استفاده از اتوکاملپت APTANA 3 برای Jquery

D.V.O

New Member
میخوام از اینلیسنس برای جی کوئری استافده کنم ول یتو Aptana 3 نمیدونم چرا اینهمه اذیت میکنه
تو نت گوگل کردم(زیاد دی) ولی مشکل اینجاست که همه به این موضوع ختم میشه که:
Commands->Bundle Development->Install Bundle -> jQuery
ولی با اینکار یک ترمینال باز میشه برای وارد کردن کامند; ولی خوب چه کامندی؟

کلاً سردرگم شدم

eAmin

Well-Known Member
سلام برادر
راه گم کردی حاجی:wink:

خب بنده خدا راست میگه دیگه!
اول از همه باید نرم افزار git رو نصب کنی، برای ویندوز پورت شده ش موجوده msysgit که ترمینال برنامه بدرستی کار کنه، برای دانلود می تونی گوگل بکنی. اگر هم نصب داری که پس هیچ برو ادامه.
یک Web Project ایجاد میکنی، بعد طبق مراحلی که بالا خودت گفتی پیش میری، خودش بصورت اتوماتیک یک کامند میزنه برای دانلود فایلها مورد نیاز. وقتی تمام شد، برای محکم کاری یک بار برنامه رو Restart کن.
تمام! open file بزن و یک فایل JavaScript رو انتخاب کن بعد توش کدهای jQuery ت رو بنویس می بینی که نصب شده!
از توی منوی command هم باید یک زیر مجموعه به نام jQuery ایجاد شده باشه.

ولی خب نمی دونم چرا با این Auto Complete ش حال نکردم! شاید بخاطر این ورژنی که من دارم بتای اولیه 3.0.0 هست، اینجوریه.

موفق باشی.

D.V.O

New Member
سلام برادر
راه گم کردی حاجی:wink:

خب بنده خدا راست میگه دیگه!
اول از همه باید نرم افزار git رو نصب کنی، برای ویندوز پورت شده ش موجوده msysgit که ترمینال برنامه بدرستی کار کنه، برای دانلود می تونی گوگل بکنی. اگر هم نصب داری که پس هیچ برو ادامه.
یک Web Project ایجاد میکنی، بعد طبق مراحلی که بالا خودت گفتی پیش میری، خودش بصورت اتوماتیک یک کامند میزنه برای دانلود فایلها مورد نیاز. وقتی تمام شد، برای محکم کاری یک بار برنامه رو Restart کن.
تمام! open file بزن و یک فایل JavaScript رو انتخاب کن بعد توش کدهای jQuery ت رو بنویس می بینی که نصب شده!
از توی منوی command هم باید یک زیر مجموعه به نام jQuery ایجاد شده باشه.

ولی خب نمی دونم چرا با این Auto Complete ش حال نکردم! شاید بخاطر این ورژنی که من دارم بتای اولیه 3.0.0 هست، اینجوریه.

موفق باشی.
به به امین خودمون رزمنده عزیز :cool: آقا خبر نداشتم اینجا مدیر شدی; تبریک میگم:rose::oops:
اونجا خیلی سوالات ابتدایی و تکراری شده (خودت که میدونی)

مشکل من اینجا بود web project رو همراه ترمینال ایجاد نمیکردم
امین جان الان این مجموعه به کامند اضافه شد ولی باز no propertice میده تو فایلهای js

آخرین ویرایش:

eAmin

Well-Known Member
ممنون برادر:wink::rose:
راستش منم به همین مشکل برخورد کردم، ولی یک 3-4 تا پروژه و چندتا فایل js باز کردم خودش درست شد:دی
پروژه که ایجاد میکنی بیا یک تگ اسکریپت اضافه کن و اونجا کدهات رو بنویس
کد:
$('string')
بعد از اون بلا فاصله CTRL+Space رو بزن ببین متدهای jQuery رو نشون میده یا نه؟
اگر درست باشه، به محض اینکه $ و پرانتز رو تایپ کنی کد بالا رو باید اضافه کنه.

D.V.O

New Member
نه امین اینکارارو کردم ولی کار نمیکنه
حتی وقتی میخوام از منوی کامند یه چیزی اضافه کنم ارور آندیفانید میده
تنظیمات دیگه ای نیاز نداره؟

eAmin

Well-Known Member
یه چیزی جا مونده رفیق!
این فایل رو دانلود کن و به پروژه ت اضافه کن (روی App Explorer دراپ کن) باید درست بشه.

البته اگر تا الان مشکل حل نشده باشه:دی

D.V.O

New Member
یه چیزی جا مونده رفیق!
این فایل رو دانلود کن و به پروژه ت اضافه کن (روی App Explorer دراپ کن) باید درست بشه.

البته اگر تا الان مشکل حل نشده باشه:دی
آره حل شد
اون فایل رو داشتم تو پروژه
انتظارم زیاد بود ازش من Ctrl+Space رو یادم میرفت بزنم و فکر میکردم باید خودش اکشن های جی کوئری رو تو پوپ آپ نشون بده :)

قبلاً تو Baundles ها قسمت JQuery فقط Menus بود و خبری از Command نبود که با دانلود javascript-jquery.ruble وا آپدیت کردنش دیگه مشکل ارور اندیفاینید کامند هم روبرو نمیشم

تشکر امین جان

آخرین ویرایش:

eAmin

Well-Known Member
از منم نداره برادر.
ببینم تو دقیقا از روی این آموزش رفتی جلو؟ اگر رفتی پس هیچی! چون من دقیقا تمامی اینکارها رو انجام دادم ردیف شد.
اگر ردیف نشد یه سر پاک کن، دوباره نصب کن ببین چطور میشه.

D.V.O

New Member
از منم نداره برادر.
ببینم تو دقیقا از روی این آموزش رفتی جلو؟ اگر رفتی پس هیچی! چون من دقیقا تمامی اینکارها رو انجام دادم ردیف شد.
اگر ردیف نشد یه سر پاک کن، دوباره نصب کن ببین چطور میشه.
آره با همون
دیگه درست شده
تو این پست آخریو 3 دقیقه بعد از ویرایش من دادی :wink:

eAmin

Well-Known Member
انتظارم زیاد بود ازش من Ctrl+Space رو یادم میرفت بزنم و فکر میکردم باید خودش اکشن های جی کوئری رو تو پوپ آپ نشون بده
به همین خاطر گفتم زیاد از Intellisense ش خوشم نیومد:wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا