ارتقاء سیستم

arman_kad

Member
خوب الان برنامه core temp رو نصب کردم
core0: 50c از low49 high58
core1:47c از low47 high54
core2:44c از low44 high50
core3:48c از low48 high54l
سیستم رو نزدیک 2 سال دارم ولی خمیر رو عوض نکردم

همین تفاوت دما در هسته ها نشانه اینکه خمیر را باید عوض کنی
حالا باید خمیر رو تهیه کنی
و یه عکس از قسمت بایست بزار چون من آشنایی با بایس xfx ندارم چون همیشه با گیگا کار کردم

یه چیزی که یادم رفت اینکه موقع رندر گرفتن این دما ها رو داشت یا در حالت idle همچین دمایی داره

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
اطلاعات مادربورد
کد:
http://www.sazgar.com/fa/product/motherboard/detail.aspx?productid=25
و
کد:
http://www.bootdaily.com/index.php?option=com_content&task=view&id=475&Itemid=56&limit=1&limitstart=2

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.مجدد ...اصلا به فکر این فن های سوسولی نباش.همش تبلیغاته.توی عمل می بینی که از 50 درحه میرسه 45 تا.فقط آخرش یه جاییت میسوزه!!!:lol:.
اما با خمیر سیلیکون کاملا موافقم.کامل.

من خودم این اواخر به 80 رسیده بود.اما با یه خمیر سیلیکون ارزون 500ت ! دما رو به 40 رسوندم.موقع رندر 58 میشه.

من با خود AI SUIT AI GEAR مادر بورد ایسوس این کارهارو میکنم.خودش هر لحظه دما رو چک می کنه

مدیر انجمن‌ها
آقا یه سیستم درست جسابی معرفی کنین در حدود 1.300 میخوام بیخبال این سیستم بشم یه سیستم جمع کنم
کارت گراف میخوام workstation ور دارم یه مقداری توضیح میدین در مورد این جور کارتا؟

AREF

سلام مجدد
بابا 1 مقدار دندون رو جیگر بزار.بزار بولدوزر AMD بیاد.
الان که سیستم خریدن صلاح نیست.
چون سندبریج ظاهرا با مشکل بر خورده و اینتل اعلام کرده که به دلیل وجود نقص فنی در چیپهای سری 6 (sandy bridge) تولید این سری از چیپها رو متوقف کرده و بعد از رفع مشکل حالا در حال تولید سری جدید چیپهاست. طبق گفته اینتل مشکل مربوط به پورتهای Sata کار گذاری شده در چیپ است که به دلیل نقص در مهندسی به مرور زمان دچار افت کارایی میشوند که روی عملکرد Hard Drive و DVD Drives تاثیر منفی خواهد گذاشت. خود پردازندهای Sandy Bridge کاملا از این مشکل مبرا بوده و این مشکل فقط در چیپهای مادربرد وجود دارد که اینتل به سرعت در حال جایگزینی این چیپهای مشکل دار با چیپهای سالم است. طبق گفته اینتل از انجا که زمان زیادی از فروش مادربردهای سری 6 نمیگذرد کاربرای زیادی تحت تاثیر ان قرار نخواهد گرفت. اینتل در حال کار با شرکای خود در زمینه تولید کننده مادربرد است و فرایند برگداندن چیپهای خراب و تغییرات در مادربردهای تولیدی جدید به سرعت در حال انجام شدن میباشد . به گفتن کارشناسان برای جمع اوری تمام بردهای مجهر به چیپهای مشکل دار از بازار حداقل چندین ماه زمان نیاز است !
منبع lioncomputer

در مورد ورک استیشن بگم برای امثال من و تو بهتره ارزون ترینش رو بگیریم کفایت میکنه.چون گرون هاش به دلایلی بدرد ما نمیخوره.مثلا برای اینکه از کارت گرافیکت خوب استفاده کنی باید باید باید درایورش رو بخری!!!‌چیزیه که از مدیر بخش سخت افزار شنیدم(baloot3d)
و اینکه برای رندر پریمیر و افتر افکت عالیه نه رندر مکس ...مگه تو ویو پورت میخوای چیکار کنی.واسه همین زیاد معقول نیست الان سیستم ورک بستن

خبر جالب دیگه اینکه بازار سخت افزار ایران به خاطر کمبود واردات دچار شوک شدیدی شده.CPU Core i7 870 که تا دیروز 350 بود امروز 390 شده بود!!!!

مدیر انجمن‌ها
عارف وضعیت سیستمم بد ریخته بهم
یه مجتمع مسکونی مدل میکردم 20 طبقه با 3 میلیون polygan تو کد چندبار که save میکردم 3 بعدیشو مینداخت بیرون از 4 گیگ رم 3.7 رو استفاده میکرد :sad:
وضعیت بازار رم ddr2 خیلی گرونه رم ddr3 خیلی اومده پایین به جاش منم نمیدونم cpu مخصوصا سری i اینتل وحشتناک کشیده بالا از 250 تا 350 370 هم رسیده :shock:
دادا الان نمیخوام بخرم چون عید هم نزدیکه سیستم قیمتش میره بالا بعد عید انشالا
در مورد workstation یکم بیشتر توضیح میدی فقط برا 3 بعدیه یا بازی هم میشه کرد باهاش?!
view خیلی برام مهمه چون واقعه خسته شدم از تست رندر تو منتال
قیمتاش چنده ؟تفاوت قیمت اگه تو مایه های 100 200 باشه زیاد مهم نیست اگه کاراییش خوب باشه

mg_mahyar

Member
sandy bridge
مشکل حادی نداره.
6 تا پورت ساتا داره که چهرتاش ساتا 2 و دوتاشم ساتا 3 هست. این مشکل مربوط به ساتا دو ها هست.
یعنی کسی که یک هارد و یک رایتر داره با خیال راحت میتونه
sandy bridge بخره. و کبل رو به پورت های ساتا سه بزنه.
و مشکل پورت های ساتا دو هم به مرور زمان ظاهر میشه یعنی بعد از سه سال نه الان.

ali_118

کاربر VIP
2- موقع رندر سیستم کاملا Down میشه و حتی موزیک نمیشه گوش داد
عارف تو صفحه قبل 3 تا مشکل گفتی یکیش این بود :D
یعنی واقعا مشکل جوونای ما اینه ؟
از تسک منیجر Set Priority تریدی مکس رو بزار Below Normal
حل میشه

تاپیک رو درست حسابی نخوندم (سر فرصت انشالا)
اما در بین کولر ها
PCCOOLER 1216X هست که خیلی عالیه
توی تست هایی که عارف گزاشته بود همینجا هم مشخصه
قیمت پایین و پرفورمنس بالا
شرکت چینی الاصل هست و یه جا هم خوندم که تولید کننده OEM ئه و برای برند های مختلف فن تولید میکنه
کنترل دور فن در این کولر PWM هست که بهترین حالت کنترل دور هست
و لوله های مسی مستقیما با سطح CPU در تماس هستند که مقاومت حرارتی در اون منطقه رو کاهش میده و باعث افزایش کارایی کولر میشه.
دور فن ماکزیمم 2300rpm هست، در حالت استفاده عادی با 1300 تا 1400 دور در دقیقه دمای i7 950 رو دماسنج نرم افزار مادربرد 35 36 نشون میده
RealTemp هم همین دما رو گزارش میکنه که دمای بسیار ایده آل ای برای این سی پی یو هست.
این فن رو چند ماه پیش 53 از یه فروشگاه اینترنتی خریدم که به راحتی با فن های گرون تر از خودش رقابت میکنه.

AREF

میزان صر و صداش چجوریه؟

ali_118

کاربر VIP
میزان صر و صداش چجوریه؟
والا من یه مدت مونده بودم که این سیستم چرا دور فنش همیشه رو ماکزیمم ئه
بعدها فهمیدم که به صورت نرم افزاری از داخل ویندوز کنترل میشه و علاوه بر اون کل ولتاژهای مادربرد و دمای چیپست ها و اینها رو هم مونیتور میکنه
صداش روی 2300دور یه مقدار آزار دهنده بود
اما وقتی اومد رو 1300 احساس کردم سیستم خاموش شد
چون هم پاور ام بی صداس و هم فن های کیس کم صدا هستن این یکی که کم شد کلا خفه شد سیستم

دو سری تست کولر هست
یکی مال شهر سخت افزار
یکی مال LionComputer
یکیشون تست نویز هم داره، یادم نیست کدوم بودش، میتونی بری مقایسه کنی

این کولر رو یکی از دوستان اورکلاکر معرفی کرد و در دسته ی ایر کولینگ ها جزو مدلهایی هست که از نظر Performance/Price تقریبا میشه گفت تکه
PC-Cooler-1216X-1-600x571.jpg
002b-600x579.jpg

مدیر انجمن‌ها
آقا به فکر ماهم باشین یه سیستم خوب معرفی کنید با گراف workstation

ali_118

کاربر VIP
آقا به فکر ماهم باشین یه سیستم خوب معرفی کنید با گراف workstation

ببین پسرم
اسمبل کردن درست حسابی یک سیستم کار تخصصی و زمان بر هست، حد اقل برای ما که اطلاعاتمون از موجودی و قیمت بازار به روز نیست، توی انجمن های دیگه هم که فعالیت سخت افزار میکنن اطلاعاتشون از نظر گرافیک و سخت افزار های مورد نیاز پایینه

در نتیجه اینکه شما هم یا باید مثل خیلی ها سیستمتو بدی مغازه ببنده با اختیار خودش
یا مثل دسته دیگه خودت اونقدر تحقیق کنی تا به یه نتیجه ی مطلوب برسی و یک برداشت از وضعیت بازار داشته باشی

بنچمارک قطعات جدید،و اینکه آیا در بازار موجود هستند ؟
آیا خریدشون در ایران به صرفه هست ؟ ( مثلا یه مین گیگا اینجا حدود دو برابر قیمت جهانیش بود، خودم از یک برند دیگه انتخاب کردم با پرفورمنس بالاتر و در سطح قیمت جهانی )
آیا برای قدرت این قطعه هزینه ی اضافی انجام میشه ؟ یا اینکه با نرم افزار های من سازگاری داره ؟
آیا در مدتی که قراره قطعه کار کنه تغییرات اساسی در نرم افزار ها پدیدار میشه که در کارایی قطعات تاثیر میزاره ؟

مواردی از این قبیل که برای یک انتخاب مناسب باید بهش پاسخ داده بشه
و جالب اینکه عمر مفید این اطلاعات بیشتر از یکی دو ماه نیست و بعد از اون دوباره موجودی ها عوض میشه، قطعات جدید میاد و سری قبلی که در موردش تحقیق کرده بودی دیگه پیدا نمیشه :sad:

در مورد کارت ورک پیشنهاد میکنم اگه فقط کار تری دی میکنی خیلی طرف اش نری
چون همچنان قیمتش بالاست و تازه نرم افزار ها شروع به کار روی کارت های گرافیکی کردند
پیشنهاد میکنم از یه کارت ارزون قیمت استفاده کنی تا به وقتش یه کارت ورک درست حسابی جایگزینش کنی. .
"وقتش" هم الان نیست از نظر من، از نظر یه عده هم هست :wink:

AREF

پیشنهاد میکنم از یه کارت ارزون قیمت استفاده کنی تا به وقتش یه کارت ورک درست حسابی جایگزینش کنی. .
"وقتش" هم الان نیست از نظر من، از نظر یه عده هم هست :wink:
کاملا با علی جون موافقم.
تایماز گلم گفتم الان تو این هفته قطعات الکی بالا رفته.صبر کن 1 هفته.من میخوام برای یکی از شاگردام سیستم ببندم.قیمت عادی شد بهت میگم.1 کوچولو صبر کن.بخدا میدونم چی میگی وقتی میگی سیستم down شده.... اما چیکار میشه کرد.:there:

ali_118

کاربر VIP
کاملا با علی جون موافقم.
تایماز گلم گفتم الان تو این هفته قطعات الکی بالا رفته.صبر کن 1 هفته.من میخوام برای یکی از شاگردام سیستم ببندم.قیمت عادی شد بهت میگم.1 کوچولو صبر کن.بخدا میدونم چی میگی وقتی میگی سیستم down شده.... اما چیکار میشه کرد.:there:
منظورم از "وقتش نیست" بیشتر واسه گرافیک بود که یه مدت وقت میبره تا با تولید انبوه، قیمت های پایینتر و کارایی بالاتر در دسترس باشه
فعلا یه گرافیک محض خالی نبودن اسلات جوابگوی کار هست
یه عده از دوستان دیگه هم نظرشون اینه که از الان میشه یه کارت ورک قوی خرید و ازش بهره برد

البته که قیمت ها هم به طرز فجیعی بالا رفته الان و خرید حاصل اش چیزی جز ضرر نیست...

مدیر انجمن‌ها
درمورد کارت های workstation توضیح میدین که اصلا چی هستن؟کارشون چیه؟چه فرقی با بقیه کارت گراف ها دارن؟!

arman_kad

Member
درمورد کارت های workstation توضیح میدین که اصلا چی هستن؟کارشون چیه؟چه فرقی با بقیه کارت گراف ها دارن؟!

این نوع کارتها هیچ تاثیری در سرعت رندر نداره
فقط موقعی به کار میاد که حجم 3d شده شما زیاد باشه در اون موقع درقسمت view port که شما در حال چرخش حجم هستی یا انیمیشن سنگینی در حال اجرا و تست کردن هست سرعت نشان دادن در اصطلاح فرمی که در ثانیه بهتون میده تاثیر میده
خرید این نوع کارت ها توی ایران عرضش نداره گه مسافر خارج از کشور دارید بگید براتون تهیه کنه و گرنه که عرضش نداره و شما باید کی پول خیلی بیشتر از قیمت جهانی به پردازید به عنوان مثل quadro 380 fx که با 256 مگابایت حافظه ddr3 با قیمت 118 دلار توی ایران به قیمت 350 ت فروش میره!

ali_118

کاربر VIP
دوتا تاپیک از بلوط جان هست در این مورد:

کارت گرافیک Workstation خود را انتخاب کنید !!!

تفاوت کارتهای گرافیک Workstation و Gaming در کارهای گرافیکی

اما کارتت هر چی هم که باشه، نرم افزار ات باید توانایی رندر توسط GPU رو داشته باشه و کارت بی استفادست اگه غیر این باشه
Vray در نسخه های جدید داره روی این مورد کار میکنه، و الان هم VRay 2.0 خیلی روی GPU رندرینگش تبلیغ میکنه؛ تازه شروع کرده و در آینده نه چندان دور پیشرفت خوبی خواهد داشت

جدیدترین ارسال ها

بالا