بی بی کد استخر

madmaster_3d

Well-Known Member
حاجی کاره قشنگی شده ولی عمق آب معلوم نیست. انگار یک پلان گزاشتی و مثل box نیست که حجم داشته باشه. :-؟ منظورم این هستش که استخره کف نداره انگار بدون عمق هستش مثل یک حوض با ارتفاع 5 سانت

men

Well-Known Member
سلام.خسته نباشی کار خوبی شده.میگم تنظیمات رندرتم بزار ببینیم شاید بتونیم کمک کنیم.انتخاب متریالتم به نظر من کارو یکم بد کرده.یه کوشولو هم توجه نکردن به دیتیل های ریز.مثل هاشیه ها.کلا فکنم رو مدلش 10 دقیقه وقت گذاشتیو تنظیماتم گذاشتی آخرو رفتی دنبال باقی کارات تا خودش آماده شه.

sallarmelli

Active Member
حاجی کاره قشنگی شده ولی عمق آب معلوم نیست. انگار یک پلان گزاشتی و مثل box نیست که حجم داشته باشه. :-؟ منظورم این هستش که استخره کف نداره انگار بدون عمق هستش مثل یک حوض با ارتفاع 5 سانت
حجمش خیلی ساده است می خواستم سریع کار کنم نه اتفاقا باکسه ولی فکر کنم به خاطر ior باشه که انجوری دیده می شه استخر عمق داره خودم هم تعجب می کردم چرا اینجوری دیده می شه
پنجره هاشم با دستور lattice درست شده
اتفاقا دادن متریال ها خیلی اذیتم کردم خیلی با uvw مشکل دارم
تنظیمات رندرش هم خیلی عادی هست و در حد پایین اینجوری بگم که light chashe 500 بود iradane map هم medium

SinaTR

Well-Known Member
آرهIOR رو بذار مثلا رو 1.1
يکم نور محيط رو کم کن که زمان رندرت بياد پايين تر بعدا تو فوتوشاپ روشناييش رو ببر بالا
subdiv ها هم فکر کنم خيلی بالا گذاشتی
ديگه دليلی نيست که زمان رندرت انقدر رفته بالا
منتظر يه رندر ديگه هستم از اين استخرتون:rose:

sallarmelli

Active Member
آرهIOR رو بذار مثلا رو 1.1
يکم نور محيط رو کم کن که زمان رندرت بياد پايين تر بعدا تو فوتوشاپ روشناييش رو ببر بالا
subdiv ها هم فکر کنم خيلی بالا گذاشتی
ديگه دليلی نيست که زمان رندرت انقدر رفته بالا
منتظر يه رندر ديگه هستم از اين استخرتون:rose:
اگه زمانش بالا نره چشم حتما می ذارم:rose:

K.D.G

Member
سلام
شیدر آب بد نیست...
کارت سایه نداره+شدت نور زیاده

کاشیا باس بامپ داشته باشه+فضا سازیت خوب نی....
برای اینکه کارات خوب تر شه سعی کن از رفرنس بیشتر استفاده کنی ...............:rose:

emadmax

Well-Known Member
سلام سالار جان

کار رو قدم به قدم پیش ببر ..... به نظر من اول متریال کاشی ها رو درست کن که شامل 1- اندازه 2- انعکاس 3- دیسپلیسمنت 4- از رنگهای تند ا(بنفش) ستفاده نکن و ... و همینطور متریال آب که دوستان اشاره کردن .

موفق باشی

soroushdesign

Well-Known Member
سلام و خسته نباشید کار خوبی شده ولی با نظر عماد موافقم کاملا

واسه ior میتونی اعداد زیر رو در نظر بگیری

Water (gas) 1.000261
Water 100'C 1.31819
Water 20'C 1.33335
Water 35'C (Room temp) 1.33157

لیست کامل Ior

.: آرزوی موفقیت :.

hadi_nn

Member
سلام
ior رو که 1.333 بزار و توی بخش color mapping حتماً دو تا گزینه sub-pixel mapping و clamp output رو فعال کن
تنظیمات light catche رو ببر بالا تر و سایز کاشی ها رو هم کوچکتر کن. بد نیست که نور خورشید هم داخل دیده بشه
متریال های دیگه هم به نظر خام میان. موفق باشی عزیز

sallarmelli

Active Member
تشکر از همه دوستان اینقدر دوستان روی ior مانور دادند که شک کردم و رفتم یه بار دیگه اون رو چک کردم ولی 1.33333 بود نمی دونم چرا عمق آب اینقدر کم به نظر می رسه در صورتی که اندازه ها درسته؟
حتماً دو تا گزینه sub-pixel mapping و clamp output رو فعال کن
این دو گزینه چه کار می کنند.
بد نیست که نور خورشید هم داخل دیده بشه
اگه درست فهمیده باشم نور خورشید لبه استخر و کف آب دیده می شه

ضمنا دوستان من رفتم یه کم مباحث فیزیکی نور نگاه می کردم اشاره کرده بود که وقتی از بالا داخل یه لیوان رو نگاه می کنید به خاطر شکست نور عمق کمتر دیده می شه

سلام ، منم با نظر همه موافقم . یکی از دلایل طبیعی نشدن کار مدلسازی نادرست . مثلا لبه استخر هیچ وقت به شکل تیز ( اینجوری که شما مدل کردین ) اجرا نمیشه . هرچقدر مدلسازی با جزییات واقعیت هماهنگی داشته باشه باعث طبیغی شدن کار میشه و در مراحل بعد بحث متریال و رندر مطرح میشه .

sallarmelli

Active Member
سلام ، منم با نظر همه موافقم . یکی از دلایل طبیعی نشدن کار مدلسازی نادرست . مثلا لبه استخر هیچ وقت به شکل تیز ( اینجوری که شما مدل کردین ) اجرا نمیشه . هرچقدر مدلسازی با جزییات واقعیت هماهنگی داشته باشه باعث طبیغی شدن کار میشه و در مراحل بعد بحث متریال و رندر مطرح میشه .

تشکر از همه دوستان به خاطر راهنمایی هاشون
نظر شما صحیح هست لبه استخر باید به خاطر مسایل ایمنی گرد باشد در ضمن زیر همون لبه یه جایی برای سریز آب داشته باشه تا اگه آب زیاد وارد استخر شد از اون محل تخلیه بشه موقع کار هم خودم متوجه اینها بودم ولی فقط می خواست یه فضا رو سریع رندر کنم که زمانش خیلی تعجب برانگیز شد البته الان می خوام رندرش کنم دوباره در اولین فرصت که کارو اصلاح کردم می ذارم.پیشاپیش سال نو مبارک
:paint:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.کار خوبی شده.علت بالا بودن زمان رندر استخر به خاطر تعداد رفکلت هست.
شیدر های کاشی و سرامیک همشون رو تعداد رفلکت 1 بزار.
برای آب تعداد رفلکت 5 بزار.رندرت کمتر از نیم ساعت میشه.
موفق باشی.

سلام خسته نباشید واسه کار اما به نظر من اولین چیز که کار را طبیعی جلوه نمیده خلوت بودن محیطه بعدش نداشتن متریال ها مناسب 3 اینکه از نت تکستچر دانلود کن بنداز روش 4 به نظرم اول منتال کارکنید بعد وی ری این را با منتال تو مایا زیر نیم ساعت رندر گرفتم
67w7qzp0podik068cpc.png

در موارد دیگه به نظرم آقای عماد درست میگه

جدیدترین ارسال ها

بالا