ارتقای سیستم برای رندر چی خوبه؟

Hes25

Active Member
سلام دوستان من تونستم حدود 1.700 پس انداز داشته باشم الان برای رندر صحنه های سنگین مثل یک اتاق پر از اسباب و اثاثیه و تلوزیون و کمد و پرده و مبل و اینا من چی بگیرم خوب رندر میکنه؟(برای مادر برد ،رم و سی پی یو فقط 1.700 تومن ) -------- فقط چند تا سوال هم دارم 1-رم سریعتر بیشتر فایده داره یا با حجم بیشتر؟ (مثلا 4 گیگ 2400 بهتره یا 8 گیگ 1600 ) 2-سی پی یو i7 قدرتش توی رندر نسبت به i5 چقدر محسوس هست؟(مثلا چند درصد ) 3-با این مبلغ سوکت 2011 هم میشه خرید؟(قدرتش چقدر بیشتر از 1150 میشه؟) تشکر

اگه مدل های زیادی داری و تکسچر هات زیاده باید رم زیاد داشته باشی . کلا اون محیطی که گفتی سیستم قوی می خواد یعنی هم رم و cpu باید بالا باشه . یه سیستم معمولی برای رندر ۱۶ گیگ رم و core i7 و کارت گرافیک workstaion است . تو لینک زیر بیشتر صحبت شده
http://forum.majidonline.com/threads/207276-راهنمایی-سخت-افزاری

Hes25

Active Member
دوستان سلام.... خواستم بدونم من اگه کارت 650 ti boost بگیرم می تونه برنامه mari رو اجرا کرد؟من 4850 دارم برنامه پیغام میده که کارت گرافیکت open Gl 3 به بالا نداره اجرا نمیشه؟....و اینکه cpu ی 4570 کور i5 چقدر قویتر از e8400 اینتل هست؟ دو برابر سرعت رندر رو کمتر میکنه ؟(سیستم و کلا عوض کنم میگم!)

Ali_Hamidi

New Member
دوستان سلام.... خواستم بدونم من اگه کارت 650 ti boost بگیرم می تونه برنامه mari رو اجرا کرد؟من 4850 دارم برنامه پیغام میده که کارت گرافیکت open Gl 3 به بالا نداره اجرا نمیشه؟....و اینکه cpu ی 4570 کور i5 چقدر قویتر از e8400 اینتل هست؟ دو برابر سرعت رندر رو کمتر میکنه ؟(سیستم و کلا عوض کنم میگم!)

شاید الان دیر باشه گفتنم ولی ممکنه به درد کسی دیگه بخوره

شک نکنید 4570 میخوره e8400 رو ! اصلا قابل مقایسه نیستن
اما اگر کارتون سنگینه من پیشنهاد میکنم هزینه بیشتر بکنید برید سراغ i7

کارتتون هم سرچ کنید ببینید opengl اش چنده
vga های جدید 4 ان معمولا .

Hes25

Active Member
آقا تشکر...خب من بودجم یکم بیشتر شد (حدود دو تومن) فقط هم برای همون 4 قطعه که بالا نوشتم می خوام هزینه کنم...خودم بررسی کردم بعضی ها گفتن 650 بوست نگیر اینده نداره...الان من 270x ای ام دی بگیرم یا 660ti از انودیا...(کدوم برای ویو گرفتن بهتر هست؟مثلا همون صحنه ای که بالا نوشتم)...تو رندر که کارت گرافیک تاثیر نداره داره؟رم فرقی هم میکنه سرعت 1333 باشه یا 1600 یا 2400؟مادربرد که خیلی مهم نیست هست؟سی پی یو رو همون 4570 بگی رم احتمالا چون خیلی رندر هام عجله ای نیست!...تشکر

Ali_Hamidi

New Member
رندر مایا بیشتر بارش روی cpu ه چ
اگر قیمت رو لحاظ کنی 270x بهتره و ارزش خریدش بیشتر

کارت گرافیک زمانی ازش استفاده میشه که شما با viewport یا همون defult renderer دارید کار رو انجام میدید. کارت اگر خوب باشه روون تر و راحت تره و فریم نمیندازه دیگه.

جدیدترین ارسال ها

بالا