از Maxwell Render اين موتور رندر فوق حرفه ايي غافل نشويد

Hamed.tba

Active Member
دوستان در مورد قابلیت Multi Light maxwell سوال کردن و خوب اینم توضیحات بیشتر :

ببینین دوستان من توی این کار برای تمام منابع نوری یک متریال نورانی جدا درست کردم و از آپشن های مکسول قابلیت Multi Light رو روشن کردم . البته این دفعه برای تست یه سری امکانات دیگه یه سری متریال هم به آبجکت ها دادم . و در نهایت داخل این پنل تغییرات رو اعمال میکنیم:

. ببین بر اساس نام متریالی که به چراغ ها دادم قابلیت کم و زیاد کردن نور اونارو داریم . و حتی قبل از اعمال تغییرات نور یه حالت نمایشی کوچیک سمت چپ پایین براتون گزشته که یه نمایی هم اونجا داشته باشین(حتی در حالی که موتور در حال رندر گرفتن هست.) تا تو تصمیم گیریتون دقت بیشتری داشته باشین. خیلی محشره من هرچقدر بگم کم گفتم. در ضمن تمام این کار هایی که میگم در حین رندر گرفتن قابل اعمال هست .

اینم چند تا نمونه از همین کار با نور هایی که کم و زیاد کردم . (آدم واقعا فکر میکنه که کنار پریزه و داره چراغ هارو خاموش روش میکنه loooool )

Ultra3D

Well-Known Member
یک سوال کلی هم من داشتم
زمان رندر مکس ول به نسب به vary , mentalray چه طوریه!
اون طور که من شندیدم برای رندرهای با کیفیت مکس ول یک سیستم به قدرت خرس گریزلی می خواد( به قول یکی از بچه ها)!

Hamed.tba

Active Member
یک سوال کلی هم من داشتم
زمان رندر مکس ول به نسب به vary , mentalray چه طوریه!
اون طور که من شندیدم برای رندرهای با کیفیت مکس ول یک سیستم به قدرت خرس گریزلی می خواد( به قول یکی از بچه ها)!

خوب راستش من الان چند وقتیه دارم با مکسول کار میکنم و خوب میتونم بگم که واقعا هر چقدر هم زمان رندرهایی که با اون میگیرم زیاد باشه بازم ارزششو داره ....

البته سیستم خوبی هم دارم و خوشبختانه کم نمیاره ....HP dv6 2020 ev مشخصات خوبی داره . و به زودی رم رو بیشتر میکنم تا بهتر جواب بگیرم . الان 4 گیگ DDR3 هست با cpu core i 7 و 1 گیگ گرافیک DDR3 و خوب سیستم عامل هم که 64 بیتی هست و واقعا مهمه این موضوع چون ورژن 32 بیتی رو با 64 بیتی مقایسه کردم و واقعا چیزی حدود 40 تا 50 درصد بهبود سرعت رندر تو 64 بیتی هست. البته با سخت افزار مناسب. :rose:

Mehdi_44

Well-Known Member
دوستان در مورد قابلیت Multi Light maxwell سوال کردن و خوب اینم توضیحات بیشتر :

ببینین دوستان من توی این کار برای تمام منابع نوری یک متریال نورانی جدا درست کردم و از آپشن های مکسول قابلیت Multi Light رو روشن کردم . البته این دفعه برای تست یه سری امکانات دیگه یه سری متریال هم به آبجکت ها دادم . و در نهایت داخل این پنل تغییرات رو اعمال میکنیم:

. ببین بر اساس نام متریالی که به چراغ ها دادم قابلیت کم و زیاد کردن نور اونارو داریم . و حتی قبل از اعمال تغییرات نور یه حالت نمایشی کوچیک سمت چپ پایین براتون گزشته که یه نمایی هم اونجا داشته باشین(حتی در حالی که موتور در حال رندر گرفتن هست.) تا تو تصمیم گیریتون دقت بیشتری داشته باشین. خیلی محشره من هرچقدر بگم کم گفتم. در ضمن تمام این کار هایی که میگم در حین رندر گرفتن قابل اعمال هست .

اینم چند تا نمونه از همین کار با نور هایی که کم و زیاد کردم . (آدم واقعا فکر میکنه که کنار پریزه و داره چراغ هارو خاموش روش میکنه loooool )

جالب شده

با سلام دوستان عزیز

در مکسول 2 امکان جدیدی هم قرار داده شده که شما میتوانید رنگ نور را هم تغییر دهید بعد از رندر!
Hamed.tba فقط از حالت intensity استفاده کردن.
Hamed.tba جان اگر امکانش هست فایل مکسول را آپلود کن که به عنوان نمونه اعضا بتونند استفاده کنند.

ضمنا سرعت رندر مکسول 2 خیلی بیشتر شده برای نمونه ها به صفحه اول تاپیک مراجعه کنید.

خبر خوش این که سرعت رندر مکسول شش6 برابر و بهینه شده !!!!
d8b2da6f63.jpg

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید / در لینک زیر فایلهای فلش موجود است که برای راحتی شما دوستان گرامی یکجا آپلود گردید.
http://www.maxwellrender.it/componen...per/Itemid,217
دانلود کنید 3 MB
http://www.4shared.com/file/22487775...axwell_v2.html
http://www.bia2clubs.com/img/viewer.php?file=68qt5kkbf7q8lcqu3ask.png
http://www.bia2clubs.com/img/viewer.php?file=8iu7uvv1b1i6fftqxfkc.png
viewer.php

پیوست ها

• 01.png
    01.png
    13.2 کیلوبایت · بازدیدها: 30
  • 02.png
    02.png
    5.8 کیلوبایت · بازدیدها: 21
آخرین ویرایش:

Hamed.tba

Active Member
با سلام دوستان عزیز

در مکسول 2 امکان جدیدی هم قرار داده شده که شما میتوانید رنگ نور را هم تغییر دهید بعد از رندر!
Hamed.tba فقط از حالت intensity استفاده کردن.
Hamed.tba جان اگر امکانش هست فایل مکسول را آپلود کن که به عنوان نمونه اعضا بتونند استفاده کنند.

ضمنا سرعت رندر مکسول 2 خیلی بیشتر شده برای نمونه ها به صفحه اول تاپیک مراجعه کنید.

http://www.bia2clubs.com/img/viewer.php?file=68qt5kkbf7q8lcqu3ask.png
http://www.bia2clubs.com/img/viewer.php?file=8iu7uvv1b1i6fftqxfkc.png
viewer.php

مهدی جان راستش حجم این فایل خیلی زیاده و نمیتونم آپلودش کنم چیزی در حدود 260 مگابایته . اگر هم آپلود کنم فکر نکنم کسی دانلود کنه. lol

در مورد رنگ هم درسته اما وقتی رو اون حالت قرار میدادم error میداد و از مکسول میامد بیرون برای همین فقط intensity رو استفاده کردم .
و یه مورد دیگه در مورد رنگ . درسته که رنگ عوض میشه ...اما انگار تحت کنترل ما نیست....یعنی یه عددی هست که باید با وارد کردن اون عدد رنگ رو ببینی . و مثلا یه منوی درست حسابی نیست که رنگ رو انتخاب کنی...
البته این دیگه انتظار خیلی زیادیه که من دارم lol ولی خوب اگه اینجوری درستش میکردن جالب میشد ...ولی خوب چه کاریه آدم متریال رو تنظیم میکنه برای همین کارا دیگه looool :lol::rose:

Mehdi_44

Well-Known Member
در مورد انتخاب رنگ کاملا آزاد هستید / همون پنجره Color Picker ظاهر میشه. :)
فقط روی رنگ سفید دبل کلیک کن
در مورد ارور دادن سایز عکس را پایین بیار / چه سایزی رندر میگیری؟ / زمان رندر چقدر میشه؟ / و حجم فایل MXI چقدره ( این فایل محاسبات رندره هر وقت خواستید میتوانید دوباره اجراش کنید و نور ها را کم زیاد کنید و یک خروجی عکس بگیرید ) معمولا حجم فایل بالا هست 2 گیگ 4 گیگ برای همین اگر هارد های شما RAID نباشه سیستم هنگ میکنه / ..........

پیوست ها

• 03.png
    03.png
    63.1 کیلوبایت · بازدیدها: 7

all_sh

New Member
سلام دوستان
اگر رندر معماری exterior با maxwell گرفتید لطفا بذارید

یه سوال طبق تجربتون با maxwell رندرهای طبیعی تری نسبت به vray می تونیم داشته باشیم؟

کار با کدومش آسون تره؟

Mehdi_44

Well-Known Member
سلام دوستان
اگر رندر معماری exterior با maxwell گرفتید لطفا بذارید

یه سوال طبق تجربتون با maxwell رندرهای طبیعی تری نسبت به vray می تونیم داشته باشیم؟

کار با کدومش آسون تره؟

سلام دوست عزیز و تبریک برای عضویت شما

بله / ولی وی ری موتور را دست تری چون با مکس مچ تره ولی مکسول یک محیط جدا هم داره که برای تسلط به اون باید وقت بگذارید برای همین دوستان بیشتر به وی ری تمایل دارن ضمن اینکه اکثر کار فرما ها توجه به این موضوع ندارن ........... و زما رندر مکسول ..... و داشتن شرایط استفاده از اون را ...
و ما در گیر کار هستیم فرصت کمتر برای یاد گیری داریم
من دوتا عکس خارجی میگذارم و خود پروزه را / البته این پروژه زیاد کار نشده!!!!

فردا عصر آپلود میکنم

Hamed.tba

Active Member
در مورد انتخاب رنگ کاملا آزاد هستید / همون پنجره Color Picker ظاهر میشه. :)
فقط روی رنگ سفید دبل کلیک کن
در مورد ارور دادن سایز عکس را پایین بیار / چه سایزی رندر میگیری؟ / زمان رندر چقدر میشه؟ / و حجم فایل MXI چقدره ( این فایل محاسبات رندره هر وقت خواستید میتوانید دوباره اجراش کنید و نور ها را کم زیاد کنید و یک خروجی عکس بگیرید ) معمولا حجم فایل بالا هست 2 گیگ 4 گیگ برای همین اگر هارد های شما RAID نباشه سیستم هنگ میکنه / ..........

ممنون مهدی جان اما این موضوع بستگی داره به این که تو قسمت متریال emitter properties jd تیک جلوی color رو برداری اگه اینکارو نکنی این color picker به هیچ وجه نمایان نمیشه .

در مورد اون عکس هم مهدی جان اینجوریا هم نیست برادر من چه خبره آخه فایل بشه 2 گیگ تا 4 گیگ ؟
و اصلا چیکار داره به raid بودن با نبودن هارد ؟ :shock:

حجم اون کار تقریبا 80 90 مگابایت شده بود و پر از آبجکت هم بود خیلی زیاد بود آبجکت های ریز . و اون ارور هم من تحقیق زیاد کردم اولین دلیلش استفاده از نسخه کرک شده نرم افزاره و دومیش به تنظیمات متریال ها مخصوصا متریال های emitter مربوطه که بعدا مشکلشو حل کردم .

در مورد دوباره اجرا کردن هم بله همون ابتداری کار با مکسول تو راینو متوجه این موضوع بودم .

در نهایت ممنون از همفکریت رفیق.

اینم یه کار دیگه که قبلا یه عکس دوستم گرفته بود و من اینو از روی اون عکس مدل سازی کردم و بعد برای تست DOF داخل مکسول این کارو رندر کردم .

پیوست ها

• as.jpg
    as.jpg
    86.3 کیلوبایت · بازدیدها: 24

Mehdi_44

Well-Known Member
بچه ها بذارین این تاپیک مرجع باشه برای ابزارهای مکسول.. به نظرم بحث رو توی یه تاپیک دیگه ادامه بدید بهتر باشه..

با سلام بسیار /
بنظر حقیر این پیشنهاد خوب نیست / چون پست اول همین تاپیک نقش مرجع را داره .
اگر مکسول را موضوع بندی کنیم پراکندگی عذاب آوری ایجاد کردیم / هرکسی موضوع مکسول را دنبال میکنه میدونه که همه همینجا هست / و این محبوبیت و آرامش داره برای افرادی که دنبال اطلاعات هستند / و از این موضوع که آیا چیزی مونده که ندیده باشم یا جا مونده ............. وجود نداره
و اینکه بچه ها نمونه کار میگذارن تا دیگران اشنا بشن خیلی خوبه و تاپیک در جریانه... / این عالیه.

موفق و موید باشید / خیلی مخلصیم.

Sherlock_Holmes

Active Member
من این حرف رو واسه این زدم که معمولا تاپیکهای با موضوع کلی توی فرومها دیگه از دور خارج شدند.. نمونه کارها که باید توی گالری باشه.. در مورد بحث در مورد کل مسایل مکسول خودت میدونی اما با رسیدن صفحات به صد تا دیگه مرور تاپیک کار راحتی نیست..

Mehdi_44

Well-Known Member
ممنون مهدی جان اما این موضوع بستگی داره به این که تو قسمت متریال emitter properties jd تیک جلوی color رو برداری اگه اینکارو نکنی این color picker به هیچ وجه نمایان نمیشه .

در مورد اون عکس هم مهدی جان اینجوریا هم نیست برادر من چه خبره آخه فایل بشه 2 گیگ تا 4 گیگ ؟
و اصلا چیکار داره به raid بودن با نبودن هارد ؟ :shock:

حجم اون کار تقریبا 80 90 مگابایت شده بود و پر از آبجکت هم بود خیلی زیاد بود آبجکت های ریز . و اون ارور هم من تحقیق زیاد کردم اولین دلیلش استفاده از نسخه کرک شده نرم افزاره و دومیش به تنظیمات متریال ها مخصوصا متریال های emitter مربوطه که بعدا مشکلشو حل کردم .

در مورد دوباره اجرا کردن هم بله همون ابتداری کار با مکسول تو راینو متوجه این موضوع بودم .

در نهایت ممنون از همفکریت رفیق.

اینم یه کار دیگه که قبلا یه عکس دوستم گرفته بود و من اینو از روی اون عکس مدل سازی کردم و بعد برای تست DOF داخل مکسول این کارو رندر کردم .

با سلام و تشکر

اگر اون تیک را هم بر داشته باشید پنجره ای ظاهر میشه که دمای رنگ نور را میپرسه و .............

من در مورد حجم فایل مکس یا MXS نگفتم/ اشاره به MXI / این فرمت ذخیره سازی عکس در مکسول هست با اطلاعات نوری که قابل تغییر / در اصل فایل رندر شده هست و میتوانید ادامه رندر را هم شما انجام دهید اگر با این فرمت فایل را در هنگام رندر سیو کرده باشید /
اگر یک بار فایل 2.5 گیگی که در ضمیمه عکسش هست در لپ تاب اجرا کنی و مجبور شی بری فردا بیای متوجه میشی هارد رید هم برای این اجرا کم هست الان خودم برای امتهان اجراش کردم پشیمون شدم End Process کردم. واقعا باید صبور بود.

به علت مشغله بعدا جواب میدم...........

پیوست ها

• 01.png
    01.png
    7.1 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • 02.png
    02.png
    5.8 کیلوبایت · بازدیدها: 15

Mehdi_44

Well-Known Member
1-من این حرف رو واسه این زدم که معمولا تاپیکهای با موضوع کلی توی فرومها دیگه از دور خارج شدند..
این موضوع کلی نیست / مکسول یک موتور کم کاربر هست و افرادی که توان کار با اون را دارن کمن /

2-نمونه کارها که باید توی گالری باشه..
این طبقه بندی مثل نیت کردن برای هر کاری هست / که باعث جدایش میشه و تفکیک
اگر کسی عکس از کار با مکسول در این تاپیک میگذاره برای آشنایی با قابلیتهای مکسول هست. / فقط و فقط
نمونه کار شخصی برای معرفی فرد و یک پروژه خاص نیست. یا برای نظر خواهی افراد / پس نتیجه میگیریم که هر گردی گردو نیست :cool::)
3-در مورد بحث در مورد کل مسایل مکسول خودت میدونی اما با رسیدن صفحات به صد تا دیگه مرور تاپیک کار راحتی نیست
این تاپیک در این تاریخ ایجاد شده در این انجمن یک سال قبل هم در انجمن دیگر ../ اگر میخواست تعداد پستها بالا بره تا حالا ..........
23 تير 1386, 12:02

به دلایل ذکر شده در قسمت اول به 100 نخواهد رسید /

همین پست های من و شما ادامه پیدا کنه به 100 میرسه :green:
من خودم عاشق طبق بندی هستم / ...
اگر وقت کردی پاک شون کن / خیلی مخلصیم .

با این وجود دوستان سعی کنند موضوعات عمومی را کمتر در این تاپیک بنویسند / و تاپیک را اول بطور کامل مطالعه کنند بعد پست بزنند.

آخرین ویرایش:

mahdimaxi

New Member
با سلام
من نفهمیدم ماکسول رو برا مکس 2009 از کجا دانلود کنم
در مورد موتور رندر گیری برزیل می خوام بدونم از کجا دانلودش کنم

یک سوال مهم : کدوم موتور رندر گیری میتونه مثل منتال ری نور های ذهنی و فانتزی" نه شارپ" تولیدکنه

Mehdi_44

Well-Known Member
با سلام
من نفهمیدم ماکسول رو برا مکس 2009 از کجا دانلود کنم
در مورد موتور رندر گیری برزیل می خوام بدونم از کجا دانلودش کنم
یک سوال مهم : کدوم موتور رندر گیری میتونه مثل منتال ری نور های ذهنی و فانتزی" نه شارپ" تولیدکنه

با سلام
با دقت بیشتر پست اول را بخونید!!!!
مکسول یک نرم افزار جدا هست و برای ارتباط با مکس پلاگین داره / مثل وی ری فقط پلاگین نیست.!!!!
در یوزر مجید آنلاین در قسمت اطلاعات تماس یک آیدی یاهو قرار بدید / نه شما تمام دوستان که برای مسایل کوچیک پست زده نشود
آیدی یاهو من
[email protected]

Next Limit Maxwell Render v2.0.1

131 MB NextLimit_MaxwellRender_2.0.1_win32
http://www.4shared.com/file/22442231...er_201_wi.html

151 MB NextLimit_MaxwellRender_2.0.1_win64
http://www.4shared.com/file/22472856...er_201_wi.html

90 MB Maxwell_Render_Materials_Database
http://www.4shared.com/file/22435871...als_Datab.html

لازم به ذکر هست در دو لینک اول پلاگین برای 3dsmax موجود هست و نیاز نیست که لینک آخر ( پلاگین برای تمام نرم افزار ها ) را دانلود کنید.!​

Password : www.majidonline.com

Hamed.tba

Active Member
زمان رندر و اطلاعات هم بده حامد جانــ

چشم داش ممد جان

تقریبا 2 ساعت گزشتم بگیره اما تو همون 30 40 دقیقه اول هم خیلی خوب بود فقط تو این تایمی گذشت یه خورده جزئیاتش بهتر شد.

خود مدل هم که تو راینو ردیف شده و تقریبا برای رندر گرفتن با مکسول به 6 7 تا لایه تقسیمش کردم و استارت زدم . متریال ها رو هم با خود مکسول ساختم .

جدیدترین ارسال ها

بالا