از کجا میشه تجهیزات فیلم سازی را تهیه کرد؟

Peejack

New Member
چند تا سوال دارم که اگر جواب بدید خوشحال میشم :)

1. برای ساخت یک فیلم سینمایی از کجا باید مجوز گرفت؟
2. تجهیزات فیلم سازی (صفحه آبی و سبز و پنکه و جرثقیل و سوله و خیلی چیزهای دیگر ) را از کجا میشه تهیه کرد؟
3. وسایل فیلم سازی را کجا باید نگهداری کرد تا اتمام کامل فیلم (منظورم شب ها هستش) ؟
4. و یکسری سوالات دیگر که بعدا میپرسم !

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
جووووووننن؟
فیلم سینمایی که باید جزء خانه سینما باشید،این از این
واسه تجهیزات هم دفاتر زیادی هستند تهران که این کار رو انجام میدند و وسایل حرفه ای کرایه میدند،طرفای میدان دوم صادقیه چند تا بزرگش هست
به اون که وسایل رو توش نگه داری می کنند میگن سینه موبیل و همیشه سر صحنه هست و کلا کارش جا بجایی وسایله،معمولا از مینی بوس یا اتوبوس داخل ایران استفاده میکنند(اما سینه موبیل در واقعیت چیز جداگانه ای هست،منظورم اینه که خودرو ایه که با این هدف ساخته شده)
عجب اسمی داریداااا:-?

Peejack

New Member
خانه سینما چیه و چطور میشه عضوش شد ؟ اگر عضوش نباشم چی میشه ؟

راستی اون وسایل ها رو میشه خرید ؟

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
خانه سینما جائیه که شما حداقل باید چندین سال سابقه مرتبط(حرفه ای)با سینما داشته باشید تا بتونید عضو بشید
فقط و فقط سینما(حتی تهیه کننده ها و کارگردان های تلویزیونی را هم با اکراه می پذیرند)
اگر عضوش نباشید باید فیلمی رو که میسازید بشینید خودتون هی نگاه کنید و لذتش رو ببرید(اگر قبلش نفهمن و کارتون را توقیف نکنن)
اون وسیله ها رو هم اگر پولشو داشته باشید چرا که نه،بهترین مارکش رو بخرید
بازم سوالی هست؟:)

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
اما اگه ایدوئولوژیست (مذهبی) نباشی اول که نمیزارن کار و حتی زندگی کنی ! دوم هم هیچوقت حمایت نمیشی حتی اگه کارت درجه یک باشه !و با مخاطب ارتباط برقرار کنه !
دوست عزیز تند نرو،قرار نشد به کسی توهین کنید
:mad:

Peejack

New Member
راستش من کل هزینه فیلم رو میخوام بدم ، یعنی خودم تهیه کننده و نویسنده و کارگردان هستم ! حالا چی ؟ میشه فیلمم رو تهیه کنم ؟ میتونم افرادی رو از خانه سینما اینا... استخدام کنم برای فیلمبرداری و نورپردازی و سایر عوامل ؟ میتونم فیلمم رو اگر مشکل سیاسی و مذهبی نداشت ، اکران عمومی کنم ؟ میتونم با شرکتی قرارداد پخش دی وی دی خانگی ببندم ؟!

دوست عزیز من یه پیشنهاد عقلانی به شما می کنم که خیلی ها به این روش می رن جلو
البته من از تجربه و مدرک شما خبر ندارم
شما یه چند تا فیلم کوتاه خوب بساز!
یه کم تجربه بکن! حرفه ای بشو بعد فیلمنامه تو ببر یه جا مثل فارابی مارابی اگه خوب باشه و ببینن می تونی حتما هزینه فیلمتو می دن
همینجوری رو هوا که نمیشه پاشی بری فیلم بلند بسازی اونم از نوع سینمایی یه دفعه مثلا یه جا گیر می کنی یا مثلا یه جای کار خراب می شه یا مثلا فیلم جالب نمیشه بعد شما می مونی و حوزت چون هم پولت رفته هم وقتت و هم دل زده می شی
این دلزدگی رو جدی می گم ممکنه دیگه اصلا طرف این چیزا نری سر دل زدگی
و به نظرم یه مدرک هم کسب کن، الان کلاس های انجمن سینمای جوانان هست، یکساله است و بهتر از موسسه های آزاد بیرونه به نظرم
اگر هم وقتشون گذشته بود دفتر شهر ری از بهار کارشو شروع می کنه
مثلا رضا میرکریمی گرافیک دانشگاه تهران خونده، بعد توی این انجمن فیلمسازی خونده، دو تا فیلم کوتاه ساخته، دو تا سریال و بعد فیلم بلندشو شروع کرده
یه مثال دیگه اصغر فرهادی، تئاتر دانشگاه تهران خونده، رفته این انجمن درس سینمایی شو ادامه داده، مسلما چند تا فیلم کوتاه ساخته، چند تا فیلمنامه نوشته یعضی هاش مثل ارتفاع پست ساخته شده و بعد شروع کرده فیلم های خوب خودشو ساختن
به نظرم تجربه کسب کن شما که ظاهرا پول داری شاید سریع تر پیش بری مثل ماها منتظر تهیه کننده نمی مونی
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
نمیدونم والا،شاید هم ماشالا وضع مالیتون خوبه
همین اواخر سال گذشته سر مونتاژ یه کار بودم،یکی از عوامل تولید که وضع مالیش هم نسبتا خوب بود گفت میخواد فیلم بسازه
تصمیم گیریش همان و برج 6 همین امسال فهمیدم همه دار و ندارشو گذاشته پای فیلم و الان هم دستش به هیچ جا بند نیست
این جور صحبت کردن به سادگی در رابطه با تولید یک فیلم منطقی نیست
شما اصلا با شرایط تدارکات و تولید آشنا نیستید بعد میخواید فیلم بسازید برادر من؟
اگر وضعتون خوبه برید پیش یه تهیه کننده و باهاش صحبت کنید اون بیشتر و بهتر میتونه بهتون کمک کنه

هزینه فیلم ویدئویی فکر می کنم معمولا دور و بر صد و خورده ایه
فیلم سینمایی هم شما 300 میلیون تا چند میلیارد فرض کن
فیلم کم خرجش جدایی نادر از سیمین با 300 میلیون
گرونش هم ملک سلیمان فکر کنم با 5 میلیارد
مثلا
به نظر من همون شما یه چند تا کوتاه جایزه بگیر بساز بقیه اش درست میشه، یعنی بعدش میری یه چند جا دستیار می شه، یه چند تا ویدئویی با پول صدا و سیما می سازی و بعد با پول دولت فیلم سینمایی می سازی، لازم نیست از خودت پول بزاری که
البته الان خیلی از فیلم ها با red one و دوربین های سینمایی سونی که البته اسم دقیقش رو نمی دونم و حتی من فیلم سینمایی دیدم که خیلی از صحنه هاش با همین canon 5d بوده
گیت ورود معمول به این عرصه این شکلیه که من گفتم مگه بخوای از دیوار وارد شی

Peejack

New Member
ممنون دوستان ، اما من میخوام بدون مجوز باید از کجا بگیرم ؟ یعنی مجوز بخوام بگیرم برای ساخت فیلم سینمایی باید کجا برم ؟ همین !

Peejack

New Member
ممنون دوستان ، اما من میخوام بدونم مجوز باید از کجا بگیرم ؟ یعنی مجوز بخوام بگیرم برای ساخت فیلم سینمایی باید کجا برم ؟ همین !

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
باید از معاونت سینمایی ارشاد اقدام به اخذ مجوز کنید،خیلی ها اومدن بدون مجوز کار ساختن بعد از نظر محتوا تایید نشده کارشون
بهتره اول طرح و فیلمنامه رو ارائه بدین بعد از اخذ مجوز بقیه ماجرا رو پیش برید

جدیدترین ارسال ها

بالا