از کجا باید شروع کنم ؟

sonix

Member
با سلام به همگی ،

میخوام بدونم که برای یادگیری طراحی سه بعدی و انیمیشن از کجا باید شروع کرد ؟

من در این زمینه فقط بلدم یک مقدار کمی با فتوشاپ انگولک کنم تصاویر رو و نه بیشتر .

چون هدفم در نهایت طراحی کاراکترهای سه بعدی و متحرک سازیشون برای بازی های کامپیوتری هستش . به زبانهای برنامه نویسی هم c++,c# آشنایی دارم ، که البته فکر نکنم ربطی داشته باشه !

خیلی ممنون .

سلام دوست گرامی ... شما از نرم افزار maya و 3dmax میتونی استفاده کنی .... اصولا برای خلق آثار انیمیشنی و قدرت دادن به انیمیشن باید از زبان برنامه نویسی استفاده کنی منظورم اینه که حرفتون کاملا هم ربط داشت

برای انیمیشن 2 بعدی هم نرم افزار فلش خیلی خوبه که اونم زبان برنامه نویسیش اکشن اسکریپته

موفق باشید

sonix

Member
سلام دوست گرامی ... شما از نرم افزار maya و 3dmax میتونی استفاده کنی .... اصولا برای خلق آثار انیمیشنی و قدرت دادن به انیمیشن باید از زبان برنامه نویسی استفاده کنی منظورم اینه که حرفتون کاملا هم ربط داشت

برای انیمیشن 2 بعدی هم نرم افزار فلش خیلی خوبه که اونم زبان برنامه نویسیش اکشن اسکریپته

موفق باشید

یعنی پیش نیاز به اسکچ دستی و گرافیک دو بعدی و اینها نیازی ندارم ؟!
من تقریبن صفر هستم در این زمینه !

در صورتی که دید گرافیکی داشته باشید و در انیمیشن این دید گرافیکی رو پیاده سازی بکنید طبیعتا انیمیشن هایی که میسازید زیباتر هستن

اگر هم در ابتدا این دید رو ندارید ایرادی نداره و به تدریج یاد میگیرید ؛ با انیمیشن هایی که میسازید تجربه و درکتون بالاتر میره

برای اینکه دید پیدا کنید بهتره انیمیشن هایی رو ببینید که فعلا در سطح تواناییهای شماست تا کم کم پیشرفته بشید و یادتون باشه یادگیری تدریجی هست و یک شبه ره صد سالرو نمیشه پیمود

موفق باشید

sonix

Member
راستی ، خیلی مشتاقم بدونم نظر دوستان در مورد Blender چیه و آیا اصلا توصیه اش میکنند ؟

spry

Member
خیلی ممنون ،
و سوال آخر - کلاس یا کتاب ؟
درمورد کتاب من تجربه کردم اصلا نمیشه برای شروع از کتاب استفاده کرد.کتاب فقط برای تکمیل دونسته ها!
مثلا کلاس تری دی مکس بریم بعد کتابشم بخریم تا درصورت نیاز به عنوان منبع بهش مراجعه کنیم

sonix

Member
درمورد کتاب من تجربه کردم اصلا نمیشه برای شروع از کتاب استفاده کرد.کتاب فقط برای تکمیل دونسته ها!
مثلا کلاس تری دی مکس بریم بعد کتابشم بخریم تا درصورت نیاز به عنوان منبع بهش مراجعه کنیم

فیلم هم همین طور ؟
اینجا کلاسش نزدیک 20 هزار یورو میشه :(

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام کجایی مگه ، دوست عزیز من هرچی یاد دارم از کتاب کار هامم میتونی ببینی ، کتاب خیلی خوبه اما باید جامعـش رو گیربیاری
بخدا الان هر گاو و گوسفندی میاد از خودش کتاب مینویسه همش غلط ، اگر میخوای طراحی کاراکتر بزنی با کتاب زیر شروع کن اناتومی رو و بعد برو سراغ زیبراش یا مودباکس بعد برای مکمل از مکس و یا مایا استفاده کن که تو صنعت گیم تری دی مکس رایج تر و راحت تر و سریع تر چون ابزار گیم رو تو خودش جا داده ...
برای شروم مکس هم به نظرم از کتاب جامع تریدی مکس توسط رسول نصیری استفاده کن ، فیلم های اموزشی رو بعد از اینکه خوب حرفه ای و مسلط شدی ببین
فیلم ها اموزش مکس و .. نیستن ، تکنیکند همشون ، مثلا شما کل فتوشاپ رو فولی یعنی هر ابزار میدونی چه کار میکنه جالا میری سراغ فیلم و تکنیک یاد میگیری و حرفه ای میشی
موفق باشی

اگر کتاب خودندن براتون سخته ... میتونید از آموزش های مالتی مدیا استفاده کنید که به نظرم از کلاس و حتی کتاب هم بهتره ... البته نظر شخصیه ... شخصا کتاب خوندن انرژی زیادی ازم میگیره ولی در مورد آموزش های مالتی مدیا اینطوری نیست

موفق باشید

sonix

Member
سلام کجایی مگه ، دوست عزیز من هرچی یاد دارم از کتاب کار هامم میتونی ببینی ، کتاب خیلی خوبه اما باید جامعـش رو گیربیاری
بخدا الان هر گاو و گوسفندی میاد از خودش کتاب مینویسه همش غلط ، اگر میخوای طراحی کاراکتر بزنی با کتاب زیر شروع کن اناتومی رو و بعد برو سراغ زیبراش یا مودباکس بعد برای مکمل از مکس و یا مایا استفاده کن که تو صنعت گیم تری دی مکس رایج تر و راحت تر و سریع تر چون ابزار گیم رو تو خودش جا داده ...
برای شروم مکس هم به نظرم از کتاب جامع تریدی مکس توسط رسول نصیری استفاده کن ، فیلم های اموزشی رو بعد از اینکه خوب حرفه ای و مسلط شدی ببین
فیلم ها اموزش مکس و .. نیستن ، تکنیکند همشون ، مثلا شما کل فتوشاپ رو فولی یعنی هر ابزار میدونی چه کار میکنه جالا میری سراغ فیلم و تکنیک یاد میگیری و حرفه ای میشی
موفق باشی

من آلمانم ، هر کلاسی میری یک سری قیمتهای فضایی میذارند جلوت ! جلسه 3 ساعته 1200 یورو :(
من الان دارم آموزش لیندا رو میبینم ! بعد خوب من دسترسی به کتابهای بایبل و ... هم دارم میتونم راحت بخرم . اونها هم یعنی خوب نیستند ؟

sonix

Member
اگر کتاب خودندن براتون سخته ... میتونید از آموزش های مالتی مدیا استفاده کنید که به نظرم از کلاس و حتی کتاب هم بهتره ... البته نظر شخصیه ... شخصا کتاب خوندن انرژی زیادی ازم میگیره ولی در مورد آموزش های مالتی مدیا اینطوری نیست

موفق باشید

جایی برای دانلود یا خرید سراغ دارید ؟ (ترجیحا انگلیسی)

sonix

Member
من یک مقداری گیج شدم :(
الان خوب تقریبا با محیط مکس آشنا شدم و یه چیزهایی هم درست کردم . ولی از اون طرف میبینم که بازار کار مایا داغ تره . اگر من برم مکس یاد بگیرم بعد برای آموزش مایا کارم سخت تره یا راحت تره یا فرقی نداره ؟
عبد من کلی سورس مناسب برای مکس پیدا کردم و تا حالا هم نزدیک 200 گیگ ازشون رو دانلود کردم برای مایا هم چیزهای خوب سراغ دارید ؟ من همش 5-6 تا آموزش پیدا کردم :(
و یک سوال دیگه اینه آموزش مال مایا 2012 یا قدیمی تر باشه تاثیری داره ؟ چون من باندل 2013 این برنامه ها رو دارم .

خیلی ممنون

hvo

Member
من کلی سورس مناسب برای مکس پیدا کردم و تا حالا هم نزدیک 200 گیگ ازشون رو دانلود کردم برای مایا هم چیزهای خوب سراغ دارید ؟ من همش 5-6 تا آموزش پیدا کردم
سلام . دوست عزیز توی قسمت زیر انقدر فایل آموزشی هست که هر چه قدر دانلود کنی تموم نمیشه . من حدود 1 ترا بایت فیلم آموزشی فقط مایا دارم . تازه حداقالش رو گفتم . اگه سوال خاصی داشتی بیا تو انجمن مایا مطرح کن
سایت های ایرانی یه چند تایی دارن .
mihandownload.com
vatandownload.com
p30download.com
p30learning.com
برو به سایت های بالا و جست و جو کن Maya ( البته نرم افزار های مربوطه هم میاره )
اگه یه سایت می خوای همه فیلم های آموزشی رو داشته باشه . نشدنیه . بعضی از فیلم ها خیلی سخت گیر میان . من خودم فیلم هایی دارم که اگه اینترنت رو شخم هم بزنی نمی تونی پیداشون کنی .
سایت zobdeh خوبه ( که البته یه کوچولو پولی ) من هیچ وقت از zobdeh دانلود نکردم . به همین دلیل توصیه نمیکنم .
سایت های خارجی هم که بچه ها کلی میشناسن من هم چند تا می گیم
cgpersia.com
cgshare.vn ( لینک ها مدیافایر هستند و لی پیدا کردن لینکاش داستان داره )
اگه اهل torrent هستی سایت های زیر آخر آموزش ( یعنی ته بروزن ) gnomon آموزش رو بزاره 2 روز بعدش میاد تو سایت های زیر
Demonoid | Torrent Search Engine – Demonoid
rutracker.org
gfxpeers ( اینو جست و جو کن نمی دونم آدرس دقیقش چیه )
cgpeers.com ( من روی این سایت خوابیدم . فقط از این دانلود می کنم )
سایت های بدرد نخور فارسی هم هستند :
cgnet.ir ( سایتش در حد انیمیشن تهران 1500 )
mostafa3d ( تو اینترنت جست و جو کن ) ( البته این سایت خوبه )
یه سایت عالی فارسی هم بود که جمع شد .

نظر آخر آموزش های fxphd و gnomon رو بگیر . بخصوص gnomon و فیلم های alex alvarez . اگه می خوای مایا کار حرفه ایی بشی فیلم های آموزشی escape رو هم بگیر . البته بعضی هاش به این راحتیا گیر نمی آد
اگه دوستان بازم میشناسن . ما ور بی نصیب نکنند .

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
اگه gnomon اونجا شعبه داره حتماً برو . fxphd هم بد نیست . ولی من فقط gnomon رو در جهان قبول دارم .

'بابا ایشون گفت که پولش نیست واسه معمولی هاش بعد باز میگی برو GNOMON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

1 - یک نصیحت اینقدر مایا رو گنده نکن هی مایا مایا ! اول بین طرف چی میخواد
2 -اینهمه سایت گفتی همش یک چیز داره ، ایشون گفت میخواد کاراکتر گیم کار کنه ، پس درست راهنمایی کن لطفا ، واسه مدل مکس و زیبراش و مایا رو یاد بگیر دوست عزیز کارت خیلی راه میوفته و لی اگه میخوای بری سراغ انیمیت و اینها مایا و جلوه های ویژه هم هودینی و مکس مکمل اند .
باید یکی رو انتخاب کنی اگه میخوای حرفه ای بشی

اما ایشون کمی داره اشتباه راهنمایی میکنه ، تمام این سایت ها یک چیز رو میزارن اما cgpersia.com از همه بهتره GFX DOMIN هم هست اما اگه تورنت بخوای میتونی یک تورنت دانلود کنی در زمان مشخص اما CGPEERS معرکست ، نا محدوده و همه چی توش هست

جناب من اونجا مدیرم سطحشم خیلی عالیه اونی هم که گفتی خودتی حالا چون لینک همه چیز نمیزاره ...
اینقدر سطح فکریت پایینه که نمیفهمه GFXDOMIN و ... اینجحا DOWNLOAD CENTER هستن اما cgnet.ir و mostafa3d هم مرجع اموزشی !!!!!!
متاسفم برات چند تا اموزش دیدی جو زدی ! کلی خودمونو میکشیم تا خدمت کنیم بعد یک ادم کوته فکر بیاد مثل تو بگه "سایت های بدرد نخور" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگه gnomon اونجا شعبه داره حتماً برو . fxphd هم بد نیست . ولی من فقط gnomon رو در جهان قبول دارم .
چند تا اسم رو حفظ کردن هنر نیست !!!

آخرین ویرایش:

hvo

Member
'بابا ایشون گفت که پولش نیست واسه معمولی هاش بعد باز میگی برو GNOMON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 -اینهمه سایت گفتی همش یک چیز داره ، ایشون گفت میخواد کاراکتر گیم کار کنه ، پس درست راهنمایی کن لطفا ، واسه مدل مکس و زیبراش و مایا رو یاد بگیر دوست عزیز کارت خیلی راه میوفته و لی اگه میخوای بری سراغ انیمیت و اینها مایا و جلوه های ویژه هم هودینی و مکس مکمل اند .

اما ایشون کمی داره اشتباه راهنمایی میکنه ، تمام این سایت ها یک چیز رو میزارن اما cgpersia.com از همه بهتره GFX DOMIN هم هست اما اگه تورنت بخوای میتونی یک تورنت دانلود کنی در زمان مشخص اما CGPEERS معرکست ، نا محدوده و همه چی توش هست
جناب من اونجا مدیرم سطحشم خیلی عالیه اونی هم که گفتی خودتی حالا چون لینک همه چیز نمیزاره ...
اینقدر سطح فکریت پایینه که نمیفهمه GFXDOMIN و ... اینجحا DOWNLOAD CENTER هستن اما cgnet.ir و mostafa3d هم مرجع اموزشی !!!!!!
متاسفم برات چند تا اموزش دیدی جو زدی ! کلی خودمونو میکشیم تا خدمت کنیم بعد یک ادم کوته فکر بیاد مثل تو بگه "سایت های بدرد نخور" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ممنون از شما . من سزاوار همچین حرف هایی بودم . هر کسی با صحبت کردنش فرهنگش رو نشون میده . شما احتمالاً از قشر سطح پایین جامع هستید ( نه از لحاظ اقتصادی بلکه از لحاظ فرهنگی ) من به هیچ وجه پست های شما رو پاسخ نمی دم . پس سعی نکنید جواب بدید . ( اگه با لحن بهتری نسبت به جمله ام انتقاد می کردید قشنگ تر بود )
همون بهتر که آدمایی مثل شما زیردست یکی دیگه باشن

آخرین ویرایش:
'بابا ایشون گفت که پولش نیست واسه معمولی هاش بعد باز میگی برو GNOMON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعاً برای شما متاسفم . ایشون به شما این حرف رو نزد که به خودتون گرفتید . من خودم اصلاً نمی دونستم شما توی mostafa3d هستید . ( شاید hvo هم نمی دونستند ) به نظر من اگه فقط می گفتید من توی mostafa3d مدیر هستم کافی بود

به نظر من خود دوستان وب سایت های ایرانی و خارجی رو مقایسه کنند . آخه نه اینکه ما خیلی حرفه اییم . وب سایتامونم حرفه ایی . بعضی موقع ها دانشجوی gnomon میان cgnet.ir فیلم آموزشی می بینن . ولی باز هم میگم وب سایت های ایرانی حرف اول رو تو دنیا میزنن . بخصوص اگه توش مدیر باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا