استفاده از ابزار های سه بعدی در فتوشاپ 4

MJK4U

New Member
سلام بر گرافیست های عزیز
در ورژن جدید فتوشاپ ایزار های جدیدی جهت کار با گرافیک 3d اضافه شده است . وای من هر کاری کردم نتونستم از این ابزار ها استفاده کنم . اگر یک راهنمایی در مورد چگونگی استفاده یا لینک آموزشی بدید ممنون می شوم .
با سپاس فراوان

haft

New Member
من هم نمی دونم ، خوشحال میشم اگه کسی راهنمایی کنه ...

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
تا اونجایی که من میدونم این ابزارها در حالت عادی قابل استفاده نیستن.

شما زمانی که یک آبجکت 3بعدی رو داخل فتوشاپ باز کنید این ابزارها فعال میشن.

البته ابزارهای خیلی خاصی هم نیستن و بیشتر برای چرخوندن و تغییر زاویه و این چیزا کاربرد دارن.

Legend

Member
مدیر محترم به نکته خوبی اشاره کردند ..
در ایل یک آبجکت سه بعدی ایجاد کنید ..
وارد فتوشاپ کنید ..
حالا آن گزینه ها فعال شدند ...

البته کاربرد دقیق آن را نمی دانم ....
اما در مورد ذکر شده برای من کاربرد داشت ..

MEGA WAVE

Active Member
همونطور که سارا گفت این ابزار فقط برای تغییر موقعیت و پوزیشن آبجک سه بعدی شما هستن و قابلیت ادیت ندارن !

این فایلی رو که پیوست کردم Drag کن توی Cs4 .

حالا با اون ابزار کار کن، خیلی زود میفهمی که هرکدوم چه استفاده ای دارن.

فایلهای 3Ds که خروجی گرفته از 3DMAX هستن رو میشه توی این ورژن فتوشاپ و البته ورژن قبلیش ایمپورت کرد و خوب برای معدود طراحی هایی میتونه استفاده مفید داشته باشه.

توی ورژن قبلی فتوشاپ (Cs3) هم این قابلیتها وجود داشت فقط ابزار اون بصورت پالت نبود ...

مشاهده پیوست HEART.rar

شاد زی

amir3dmax

Member
همانطور که دوستان گفتند وقتی می خواهید آبجکتی به تصویر خود اضافه کنید در زوایای مختلف مانند یک کلاه و یا هر وسیله دیگر اینقابلیت خودش رو نشون می ده البته توانایی تولید اشکال خیلی ساده رو هم داره - من خودم دنبالش هستم اگه مطلب آموزشی ازش پیدا کردمبهت خبر می دهم !!!:cool:

MJK4U

New Member
ممنون دوستان . با توجه به توضیحات شما عملا هیچ یک از ایزار های فوق در طراحی 2 بعدی کاربردی ندارند و با استفاده از اینها می شه آبجکت های تولید شده در نرم افزار های سه بعدی را در این فتوشاپ تغییر داد. من یک لینک هم پیدا کردم که تا حدودی در مورد با این ابزار با مثال توضیحاتی را ارائه نموده است :
کد:
http://www.photoshopcafe.com/cs4/3D.htm

و ما می توانیم با پسوند های نظیر # 3DS # Obj # DAE # KMZ # U3D آبجکت های سه بعدی را وارد کنیم

آخرین ویرایش:

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
به گفته های دوستانم اضافه کنم
قسمت ایمپورت اشکالات زیادی هم داره
فعلا امکانات 3d در حد ضعیفه ولی مواقع زیادی کار رو راه میندازه منتاز یه عکس تردی بر روی یه عکس
نیاز هست بارها رندر بشه و با پسوند عکس وارد فتوشاپ کنیم با امکان ایمپورت 3d خیلی بهتر میشه موقعیت و ویوی اولیه رو در کار بدست بیاریم

جدیدترین ارسال ها

بالا