ارتباط ماهواره‌يي شعب بانك‌ها با فن‌اوري بومي ممکن شد

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


متخصصان ايراني موفق به طراحي و ساخت پايانه هاي ماهواره‌اي سرعت بالا با تکنولوژي DVB/RCS و پشتيبان زميني VNB شدند.


به گزارش سرويس پژوهشي ايسنا، مشاور مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک در توضيح چگونگي و دلايل ارائه و عملياتي كردن اين طرح گفت: با توجه به عمر محدود تکنولوژي در عرصه مخابرات و نيازهاي روز افزون ومتنوع کاربران و هم چنين گسترش شبکه هاي مخابراتي به سمت استفاده از پروتکل IP مساله توسعه‌هاي آينده زيرساخت مخابراتي شبکه بانکي در سال ‌١٣٨٤ مورد توجه قرار گرفت و بر اين اساس طرح ارائه شده در جشنواره خوارزمي در برنامه فعاليت هاي گروه تحقيقات و پشتيباني قرار گرفت.


وي خاطرنشان كرد: اين طرح شامل دو بخش است. يکي پايانه ماهواره‌يي سرعت بالا به نام AryaSat که در آينده به جاي پايانه‌هاي فعلي در شبکه بانکي استفاده خواهد شد و ديگري دستگاه VNB که امکان استفاده از شبکه زميني ( شبکه مخابرات کشور) را فراهم مي کند. با استفاده از اين دو دستگاه در شعبه بانک مي توان از شبکه ماهواره‌يي اختصاصي يا شبکه زميني براي برقراري ارتباط بين شعبه و مرکز استفاده کرد و بدين ترتيب ماندگاري سرويس بانکي را افزايش داد.


طراحي و ساخت پايانه ماهواره اي سرعت بالا با استفاده از تکنولوژي روز مخابرات ماهواره‌اي انجام شده و هم اکنون به مرحله توليد رسيده است افزون بر اين دستگاه VNB در بيش از ‌٣٥٠٠ شعبه بانک هاي بزرگ نصب شده و در دست بهره برداري مي باشد و به زودي در ساير شعب اين بانک ها نصب خواهد شد. هم چنين اخذ تأييديه از مراجع بين المللي در دست انجام است.


پيش از اين نيز شرکت خدمات انفورماتيک در دوره‌ پانزدهم جشنواره خوارزمي براي پايانه‌هاي VSAT مدل ‌٧٠٠٠ موفق به کسب جايزه برتر تحقيقات توسعه‌اي شده بود.

منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا