ارتباط با پورت های کامپیوتر

aliamel

کاربر فعال
درود !
من چطوری باید با پورت های کامپیوتر :
- ارتباط برقرار کنم .
- اطلاعاتی در مورد خود پورت ها از قبیل پورت های ازاد و ... بدست اورم .
- در نهایت توسط as3 اطلاعاتی را به دستگاه یا سخت افزار منتقل نمایم ؟
(در صورتی که سوال واضح نیست ممکن است جهت وضوح بیشتر جواب شما را در چند روز اینده پاسخ دهم)

evt

Member
شاید من نمی دونم و دارم اشتباه میکنم ولی اینطور که من میدونم امکان چنین کار های با Flash Player runtime نیست و باید runtime ای که استفاده میکنی Air باشه . در Air شما امکان چنین اعمالی رو به راحتی داری . در Air 2.0 ارتباط با USB هم به طور کامل تعریف شده است .

fafa^mx

Member
نه با Flash Player و نه با AIR امکان ارتباط مستقیم با پورت وجود نداره ( و AIR 2.0 هم ارتباط با پرت USB را در اختیار کاربر قرار نمیده، بلکه USB Mass Storage ها رو هم به عنوان بخشی از هارد به داخل خودش mount میکنه و یوزر میتونه در حد File System با اون ارتباط داشته باشه ). برای ارتباط با پورت شما به یه Proxy احتیاج داری که با پورت در تماس باشه و از طریق BinarySocket اطلاعات رو بین فلش و اون Proxy جابجا کنی. به عنوان مثال میتونی سری به پروژه WiiFlash بزنی.

arjmand200

Member
یه روش دیگه هم هست که به نظرم بهتره (البته این نظر منه :wink:) :
میتونی از این فریمورک استفاده کنی که با جاوا نوشته شده و واسه فلکس و air ارائه شده امکانات خیل بهتری داره . کار با اون به خاطر نزدیک بودن دو زبان جاوا و as3 فکر کنم راحتره ، اسمش Merapi هست میتونی از این سایت اطلاعات بیشتری در این باره پیدا کنی

http://www.merapiproject.net/index.php

Sending a message from ActionScript:

PHP:
var message : Message	= new Message();
message.data = "Hello from Merapi Flex.";
message.type = "Reply";
Bridge.instance.sendMessage( message );

Sending a message from Java:

PHP:
Bridge bridge = Bridge.getInstance();
Message message = new Message();
message.setData("Hello from Merapi Java.");