
یه نمونه لینک هم گذاشتم که توسط اون تابع یه صفحه لود میشه برای بچه هایی که بخوان از این تابع استفاده کنن .

پیوست ها

• TST.rar
    5.2 کیلوبایت · بازدیدها: 5

mazoolagh

Active Member
مهدی خان من کد شما رو نگاه کردم - البته بمنظور اینکه با آژاکس آشنا بشم (چون بلد نیستم)

در وهله اول فقط میتونم بگم که صددرصد این خط نباید کار کنه
کد:
action="javascript:ajaxpage('Test.asp', 'main');"
علتش هم اینه که ":javascript" تنها کاری که میکنه فقط اجرای کد و انتساب نتیجه اون به action هست!!

اما باحتمال قریب به یقین حدس میزنم اگر کدها رو به شکل مناسبی تغییر بدیم (که من نمیدونم چجوری) اونوقت این کد کار خواهد کرد!

من چرا نمیرم آژاکس یاد بگیرم؟ جدا" چرا؟؟:lol:

mehdi_25

Member
mazoolagh جان دمت گرم . خوب من هم مشکلم همون خطه که کار نمی کنه دیگه :D
بهر حال ممنون از این که وقت گزاشتی .

کسی نظری نداره ؟ خیلی توش موندم

mazoolagh

Active Member
مهدی جان - من یک چیزهایی به ذهنم میرسه که چکار باید کرد ولی شک دارم.
یک چند روزی به من فرصت بده تا یک کمی با آژاکس آشنا بشم بعد بهت میگم چه تغییراتی باید در کدت بدی تا درست بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا