ارتباط بین Flash و HTML در MMb

p30graphic

Active Member
سلام
من یه پروژه آماده کردم که توی یه صفحه از MMB یه فرم html و یه فرم flash دارم. می خوام توی اون html یه کلید بزارم که به mmb دستور اجرای script بده و در مرحله دوم اون script به فلش دستور اجرای یه فرم خاص مثل 14 رو بده.
با مرحله دومش مشکلی ندارم. اما نمی دونم توی اون html چه دستوری بدم که mmb اون script رو اجرا کنه؟

لطفا اگه می دونید کمک کنید خیلی گیرم

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
ورودتون رو به اين انجمن تبريك ميگم و ازتون دعوت ميكنم قبل از فعاليت قوانين و مطالعه كنيد و يكمي هم درباره سوالتون جستجو كنيد.
به اين سوال دوستان قبلا پاسخ دادن.

براي اينكه بتونيد از فايل htm به mmb دستور صادر كنيد بايد يه لينك تو فايل htm ايجاد كنيد و اين دستور رو به جاي url بديد
کد:
script:myscript

به جاي عبارت myscript ميتونيد نام اسكريپت مورد نظر خودتون رو بنويسيد.
موفق باشيد

p30graphic

Active Member
واقعا ممنون این مشکلم حل شد فقط یه چیزی که هست من توی کارم و توی اون صفحه html بیشتر از 600 تا لینک دارم که اگه واسه هرکدوم بخوام یه اسکریپت تو mmb تعریف کنم خیلی میشه و شاید هم از توان mmb خارج بشه. راهی نیست که نخواهد اینکار کنم.
این کار وقت گیر هست اما جدا از زمان ممکنه توی اجرا به مشکل بر بخوره یا اینکه فایل خیلی سنگین بشه و یا cpu کم بیاره. چون می خوام روی سیستم های نسبتا ضعیف هم خوب کار بده.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزیز

راه حل مطلوب اینه که آدرس فایل مربوط به هر لینک رو به صورت یک متغیر رشته ای بریزید و بعد دستور اجرای اسکریپت mmb رو بدید.

تو اسکریپت هم آدرسی که تو متغیر قراره داره رو به شی Browser بفرستید تا اون رو نمایش بده.

اینجوری شما فقط یک اسکریپت تو mmb تولید میکنید.

اما تو فایل مبتنی بر زبان HTML نمیتونید همزمان دوتا فرمان رو با url به mmb بفرستید.

من تست نکردم ببینم میشه یا نه اما تا جایی که میدونم فکر نکنم بشه مقادیر رو از زبان HTML به mmb پاس داد. دوستان اگه این مورد رو تست کردن و میدونن جواب میده راه حل بدن

یک پیشنهاد هم میدم. شاید یکم بی ربط به موضوع سوال شما باشه یا نخواید از این روش استفاده کنید ولی بد نیست بهش فکر کنید.

شما میتونید اون فایل که لینک سایر فایلهاتون رو داره با چیزی غیر از HTML بسازید. مثلا تو خود mmb کلید بسازید یا در همون ابتدای فرم فلش کلیدهاتون رو قرار بدید که با اسکریپت mmb ارتباط برقرار کنه.

p30graphic

Active Member
سلام
امکانش هست که از browser یه مقدار به یه اسکریپت توی بیلدر ارسال بشه و بیلدر اون رو به شماره فریم تبدیل کنه و از فلش بخواد اون فریم رو اجرا کنه.

چون تعداد صفحات html من زیاده و توی هر صفحه یه کلید هست که کارش اینه که یه فریم خاص رو از فلش اجرا کنه و اگه بخوام واسه هر کلید یه اسکریپت توی بیلدر نسبت بدم و اون اسکریپت getFrame رو به فلش دستور بده خیلی وقت گیره و ممکنه لازم بشه 800 تا اسکریپت بسازم .

لطف کنید کمک کنیـــــــــــــــــــــــــــــد

href="scriptcode1:TTS$ = English$[3] %0D%0A ScriptTimer("TTS","0")"

اگه میشه راجه به این کد بیشتر توضیح بدید که باید کجا بزارمش و چطور استفاده کنم

مــــــــرسی

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
امکانش هست که از browser یه مقدار به یه اسکریپت توی بیلدر ارسال بشه و بیلدر اون رو به شماره فریم تبدیل کنه و از فلش بخواد اون فریم رو اجرا کنه.
شما امکان ارسال پارامتر به MMB از طریق فلش - HTML - Command Line - Plugin رو دارید، والبته اجرای اسکریپت در MMB
پس میتونید هر متغیری رو از طریق HTML در MMB ست کنید و اسکریپتی رو اجرا کنید

با دستور ("","")FlashSetFrame میتونید یک فریم خاص از فلش رو اجرا کنید (البته میتونید مقادیری رو هم در فلش ست کنید)
پس چیزی که میخاید به این سبک شدنی هست.

اگه میشه راجه به این کد بیشتر توضیح بدید که باید کجا بزارمش و چطور استفاده کنم
اون کد قسمتی از کد HTML هست که بنده در جایی استفاده کرده بودم
چیز خاصی هم نیست، یک لینک هست که آدرس لینک با توجه به استاندارد ارتباط بین MMB و HTML تعیین شده، که قبلاً هم دوستان توضیحات مربوطه رو دادن، فقط تفاوتش در این هست که در کد بالا از یک کاراکتر %0D%0A استفاده شده که درواقع جداساز سطر هست، یعنی میشه چندین دستور رو با هم به MMB پاس کرد (در MMB هر دستور در یک خط قرار میگیره)

p30graphic

Active Member
منظورتون اینه که با ایجاد یک اسکریپت توی mmb میشه هر متغیری رو به فلش پاس داد. درسته؟

میشه بگید دقیقا از چه کدی در html استفاده کنم و یا توی mmb چه اسکریپتی استفاده کنم؟

می خواهم توی صفحه html که توی اون ممکنه 600 تا لینک باشه و هر لینک باید دستوری به شکلی به فلش بده که فلش یه شماره فریم مخصوص اون لینک رو اجرا کنه؟

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
بله، با استفاده از دستور زیر میتونید مقدار یک متغیر در فلش رو تغییر بدید، البته توجه کنید که اون متغیر قبلاً باید رد فایل فلش تعریف شده باشه
کد:
[FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=Navy][B]FlashSetVar[/B][/COLOR]("Flash","Variable,Value")[/SIZE][/FONT]

برای آشنایی بیشتر در مورد نحوه ی ارتباط HTML و MMB میتونید به مثالی که بهمراه خود MMB هست و از مسیر زیر قابل دسترسی هست استفاده کنید:
کد:
C:\Program Files\Multimedia Builder\Samples\498_examples\html\html_mmbscript.mbd

p30graphic

Active Member
من با قسمت mmb مشکلی ندارم فقط نمی دونم variable چیه و چطور میشه توی فلش ایجادش کرد

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
Variable یعنی متغیر و Value یعنی مقدار

دستوری که جناب nevercom گفتن یک متغیر حاوی مقداری رو که قبلا تو فلش استفاده کردید رو تغییر میده

شما با اکشن اسکریپت آشنایی دارید دوست عزیز؟

جدیدترین ارسال ها

بالا