از چه کلاسی برای کار با MySQL استفاده میکنید؟

overcrash

Active Member
دوستان عزیز میخوام از جوابهای این تاپیک به این نتیجه برسم که کدوم کلاس درزمینه دیتابیس خوب جواب داده
ممنونم اگه همراهی کنید.

سلام . من از کلاسی که PHPBB و Evo-Nuke استفاده کرده ، استفاده می کنم و ازش راضی هستم .

پیوست ها

• mysql_class.rar
    3.1 کیلوبایت · بازدیدها: 22
آخرین ویرایش:

Omid PLUS

Member
احتیاجی به کلاس نیست!!!
من از توابع موجود در PHP استفاده میکنم، هیچوقت هم به مشکلی بر نخوردم! خیلی راحت تر هم هستند!!

من شاید بیشتر از 20 تا سایت رو همینجوری به DataBase وصل کردم!!!

reza699

Active Member
احتیاجی به کلاس نیست!!!
برای برنامه های ساده بله همون توابع کافی هستند. اما انشالله زمانی که خواستی برنامه های مطمئن ، امن ، و ... بنویسی به احتمال زیاد گذرت به این کلاس ها میفته. الان بیشتر برنامه نویس های حرفه ای کمتر کد می زنند چون همه چیزو به صورت های آماده مثل فریم ورک ، کلاس ها و ... استفاده میکنند. یا از فریم ورک های موجود یا خودشون فریم ورک مینویسن.
موفق و موید باشید.

overcrash

Active Member
خوب با کمک دوستان توضیحاتم که کاملتر شد پس خواهشا فقط بیاید کلاس رو معرفی کنید و اگر با کلاس دیگه مقایسه کردید یا امکانات متمایزی تو اون دیدید بنویسید که بشه جمع بندی کرد.
ممنون از همه

hba

Active Member
به نظر من اصلا mysql و استفاغده ازش چيز خاصي نداره كه براي امنيت نياز به كلاسي شه
چند دقيه اي ميشه يه چيز خوب براي خودت اماده كني

Y.P.Y

Well-Known Member
دوستان عزیز میخوام از جوابهای این تاپیک به این نتیجه برسم که کدوم کلاس درزمینه دیتابیس خوب جواب داده
به نظر من اصلا mysql و استفاغده ازش چيز خاصي نداره كه براي امنيت نياز به كلاسي شه
چند دقيه اي ميشه يه چيز خوب براي خودت اماده كني
بهترین کار همینه. برای هر نرم افزاری کلاس مربوط به خودش رو نوشتن. هیچ کدوم هم 100% ایمن و کامل نیست!
شما هم باید کلاس مربوط به نرم افزار و سبکتون رو بنویسید.

Omid PLUS

Member
من هم دقیقاً همینو میگم، استفاده از کلاس های آماده برای cms های آماده هستش، استفاده از کلاس کاری رو از پیش نمیبره، من سایت های خیلی بزرگی رو از همین روش ساختم (که شاید میانگین تو هر کدوم بیشتر از 7-8 gb اطلاعات باشه)

کلاس ها لقمه رو دور سر میپیچونن، من به عنوان یه طراح و برنامه نویس وب توصیه میکنم که از هیچ کلاس آماده ای استفاده نکنید، چون برای کارهای سنگین استفاده از کلاس سرعت کار رو میاره پایین.

reza699

Active Member
من هم دقیقاً همینو میگم، استفاده از کلاس های آماده برای cms های آماده هستش، استفاده از کلاس کاری رو از پیش نمیبره، من سایت های خیلی بزرگی رو از همین روش ساختم (که شاید میانگین تو هر کدوم بیشتر از 7-8 gb اطلاعات باشه)

کلاس ها لقمه رو دور سر میپیچونن، من به عنوان یه طراح و برنامه نویس وب توصیه میکنم که از هیچ کلاس آماده ای استفاده نکنید، چون برای کارهای سنگین استفاده از کلاس سرعت کار رو میاره پایین.
نمیدونم چرا حرفاتون منو قانع نکرد. یعنی شما میفرمایید این همه کلاس نوشته شده و اپن سورس برای این هست که ملت رو اذیت کنند و کیفیت برنامه هاشونو پایین بیارن ؟
استفاده از کلاس های آماده برای cms های آماده هستش
این صحبتتون جای بحث داره. خوشحال میشم اگه مطلب خاصی در این زمینه دارید بفرمایید. تا به حال همچین چیزی نشنیده بودم.

Omid PLUS

Member
دوست عزیز مؤدبانه تر هم میتونستی بگی، اینجا قرار نیست به کسی توهین بشه!!:snap:

CMS ها برای اینکه بتونن با هر نوع DataBase کار کنن میان از کلاس ها استفاده میکنن که با انتخاب نوع DataBase بشه مستقیم با یه دستور ساده به توابع اون DataBase خاص دسترسی داشت. به خاطر اینه که از کلاس استفاده میکنن!! دلیل استفاده از کلاس هم دقیقاً همینه!! ولی کلاس سرعت پردازش رو نسبت به استفاده مستقیم خیلی پایین تر میاره!!!:oops:

اولین بار این کلاس ها توی CMS ها استفاده شدن که بعداً کلاس های زیادی بوجود اومدن ولی دلیلشون همون CMS ها بودن!!:wink:

25mordad

Member
ون برای کارهای سنگین استفاده از کلاس سرعت کار رو میاره پایین.

این جمله رو از رو چه سند و کتابی می گی ... از خودت در نیاوردی که ؟

اتفاقا من با این نظر کاملا موافقم که
چون همه چیزو به صورت های آماده مثل فریم ورک ، کلاس ها و ... استفاده میکنند. یا از فریم ورک های موجود یا خودشون فریم ورک مینویسن.
ولی ما باید نسبت به کار و پروژه ای که داریم اگر وارد باشیم اون کلاس ها و فریم ورک های آماده رو بهینه کنیم چون بعضی از این کلاس ها واقعا برای پروژه های خیلی پیچیده هست که شاید تو پروژه های متوسط نیازی به اون ها نباشه و شاید هم به قول دوستمون سرعت سیستم رو بیاره پایین " البته من اصلا این طور فکر نمی کنم سرعت پردازش اطلاعات هیچ ربطی به این نداره و فکر می کنم پیچیدگی رو افزایش می ده ... به هر حال شما با توجه به پروژه ای که داری می تونی از کلاس های آماده استفاده کنی در ضمن چون شما باید از این کلاس ها استفاده کنی بهتر هست که این کلاس را خوب درک کنی و لپ کلام این که رابطه ای که شما با این فریم ورک ها و درک شما از کد این ها هست مشخص می کند که با کدام یک از این ها بیشتر حال می کنی ..
در این جا هم می تونید یک سری کلاس آماده پیدا کنی و بررسی کنی ببینی کدومش بدرد کدوم پروژه می خوره ... ولی اگر پروژه ای داری که وقت اینو داری که خودت براش کلاس بنویسی بهتره با یه تحلیل کامل از پروژه این کار رو انجام بدی
لینک مرتبط : http://sgboards.mirrors.phpclasses.org/browse/class/10/top/rated.html

reza699

Active Member
دوست عزیز مؤدبانه تر هم میتونستی بگی، اینجا قرار نیست به کسی توهین بشه!!
به قول شما من بی ادبم. بهتره با شما بحث نکنم . از همین جملتون کافیه که تا ته خط رو متوجه بشیم
اولین بار این کلاس ها توی CMS ها استفاده شدن که بعداً کلاس های زیادی بوجود اومدن ولی دلیلشون همون CMS ها بودن

منتظر هستم اساتید دیگه هم بیان در مورد این مبحث ( از چه کلاسی برای کار با MySQL استفاده میکنید؟) تجربیات خودشونو بگن تا ازشون بهره مند بشیم.

Omid PLUS

Member
این جمله رو از رو چه سند و کتابی می گی ... از خودت در نیاوردی که ؟

دقیقاً از خودم گفتم، ولی از حرفی که میزنم اطمینان کامل دارم.:)

من فقط نظرم رو گفتم اگه دوستان استفاده از کلاس ها رو توصیه میکنن لابد دلیل قانع کننده ای دارن،:)lol:) هرکس نظرشو میده شما ببین هرکدوم درسته عمل کن:rose:

overcrash

Active Member
واقعا منو شرمنده کردیناااا :shock:
دوستان عزیز سوال من این نیست که آیا از کلاس استفاده کنم؟ آیا کلاس خوبه؟ آیا سرعت بیشتره ؟ آیا کشک؟ آیا دوغ؟
ببخشید اما میتونید یک تاپیک جدید باز کنید و باهم بحث دوستانه و سازنده ای داشته باشید اما خواهران و برادران من اینجا جای این صحبتها نیست
:cool:
اینجا فقط و فقط سوال شده که از چه کلاسی استفاده میکنید و بهتون قول میدم هیچکس هم از شما ایراد نمیگیره اگه اینجا پست نزنید
درضمن میخوام با مقایسه یه کلاس خوب پیدا کنیم (کنم) پس تنها با سرچ تو گوگل جواب پیدا نمیشه.
باز هم ممنون ...

آخرین ویرایش:

yakoza

Well-Known Member
کلاس ها لقمه رو دور سر میپیچونن

واقعا ؟ شاید شما درست معنی کلاس و شی گرایی رو متوجه نشدی ؟

ولی کلاس سرعت پردازش رو نسبت به استفاده مستقیم خیلی پایین تر میاره!!!

اگه از منبع معتبری میگی نام ببرم ما هم اطلاعاتمون بیشتر بشه :shock: اگه از خودت گفتی که خوب آدم برا هر حرفش باید دلیل قانع کننده داشته باشه ، درسته ؟

درضمن میخوام با مقایسه یه کلاس خوب پیدا کنیم (کنم) پس تنها با سرچ تو گوگل جواب پیدا نمیشه.

خوب شما از کلاس دیتابیس چه توقعی داری ؟ اجرای کوئری , کانکت شدن به دیتابیس و ...

این یه کلاس ساده که خودم نوشتم میتونی بنا به نیازت کامل ترش کنی

PHP:
<?php
class database
{
    private $resource;
    private $result;

public function database()
    {
        if (function_exists("mysql_connect")) 
		{
            if ($this->resource = mysql_connect("localhost", "root", ""))
                mysql_select_db("mobtakeran", $this->resource);
            	mysql_query("set names utf8");
        }
    }

function query($sql)
    {
        if ($sql != '') {
            if (function_exists("mysql_query")) 
			{
                $this->result = mysql_query($sql, $this->resource) or die(mysql_error());
            }
        }
    }

function fetch()
    {
        if ($this->result) {
            while ($row = mysql_fetch_assoc($this->result)) {
                $r[] = $row;
            }
            return $r;
            mysql_free_result($this->resource);
        } else
            echo "faild to fetch!";
    }

function fetch_object()
    {
        if ($this->result) {
            while ($row = mysql_fetch_object($this->result)) {
                $r[] = $row;
            }
            return $r;
        } else
            echo "faild to fetch object!";
    }

function first_fild()
    {
        if ($this->result) {
            $row = mysql_fetch_assoc($this->result);
            return $row;
        } else
            echo "Faild to fetch First Fild!";
    }

function lastid()
    {
        if ($this->result)
            return mysql_insert_id($this->resource);
    }
}
?>

این برا اونایی که میگن بدون استفاده از کلاس برنامه هاشون رو مینویسن و میگن همین روش خوبه
ولی یه مثال میزنم شاید قانع بشن

ببینید فرض کنید دارید یه پروزه مینویسید که اول کار قراره از mysql استفاده بشه بعد شما هم شروع میکنید برنامه تون رو با فرض اینکه دیتابیستون mysql مینویسید یهو وسط کار تصمیم گرفته میشه بجای mysql از sql server استفاده بشه به هر دلیلی حالا شما مجبورید که فایلهای برنامتون رو ویرایش کنید و کلی دردسر

حالا اگه از شی گرایی استفاده بشه خیلی راحت فقط کافیه کلاس مربوط به sql server رو جایگزین کلاس mysql کنید

حالا هر کی قانع شد یه تشکر بزنه من بدونم

ارادتمند همه
ناصر

آخرین ویرایش:
ممنونم اگه همراهی کنید.

بهتره از کلاسی که خودت نوشتی استفاده کنی استفاده از یک کلاس برای تمام مکان های که نیاز به اتصال یه دیتابیس هست یک نکته امنیتی بسیار مهمه چون داخل یک فایل مسائل امنیتی رو قرار میدی و ..

بک کلاس من نوشته بودم تقریبا توپ بود جای کار داشت ولی براش امنیت گذاشته بودم حتی میتونستی براش پلاگین امنیتی بنویسی و نصب کنی یکم سرچ کن تو فورم هست .

overcrash

Active Member
(من نمیدونم کی این وضعیت تو فرومهای ایرانی برطرف میشه)
امیدوارم از این پست به بعد بیشتر پستایی با معرفی کلاس و فواید و معایبش مشاهده کنیم. (البته امیدوارم...)

کلاسی خوبه که:
مدیریت کانکشنهاش درست باشه. مدیریتی برای خطاهای احتمالی داشته باشه. امنیت کار با بانک و کوئریها لحاظ شده باشه و قابلیت لاگ و ...

اینهارو ننویسید (ابتکار جدید از شخص شخیصه خودم):
1. استفاده از کلاس خوبه یا بده
2. برو خودت کلاس بنویس مارو الاف نکن
3.تو گوگل جستجو کن کلاسهارو پیدا کن

اینهارو بنویسید:
1. نام کلاس و امکاناتی که داره
2. لینک مستقیم صفحه ای از سایت که کلاسهارو مقایسه کرده باشه (نه اینکه لیست کرده باشه و ریت داده باشه)

MDP

Well-Known Member
دوستان عزیز به عنوان اولین و آخرین اختار.هر بحثی که به موضوع ربط نداشته باشه کارت به همراه داره.

اگه هم تعداد کارت ها بالا بره احتمال بن شدن وجود داره.

از همین الان به بعد به پست های بی ربط کار می دم!

جدیدترین ارسال ها

بالا