بی بی کد استخر

madmaster_3d

Well-Known Member
ببین کار قشنگی زدی ولی متصفانه یا به دلیل تنبلی یا نمی دونم چی روی تکسچر ها و متریال ها کار نکردی
مثلا
1.عکس 1 تکسچر صندلی تختی ها هستش چوبی ها ؟
2.رفلکت سنگ ها خیلی زیاده همون عکس 1 حوزچه چکوزی ها
3.همون عکس 1 دوباره تکسچر دیوار رنگی و مخصوصا دیوار سفیده بی کیفیته و زمین
4.عکس 2 متریال دستگاه نوشابه و سقف و صندلی ها و ....
5.عکس 3 رفلکت غیر طبیعی داره. یعنی glossines داره.
6.عکس 4 همون مشکلات رفلکت
کلا مشیه گفت مشکل اصلی کارت تکسچر و متریال بی کیفیت بعضی جاها و این رفلکت بیخودی بهش دادی

ولی خوب استخر و آب رو قشنگ در آوردی.
این ها رو رفع کن ببین کارت چقدر قشنگ تر میشه.

ahmad_maliji

New Member
ببین کار قشنگی زدی ولی متصفانه یا به دلیل تنبلی یا نمی دونم چی روی تکسچر ها و متریال ها کار نکردی
مثلا
1.عکس 1 تکسچر صندلی تختی ها هستش چوبی ها ؟
2.رفلکت سنگ ها خیلی زیاده همون عکس 1 حوزچه چکوزی ها
3.همون عکس 1 دوباره تکسچر دیوار رنگی و مخصوصا دیوار سفیده بی کیفیته و زمین
4.عکس 2 متریال دستگاه نوشابه و سقف و صندلی ها و ....
5.عکس 3 رفلکت غیر طبیعی داره. یعنی glossines داره.
6.عکس 4 همون مشکلات رفلکت
کلا مشیه گفت مشکل اصلی کارت تکسچر و متریال بی کیفیت بعضی جاها و این رفلکت بیخودی بهش دادی

ولی خوب استخر و آب رو قشنگ در آوردی.
این ها رو رفع کن ببین کارت چقدر قشنگ تر میشه.

خیلی لطف کردی که وقت گذاشتین.راستش وقت خیلی کمی داشتم و یه کم دقتم تو کار کم شده بخاطر سرعت.خیلی دقیق نظر دادی و خیلی خوشحال شدم خودم هم بعد از اینکه گفتی فهمیدم که نوشابه ها متریال نداره!!:green:
اگه لطف دیگه بکنی و در مورد رفلکت بیشتر راهنماییم کنی و اینکه باید چیکار کنم که واقعی تر بشه.باز هم مرسی

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.اندازه موزائیک هایی که برای چنین پروژه هایی اجرا میشن 2 سانتی هست! الان به نظر شما برای شما 2 سانتی هست یا 20 سانتی!
uvw اصلا خوب نشده.برای چنین کارهایی باید وقت بزاری و با Unwarp کار کنی.همینجوری صرف یه تکسچر کاری رو پیش نمیبره.
نور پردازی اصلا وجود ندازه.عملا فقط روشن شده.اصلا فیزیکال نیست.منظورم معلوم نیست نور از کجا میاد
جلوه caustic میتونی خیلی تاثیر بزاره رو این فضا
تکسچرهای مناسبی رو انتخاب نکردی.یادمه 2 سال پیش یه پروژه استخر داشتم برای اینکه کاشی هاش واقعی بشه واقعا مدل کردم.از بالا رندر گرفتم طوری که لایه نرمال بامپ بهم بده.بعد بردم فتوشاپ و تکسچر ساختم.
برای کار بازاری خوبه اما به این رندر اصلا بسنده نکن.سعی کن نور پردازی فیزیکال انجام بدی.شاید اولش سخت باشه اما نتیجه خیره کننده میشه.منظورم اینه نورها واقعا معلوم باشه از کجا میان
نکته ای که توی پروژه هایی مثل استخر باید دقت کرد چون تمامی سطوح رفلکت دارن یا باید رفلکت و گلاسی بدی بعد بری توی option تیک trace reflect رو بردازی که فقط highlight بده بهت یا اینکه تعداد رفلکت ها رو روی 1 بزاری.اگه حتی 2 بشه شاید زمان رندر 4 برابر بشه.
موفق باشی

mzmz1

Member
سلام.اندازه موزائیک هایی که برای چنین پروژه هایی اجرا میشن 2 سانتی هست! الان به نظر شما برای شما 2 سانتی هست یا 20 سانتی!
uvw اصلا خوب نشده.برای چنین کارهایی باید وقت بزاری و با Unwarp کار کنی.همینجوری صرف یه تکسچر کاری رو پیش نمیبره.
نور پردازی اصلا وجود ندازه.عملا فقط روشن شده.اصلا فیزیکال نیست.منظورم معلوم نیست نور از کجا میاد
جلوه caustic میتونی خیلی تاثیر بزاره رو این فضا
تکسچرهای مناسبی رو انتخاب نکردی.یادمه 2 سال پیش یه پروژه استخر داشتم برای اینکه کاشی هاش واقعی بشه واقعا مدل کردم.از بالا رندر گرفتم طوری که لایه نرمال بامپ بهم بده.بعد بردم فتوشاپ و تکسچر ساختم.
برای کار بازاری خوبه اما به این رندر اصلا بسنده نکن.سعی کن نور پردازی فیزیکال انجام بدی.شاید اولش سخت باشه اما نتیجه خیره کننده میشه.منظورم اینه نورها واقعا معلوم باشه از کجا میان
نکته ای که توی پروژه هایی مثل استخر باید دقت کرد چون تمامی سطوح رفلکت دارن یا باید رفلکت و گلاسی بدی بعد بری توی option تیک trace reflect رو بردازی که فقط highlight بده بهت یا اینکه تعداد رفلکت ها رو روی 1 بزاری.اگه حتی 2 بشه شاید زمان رندر 4 برابر بشه.
موفق باشی

کلی چیز یاد گرفتیم .ممنون

دوست عزیز خسته نباشی
جدا از ابتدایی و بازاری بودن به علاوه نظر استاد عارف من چند تا نکته میگم البته نظر خودمه شما اگه دوست داشتی اعمال کن
اولا من از معماری سر رشته ندارم ولی شما تو قسمت شاپ استخر که دو تا یخچال گذاشتی اندازه بین دیوار و پله رو متناسب با عرض یخچال ها گذاشتید
یعنی معماری و دیزاین اون قسمت رو فدای اندازه عرض یخچال کردید که فکر میکنم اشتباهه ! شما اول باید دیزاین کنین بعد چیدمان وسایل !!!
بعد یه نظر دیگم اینه که اگه قراره از اون لوله ها بزارید و یه جای مستقل برای بالا رفتن ( منظورم همون بالکنه هستش ) بهش اختصاص بدید بهتره از چند تا لوله استفاده بکنین !
و این رو هم شدیدا تاکید بکنم که نظر عارف جان رو خیلی جدی بگیر
البته من هم مبتدیم و شاگرد
در کل نظرمو دادم
موفق باشی

ahmad_maliji

New Member
دوست عزیز خسته نباشی
جدا از ابتدایی و بازاری بودن به علاوه نظر استاد عارف من چند تا نکته میگم البته نظر خودمه شما اگه دوست داشتی اعمال کن
اولا من از معماری سر رشته ندارم ولی شما تو قسمت شاپ استخر که دو تا یخچال گذاشتی اندازه بین دیوار و پله رو متناسب با عرض یخچال ها گذاشتید
یعنی معماری و دیزاین اون قسمت رو فدای اندازه عرض یخچال کردید که فکر میکنم اشتباهه ! شما اول باید دیزاین کنین بعد چیدمان وسایل !!!
بعد یه نظر دیگم اینه که اگه قراره از اون لوله ها بزارید و یه جای مستقل برای بالا رفتن ( منظورم همون بالکنه هستش ) بهش اختصاص بدید بهتره از چند تا لوله استفاده بکنین !
و این رو هم شدیدا تاکید بکنم که نظر عارف جان رو خیلی جدی بگیر
البته من هم مبتدیم و شاگرد
در کل نظرمو دادم
موفق باشی

ممنون از اینکه وقت گذاشتین.راستش طرحش از من نبود.اون اندازه هم خود طراح داده بود .ولی در مورد نرده ها کاملا حق با شماست. نظر عارف جان هم خیلی درست بود.مطمعنا تو کار های بعدی همه چیز های رو که دوستان گفتن رو اعمال میکنم .حتی اگه بلد هم نبودم هم میام از خودشون میپرسم!!((رو که نیست)):wink::green:

m.n1362

Member
سلام.آقا یه سلامی یه توضیحی یه گفتن نرم افزاری......من یه چیزی نفهمیدم اونم اینه که این کار هیچ طرحی نداره واسه چی 3دی شده کارفرما خواسته یا گفتن یه استخر میخوایم شمن هم ایتو دادین .....؟متریلا uv نشدن...رفلکت مناسب ندارن..فکر کنم یه وی ری پلان گذاشتید واسه نور...نور پردازیش خوب نشده..در کل زحمت کشیدی و خسته نباشی 4 که دیزاینشم مشکل دلره رندری بد نشده....خسته نباشی

جدیدترین ارسال ها

بالا