از چه تکنیکی استفاده شده ؟

sajad_VFX

Member
این فیلم رو ببینین ( حجمش در حد کیلو هست کمه) یه صحبتی در مورد تکنیکش بکنیم، شاید به دردتون بخوره! توی VFX از این تکنیک زیاد استفاده میشه. :cool:
(کار خودمه)

پیوست ها

• Fire D.mp4
    621.4 کیلوبایت · بازدیدها: 248
آخرین ویرایش:

khoushechin

Well-Known Member
جالب بود ولی خیلی حرفه ای تر میشد اگر لرزش دوربین رو بهش اضاف میکردید!
یا یه فیلم لرزش دار رو با همین حالت پیاده سازی میکردید.

godfather66

کاربر متخصص افتر افکتز
شاید منظورتون 3D Projection باشه ...
اگه اینه باید دوربین رو توی نرم افزار حرکت میدادید که مشخصتر باشه!

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من هم درست منظورتون نگرفتم شاید منظورتون روتوسکوپی باشه :-?

پیوست ها

• Fire D (00000) (00140).jpg
    Fire D (00000) (00140).jpg
    50.8 کیلوبایت · بازدیدها: 29

khoushechin

Well-Known Member
نه منظورم اینه که الان این کار شما دوربین ثابت هست درسته؟
مثلا روی یه سه پایه.
خوب الان با افتر بیایین و wiggle بهش بدین به طوری که وقتی یه نفر ببینه خیال کنه طرف دوربین دستشه و این لرزش دست اون فیلم بردار هست!

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز من یه پیشنهادی میدم

خیلی از بچه های گل مجید آنلاینی هستن که در زمینه ی مورد علاقشون توانایی هایی رو بدست آوردن ( شامل کار با نرم افزار های مختلف اعم از 3D و تدوین و VFX و ... ) اما چیزی که ما رو متمایز میکنه یه ایده هست

آره اگه کارگردان می اومد ازتون چنین چیزی می خواست و شما اینجا عنوان میکردی خواسته طرف این بوده داستانش فرق می کرد

اما اکثر بچه ها میان یه حرکت مثل شلیک تفنگ یا خودکشی یا ..... رو با نرم فزار و با فوتیج مربوط به خودشون می سازند بدون هیچ ایده ای یعنی ما بارها این کارها رو فقط با فوتیج های مختلف داریم از بچه های مجبد آنلاین میبینم

این گله به بچه های که کار تبلیغ میکنن وارد نیست چون اونا دارند خواسته یکی دیگه رو بر آورده میکنن و وممکنه طرف در همون حد بخوا یا پول بده

اما کار بچه های 3D و VFX نسبت به بقیه اعضای مجید آنلاین یه کم سخت تره چرا که باید یک ویدئو درست کن و نه فقط یک فریم!!

کار شما فقط یه اجرا از یه نکنیک بود که توانایی شما رو در اون زمینه می رسوند حالا کم و کیفش بماند

اما هیچ اتفاق خاصی رو در بر نداشت درسته همه ما وقت نداریم برای هر تستی بشینیم و یک ایده بزنیم اما به نظر من برای مجید آنلاین که بهترین و بزرگترین انجمن تخصصی کشور هست بچه ها باید به مقدار گزیده تر کار بزارن نه اینکه مثلا فایل آماده رو فقط replace کنن یا از این دست کارها

در مورد Wiggle هم که دوستمون اشاره کردن به نظرم اصلاً لازم نیست که چنین فوتیجی با ویگل افکت گذاری بشه
ویگل ( وول خوردن ) یه افکت اما دلیل نمیشه برای هر کاری که احساس کنیم می خوایم یه کم افکتیو ترش کنیم بیام و ویگل رو روی اون کار اعمال کنیم اصلا چه لزومی داره شما بیای رو سه پایه فیلم بگیری بعد بیای تو نرم افزار جوری وانمود کنی که انگاری رو دست بوده

در واقع این میشه همون ایده نداشتن هنگام کار یعنی اگه شما ویگل میزاشتی رو کارت به کل ازت نا امید می شدم

من نمیدونم چند نفر از بچه های اینجا هم کار تصویر برداری میکنن و هم VFX اما خود من بیشترین دقت رو هنگام ضبط فیلم انجام میدم ( اعم از نماها - بک گراند ها - خط افق و .... ) چون فیملی تو پست پروداکشن خوب در می اد که فوتیج اصلیت بی عیب باشه و تو توی نرم افزار بیای و به زیبایی بهش افکت بدی مثل فقط یه Color Correction

من به کار شما احترام میزارم و امید وارم کارهای بهتری از شما ببینم

آخرین ویرایش:

sajad_VFX

Member
جالب بود ولی خیلی حرفه ای تر میشد اگر لرزش دوربین رو بهش اضاف میکردید!
یا یه فیلم لرزش دار رو با همین حالت پیاده سازی میکردید.
-------------------------------------------------
دوست عزیز هدف نشون دادن چیز دیگه ایه و حرکت دوربین تاثیری رو تکنیک اجرا شده نداره، اینی که شما میگین برای یه خروجی فاینال شاید خوب باشه ولی این کلیپ هدفش نشون دادن و تست یه تکنیکه!

sajad_VFX

Member
سلام خدمت همه دوستان، ممنون که نظر دادین
هدف اصلی من از این بحث نشون دادن یه تکنیک که توی vfx کاربرد بسزایی داره ( من اینو برا نمونه کار نزاشتم، و این کار تقریبا مال سه سال پیشمه) اکثر دوستان ماشالله خودشون میدونن که چی به چیه ولی این بدرد مبتدیان vfx میخوره که ما اینجا در مورد تکنیک به کار رفته بحث کنیم، که اینم کار اولی نیست، به امید خدا همه دوستان که تواناییشو دارن از یه تکنیک استفاده کنن و بزارن روی فروم تا در موردش صحبت کنیم هم رفع اشکالای خودمونه هم یادگیری بچه های دیگه، نظرتون چیه ؟

از همین تکنیک در آینده کارهای حرفه ای تر و اکثر کاربردش رو میزارم به شرطی که شما هم همکاری کنین

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من هم موافقم هر هفته یک موضوع گفته بشه بعد روش کار بشه یا گروهی یا تکی فرقی نداره چون vfx خیلی گستردگی داره از مدلینگ تا مت پیتینگ فکر میکنم اینجوری بشه گروه خوبی هم جمع جور کرد

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
چه پیشنهاد خوبی ایشالله که وقت بشه تا تاپیک رو به روز نگه داریم

جدیدترین ارسال ها

بالا