ارور ديتابيس در زمان تغيير نام ديتابيس

kgbcia

Member
وقتي VB رو رو لوكال هاست نصب مي كنيم بطور پيش فرض اسم ديتابيسش رو forum ميذاره. حالا وقتي مي خوام رو سرور آپلودش كنم مجبورم اسم ديتابيسش رو تغيير بدم ولي بعد از تغيير اسم ديتابيس از forum به مثلا forum1 ارور ميده. من اسم ديتابيس رو تو فايل config.php از شاخه include تغيير ميدم.
آيا نياز است من جاي ديگه اي هم اسم ديتابيس رو عوض كنم؟

IranPardakht

Well-Known Member
اون دیتابیس وجود خارجی هم داره؟ یعنی توی کنترل پنل هاست اتون ایجادش کردید؟

به همراه یک user و password زیرمجموعه اش جهت اتصال به اون دیتابیس؟

kgbcia

Member
اون دیتابیس وجود خارجی هم داره؟ یعنی توی کنترل پنل هاست اتون ایجادش کردید؟

به همراه یک user و password زیرمجموعه اش جهت اتصال به اون دیتابیس؟
آره. الان رو لوكال هاسته و مي خوام بذارمش رو هاست. تو لوكال هاست اسم ديتابيس forum است و وقتي منتقل ميشه به هاست اجبارا بايد اسمش رو تغيير بدم. حالا من اسم ديتابيس رو به forum1 تغيير دادم و تو فايل config.php هم بهش گفتم كه اسم ديتابيسه forum1 است ولي ارور ديتابيس ميده.:-?

IranPardakht

Well-Known Member
راه اصولی اینه که سورس رو در سایت آپلود کنید و دوباره install کنید.

من از صحبتهای شما متوجه شدم که فقط میخواهید با جابجایی و تغییر توایع config.php انجمن بالا بیاد!
حتی اگر دیتابیس رو export و import کرده باشید باز هم به مشکل برمیخوردید.

شما که Forum1 رو قرار دادید در config.php، آیا کدکاربری و رمز رو هم تغییر دادین؟ اگر ندادین که مشخصه کار نمیکنه.

آدرس URL انجمن اتون رو بگین بررسی کنم.

kgbcia

Member
راه اصولی اینه که سورس رو در سایت آپلود کنید و دوباره install کنید.

من از صحبتهای شما متوجه شدم که فقط میخواهید با جابجایی و تغییر توایع config.php انجمن بالا بیاد!
حتی اگر دیتابیس رو export و import کرده باشید باز هم به مشکل برمیخوردید.

شما که Forum1 رو قرار دادید در config.php، آیا کدکاربری و رمز رو هم تغییر دادین؟ اگر ندادین که مشخصه کار نمیکنه.

آدرس URL انجمن اتون رو بگین بررسی کنم.

مشکل از نام کاربری و رمزش نیست چون من اونا رو تو فایل config.php تغییر دادم و همچنین تو phpnyadmin همچین یوزرنیم و رمزی هم ساختم که بدون مشکل کار می کرد ولی وقتی تو همون فایل اسم دیتابیس رو تغییر دادم (به forum1 تبدیلش کردم) و خود شاخه دیتابیس رو هم به forum1 تغییر نام دادم و سرویس ها رو ریست کردم، سایت دیگه بالا نیومد.

منظور من اینه کا آیا غیر از فایل config.php تو شاخه include جای دیگه ای هم هست که بگه فایل دیتابیس چه اسمی داره و کجا قرار داره؟

mohsenshahbazi

Active Member
آیا شما دسترسی های یوزری که ساختید رو به دیتا بیس اضافه کردید ؟ ( privilages )

kgbcia

Member
آیا شما دسترسی های یوزری که ساختید رو به دیتا بیس اضافه کردید ؟ ( privilages )
بله دستسي بهش دادم ولي متاسفانه نشد.:sad:
يه سوال:
آيا كسياني كه فروم دارن از اول تا آخر رو يه سرور بودن؟ آيا جابجايي هاست نداشتن؟
اگه هستن كساني كه هاست رو تغيير دادن، پس مجبور شدن اسم ديتابيس و يوزرنيم و پسورد فايل config.php رو هم تغيير بدن. آيا براي اين دوستان مشكلي از اين نوع پيش اومده؟

kgbcia

Member
در واقع من هنوز نتونستم رو لوکال هم اسم دیتابیس رو تغییر بدم و تا تغییرش میدم خطای دیتابیس میده.

به نظر من شما باید فایل های انستال را بزارید و سایت خودتون را ابدیت کنید و دیتابست را از اول تعریف کنید
در کانفینگ یک نویو دیتابست هم هست برای دیتابست جدید انجاهم فکرکنم می شه مشکلتون حل بشه

kgbcia

Member
به نظر من شما باید فایل های انستال را بزارید و سایت خودتون را ابدیت کنید و دیتابست را از اول تعریف کنید
در کانفینگ یک نویو دیتابست هم هست برای دیتابست جدید انجاهم فکرکنم می شه مشکلتون حل بشه
ببخشيد. بخش Bold شده رو متوجه نشدم. اگه ممكنه يه توضيحي بفرمايين.

mohsenshahbazi

Active Member
معمولا برای انتقال یک فروم .
از فروم اول بک اپ میگیرید .
روی هاست جدید یک وی بی با دیتا بیس جدید نصب کنید . (دیتا بیس خالی ) - tempdatabase1
دیتا بیس جدید رو هاست جدید بک اپ رو ریستور کنید . ( database1 )
حالا کافیه tempdatabase1 رو به database1 تغییر نام بدید .

در این حالت نباید مشکلی باشه .
احتمال این هست که بک اپ شما مشکل داشته باشه . یا ناقص باشه .

kgbcia

Member
معمولا برای انتقال یک فروم .
از فروم اول بک اپ میگیرید .
روی هاست جدید یک وی بی با دیتا بیس جدید نصب کنید . (دیتا بیس خالی ) - tempdatabase1
دیتا بیس جدید رو هاست جدید بک اپ رو ریستور کنید . ( database1 )
حالا کافیه tempdatabase1 رو به database1 تغییر نام بدید .

در این حالت نباید مشکلی باشه .
احتمال این هست که بک اپ شما مشکل داشته باشه . یا ناقص باشه .
به نظر منطقي مياد و بايد اجرا بشه. ممنون از جوابتون. امتحان مي كنم اگه شد همينجا نتيجش رو مي نويسم.

جدیدترین ارسال ها

بالا