اساتید این کارو چطوری ساختن؟

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
دوستان عکس زیر رو یه نگاهی بهش بندازین. می خواستم بپرسم تو ایران چه از لحاظ سخت افزاری و چه توانمندی ویژوال آرتیست های داخلی آیا می شه یه همچین صحنه ایی رو تو یه ویدیو ساخت؟
93fantasy-3d-02-m342.jpg

Hamed_8

Member
دوستان عکس زیر رو یه نگاهی بهش بندازین. می خواستم بپرسم تو ایران چه از لحاظ سخت افزاری و چه توانمندی ویژوال آرتیست های داخلی آیا می شه یه همچین صحنه ایی رو تو یه ویدیو ساخت؟
مشاهده پیوست 90289

نیاز به سخت افزار خاصی نداره ، یا یه سرور خوب میشه ساختش
ولی به یه متخصص داینامیک نیاز داری
با خوده مایا و dmm هم میشه اینو درآورد

mooli63

این متخصص داینامیک رو چطور می شه پیدا کرد؟

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام

این کار بیشتر زمان بره و نیاز به دید خوب داره. هر بخشش هم با یه چیز، مثلا برای برخورد ماشین با سطوح و حرکت چرخ خوردن و ملق زدن باید از plugin ـهایی مثل Craft Director Studio استفاده کرد، تو ذرات مثل خورد شدن شیشه ها میشه از pulldownit تو مایا یا rayfire تو مکس استفاده کرد برای بعضی قسمت ها هم یعنی جدا شدن قسمت های خاصی و مورد نظر ماشین هم باید دستی عمل کرد یعنی خود فرد اون رو انیمیت کنه و یا خورد کنه مثل سپر ماشین با روش های مختلف. برای ذرات ریز تر و زیبا کننده کار هم میشه از سیستم های مختلف particle استفاده کرد، مسئله اینه که کسی که میخواد این کار رو کنه خوب بوتون اجزا رو کنار هم بچینه و ازشون استفاده خوب کنه تا کار زیبا در بیاد.

پیدا کردن افراد هم مستلزم یه چیزیه، تو هر رشته ای اگه بخوای این کارش رو پیدا کنی باید بیای توی جمع اینکاره ها، این رو واسه خنده میگم رفیق :green: ناراحت نشی، عمله بنا نیستن که بشه سر میدون آآ راحت پیداشون کرد :wink:

دیدن نمونه کارای دوستان تو بخش گالری همین سایت هم میتونه کمکت کنه.

حق یارت

ssdsajad

Active Member
اصلا طبیعی نیست ...با چیه این حال کردید؟؟ که دنبال یه متخصص میگردید واسه تولیدش؟؟؟
همین گالری هارو نگاه کنید از این بهترشو کاربرا ساختند

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
من چند نمونه ی اینجوری از امین تری دی دیده بودم،فکر کنم اون بتونه کمکت کنه

اینم پروفایلش

http://forum.majidonline.com/members/28182-امین-تری-دی

راه های زیادی واسه ساخت این هست ، منم دارم راجع بهش تحقیق میکنم .پلاگین thinking particles داخل 3ds max بهترین راه حلی هست که تا به حال بهش رسیدم اما

منابع آموزشی زیادی راجع بهش نیست؛آموزشهایی در نرم افزارهای realflow و Houdini هم دیدم که نتایج قابل قبولی داشت

mooli63

من چند نمونه ی اینجوری از امین تری دی دیده بودم،فکر کنم اون بتونه کمکت کنه

اینم پروفایلش

http://forum.majidonline.com/members/28182-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DB%8C

راه های زیادی واسه ساخت این هست ، منم دارم راجع بهش تحقیق میکنم .پلاگین thinking particles داخل 3ds max بهترین راه حلی هست که تا به حال بهش رسیدم اما

منابع آموزشی زیادی راجع بهش نیست؛آموزشهایی در نرم افزارهای realflow و Houdini هم دیدم که نتایج قابل قبولی داشت

خودم که به تنهایی قادر نیست. این یه کار سنگینه. پیگیر کسی که معرفی کردی می شم. ممنونم.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
اصلا طبیعی نیست ...با چیه این حال کردید؟؟
سلام
دوست عزیز کجاش طبیعی نیست؟ شاید shader و نور و texture نداشته باشه ولی توی VFX ـش خوب کار کرده، یه نگاه به نوع خورد شدگی شیشه بنداز که خاصیت شیشه ماشین رو رعایت کرده.
چراغ ها هم خیلی عالی از جاشون در امدن و خورد شدن، بدنه هم به خوبی له و خورد شده و بعضی جاهاش فلز پاره شده ، ذرات معلق هم خوب هستن، توی شبیه سازی خیلی خوب کار کرده ؛ راستش رو بخوای من هنوز توی این گالری کار در این حد ندیدم، یه سری کارهایی شده ولی نه به این طبیعی .
یعنی این کار اگه video ـش هم به همین صورت کار شده باشه میتونی به جرعت اسم یه کار کامل رو روش بذاری البت جدا از نور و shader و texture که این روز ها فقط تو این 3مورد آدم زیاده.

حق یارت رفیق

mooli63

سلام
دوست عزیز کجاش طبیعی نیست؟ شاید shader و نور و texture نداشته باشه ولی توی VFX ـش خوب کار کرده، یه نگاه به نوع خورد شدگی شیشه بنداز که خاصیت شیشه ماشین رو رعایت کرده.
چراغ ها هم خیلی عالی از جاشون در امدن و خورد شدن، بدنه هم به خوبی له و خورد شده و بعضی جاهاش فلز پاره شده ، ذرات معلق هم خوب هستن، توی شبیه سازی خیلی خوب کار کرده ؛ راستش رو بخوای من هنوز توی این گالری کار در این حد ندیدم، یه سری کارهایی شده ولی نه به این طبیعی .
یعنی این کار اگه video ـش هم به همین صورت کار شده باشه میتونی به جرعت اسم یه کار کامل رو روش بذاری البت جدا از نور و shader و texture که این روز ها فقط تو این 3مورد آدم زیاده.

حق یارت رفیق

100% موافقم

ssdsajad

Active Member
سلام

حق یارت رفیق
نگفتم که حالم بهم خورد خیلی بده !!!!!!!!
به هرحال عزیزی که اینو تولید کرده خیلیزحمت کشیده
و خوده منباشم با دیدن این عکسها هیچوقت تحت تاثیر قرار نمیگیرم
مثل دوستمون
البته منظور بدی ندارم نظرمو گفتم و اگه عزیزی ناراحت شده دیگه به هر حال جوانیم دیگه :)

mooli63

نمونه کاراشو به صورت عکس گذاشته حیف فیلم نیست ببینم همونیه که می خوام یا نه.

mooli63

و خوده منباشم با دیدن این عکسها هیچوقت تحت تاثیر قرار نمیگیرم
مثل دوستمون

هیچ ربطی به تحت تاثر قرار گرفتن یا نگرفتن نداره. بله هیچ کاری از صد ، صد نیست. اگه من این عکسو گذاشتم فقط برا اینه که تو کار خودم یه همچین افکتی رو می خوام. حالا تو این سبک افکت ، این کار رو طبیعی تر دیدم. چرا جو می دی برادر من؟

ssdsajad

Active Member
شما چرا گنده میکنید؟؟؟؟
بحث بزرگی نیست که
من فقط گفتم به نظر من طبیعی نیست
اونجوری که شما میگید
موفق باشی عزیز

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام به همگی
رفیق این عکس قدیمیه واسه زمان خودش خدا بوده اما من یه PDF داشتم ، یکی از کسایی بود که جلوه های ویژه ی فیلم Death Race رو ساخته بودن ، در مورد ساخت اون
صحنه که کامیون بزرگه رو له میکنن با مکس و ری فایر کار کرده بود خیلیم عالی بود ، من دیگه ندارمش ولی بهتون پیشنهاد میکنم حتما بخونیدش .

جدیدترین ارسال ها

بالا