Fa ادیت باکس با اسکرول

silvercover

کاربر متخصص
من تمام نوشته ها رو نخوندم. جدا از جزئیات مطرح شده میشه با html فرم دارای اسکرول ساخت و توی بیلدر آورد. مشابه مثالی که ضمیمه کردم. خیلی هم
ساده است. روی ظاهرش هم میشه مانور داد و با برنامه اصلی یکپارچه اش کرد.

پیوست ها

• Media1.zip
    1.6 کیلوبایت · بازدیدها: 26

kc_nitro

Member
با سلام
چطوری میشه بین اینپوت تکست تو فایل html با دیتابیس sqlite ارتباط برقرار کرد؟
با تشکر

silvercover

کاربر متخصص
چطوری میشه بین اینپوت تکست تو فایل html با دیتابیس sqlite ارتباط برقرار کرد؟

یه مثال به اسم html_mmbscript.mbd (صفحه اولش) توی مسیر Program Files\Multimedia Builder498\Samples\498_examples\html هست که نشون داده چطور میشه از توی یک صفحه html مقادیر رو به MMB فرستاد.

kc_nitro

Member
با سلام
ضمن سپاس از راهنمایی همه دوستان ؛
جناب
silvercover عزیز، من اون نمونه مثال html رو بررسی کردم ولی نمیتونم واسه پروژم بسطش بدم.
از اساتید بخش خواهش میکنم لطفأ اگه امکان داره یه نمونه html (بخاطر اینکه راحت میشه اسکرولش کرد) که با دیتابیس sqlite ارتباط داشته باشه(ورود و فراخوانی اطلاعات) قرار بدید تا هم حقیر و هم دوستان دیگه بتونن استفاده کنن.
نمیخوام دنبال لقمه آماده باشم ولی سعی خودمو کردم و با دانش و تجربه کم من....
پیشاپیش سپاسگزارم
با تشکر

sajadms

Member
یه نمونه html (بخاطر اینکه راحت میشه اسکرولش کرد) که با دیتابیس sqlite ارتباط داشته باشه(ورود و فراخوانی اطلاعات)
ببین دوست عزیز نمونه ای که حامد جان ارائه کردن صرفا جواب مستقیم سوال شما بود که پرسیده بودین وگرنه شاید نشه گفت یه راه حل کاملا مناسب واسه کاری که شما می خواین انجام بدین هستش
اگه من درست متوجه شده باشم شما تو نرم افزارتون یه جا نام هنر آموزاتون رو وارد کردین یعنی تو یه فیلد sql یعنی لیست هنر اموزا رو دارین
و یه جای دیگه هم نام اساتیدتون رو اضافه کردین یعنی نام استاید و لیست اساتیدتون رو هم دارین
و حالا می خواین واسه هر استاد تعریف کنید که د رهر روز کدوم هنر آموزا رو تعلیم داده و براشون یه مبلغی تعریف کنید اگه تا اینجا درست می گم خب میشه بگین دیگه چه نیازی به وارد کردن مجدد اسم هنر آموزا و تعریف حدودا 30 ادیت باکس دارین که می خواین از html واسه اسکرول کردن ادیت باکس ها استفاده کنید؟
اگه تا اینجا درست حدس زده باشم بهترین کار استفاده از همون روشی هست که تو پست های بالا توضیح دادم یعنی انتخاب استاد از لیست یا جستجو و اضافه کردن هنر آموزا بازم با استفاده از لیست و جستجو و یه ادیت باکس واسه اضافه کردن مبلغ و دیگه شاید نیازی به نمونه html نباشه (البته بازم میگم که شما تو انتخاب کاملا آزاد هستید و اینم تنها یه راهکار پیشنهادی هستش)

kc_nitro

Member
ببین دوست عزیز نمونه ای که حامد جان ارائه کردن صرفا جواب مستقیم سوال شما بود که پرسیده بودین وگرنه شاید نشه گفت یه راه حل کاملا مناسب واسه کاری که شما می خواین انجام بدین هستش
اگه من درست متوجه شده باشم شما تو نرم افزارتون یه جا نام هنر آموزاتون رو وارد کردین یعنی تو یه فیلد sql یعنی لیست هنر اموزا رو دارین
و یه جای دیگه هم نام اساتیدتون رو اضافه کردین یعنی نام استاید و لیست اساتیدتون رو هم دارین
و حالا می خواین واسه هر استاد تعریف کنید که د رهر روز کدوم هنر آموزا رو تعلیم داده و براشون یه مبلغی تعریف کنید اگه تا اینجا درست می گم خب میشه بگین دیگه چه نیازی به وارد کردن مجدد اسم هنر آموزا و تعریف حدودا 30 ادیت باکس دارین که می خواین از html واسه اسکرول کردن ادیت باکس ها استفاده کنید؟
اگه تا اینجا درست حدس زده باشم بهترین کار استفاده از همون روشی هست که تو پست های بالا توضیح دادم یعنی انتخاب استاد از لیست یا جستجو و اضافه کردن هنر آموزا بازم با استفاده از لیست و جستجو و یه ادیت باکس واسه اضافه کردن مبلغ و دیگه شاید نیازی به نمونه html نباشه (البته بازم میگم که شما تو انتخاب کاملا آزاد هستید و اینم تنها یه راهکار پیشنهادی هستش)

با سلام
همونطور که فرمودید یه لیست از اسم هنرجوها داریم و یه لیست هم میتونیم از نام اساتید درست کنیم با sql
نیاز به درج مبلغ هم نیست
فقط میخواهیم تعریف کنیم که استاد A در تاریخ D1 به هنرجوهای S1,S2,S3,... تدریس کرده
بعد از انتخاب استاد، باید یه قسمت واسه تعرف تاریخ داشته باشیم و یه قسمت هم اضافه کردن اسم هنرجوها
با تشکر

sajadms

Member
فقط میخواهیم تعریف کنیم که استاد A در تاریخ D1 به هنرجوهای S1,S2,S3,... تدریس کرده
بعد از انتخاب استاد، باید یه قسمت واسه تعرف تاریخ داشته باشیم و یه قسمت هم اضافه کردن اسم هنرجوها
خب درستش اینه که واسه ذخیره کردن این اطلاعات از یه تیبل دیگه استفاده کنید (یا نهایتا یه دیتا بیس دیگه )

kc_nitro

Member
خب درستش اینه که واسه ذخیره کردن این اطلاعات از یه تیبل دیگه استفاده کنید (یا نهایتا یه دیتا بیس دیگه )

با سلام
نهایتأ برای هر مدرس یه تیبل استفاده میکنیم، حالا 2 آیتم داریم، یکی تاریخ و یکی اسم هنرجوها:
یه ستون میشه تاریخ،مثلأ 30 ستون هم میشن اسم هنرجوها
برای ستون اول که ناریخه، یک ادیت باکس اختصاص میدیم
بقیه ستونها رو چطور پر کنیم؟
لطفأ راهنمایی بفرمایید
با تشکر

sajadms

Member

kc_nitro

Member
با سلام
نمیدونم چطور کاری رو که گفتید انجام بدم، میشه لطفأ یه نمونه بدین
با تشکر

sajadms

Member
نمیدونم چطور کاری رو که گفتید انجام بدم، میشه لطفأ یه نمونه بدین
ببین دوست عزیز شما دستورات پر کردن فیلدهای sqlite رو که بلدین درسته؟ (چون قبلا دیدم که تو برنامتون این کار رو انجام دادین)
حالا می مونه نهوه گرفتن لیست هنر آموزا ، اگه دقت کرده باشید تو نمونه برنامه ای که قبلا گزاشتین و تو نمونه برنامه جناب محمود که تو انجمن هست تو پیج لیست ویو دقیقا همون کاری که شما می خواین انجام میشه یعنی از دیتابیستون یه لیست تهیه میشه که شما می تونید با حذف فیلد های اضافی فقط نام و نام خانوادگی و نهایتا ایدی هر هنر آموز رو فقط لیست بگیرن خب تا اینجا مشکل لیست گرفتن اسم هنر آموز ها هم حل میشه
حالا واسه اینکه با انتخاب هر کدوم از ایتم ها اون اسم رو به لیست هنرآموز اساتید اضافه کنید بازم اگه به همون نمونه نگاه کنید می بینید که با انتخاب هر کدوم از آیتم های لیست ویو مشخصات و اسم رو تو یه سری ادیت باکس می ریزه خب حالا با این اوصاف تنها مشکلی که واسه شما می مونه اضافه کردن این اسامی به لیست اساتید شما هست که فقط کافیه مقدار این ادیت باکس ها رو به فیلد هنر آموزهایی که واسه هر استاد درست کردین اضافه کنید که فکر نکنم دیگه اظافه کردن یه مقدار به فیلد رو مشکل داشته باشن ؟
درضمن برای گرفتن ایتم هایی که در لیست ویو انتخاب شدن می تونید به مثال همرا پلاگین uo یه نگاه بندازین

kc_nitro

Member
مشکلی که واسه شما می مونه اضافه کردن این اسامی به لیست اساتید شما هست که فقط کافیه مقدار این ادیت باکس ها رو به فیلد هنر آموزهایی که واسه هر استاد درست کردین اضافه کنید که فکر نکنم دیگه اظافه کردن یه مقدار به فیلد رو مشکل داشته باشن ؟
با سلام
وقتی بخواهیم مقدار ادیت باکس ها رو به فیلدها بریزیم باید یه فیلد رو به عنوان فیلد کلیدی در نظر بگیریم تا بنا بر اون بقیه فیلدها رو هم پر کنیم، مثل همون مثال جناب محمود که تعریف کرده بودند هر کجا که مثلأ شماره عضو برابر با مقدار ادیت باکس بود....
حالا اینجا چطور میشه با داشتن یک تاریخ و چند هنرجو اینکار رو انجام داد؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

sajadms

Member
وقتی بخواهیم مقدار ادیت باکس ها رو به فیلدها بریزیم باید یه فیلد رو به عنوان فیلد کلیدی در نظر بگیریم
حالا اینجا چطور میشه با داشتن یک تاریخ و چند هنرجو اینکار رو انجان داد
ببینید شما وقتی دارین این لیست ها رو می گیرین در فرمی هستین که قبلا در اون یه استاد رو انتخاب کردین و همونجوری که بالا مطرح شد شما می خواین واسه هر استاد یه تیبل در نظر بگیرین خب شما نیازی به دانستن فیلد کلیدی دیگه ندارین چون باید این اسامی انتخابی و تارخ ها رو پشت سر هم تو فیلد مربوط به تیبل همون استاد انتخابی بریزین و برای اینکار همون اول که اسم استاد رو انتخاب می کنین باید کد مدرسی یا هر فیلد مشخص دیگه ای از اون استاد رو تو یه متغیر نگه داری کنید تا اینجا بشه اسامی رو به فیلدهای همون استاد اضافه کنین
خلاصه یعنی شما به جای شماره عضو می تونین از کد مدرسی واسه هر استاد استفاده کنین و همین که استاد رو انتخاب می کنین این کد رو نیز نگهداری کنید

kc_nitro

Member
با سلام
فکر کنم یه قسمت رو متوجه نمیشم:
با این دیتابیسی که گذاشتم چطور میشه فیلدهای s1, s2 ,s3 و ... رو پر کرد؟
یا شاید هم اصلأ روش درست کردن دیتابیسم مشکل داره که منظور شما رو متوجه نمیشم؟!؟
فیلدهای مربوط به هنرجوها به همین صورت S1 تا S50 باید باشه، چونکه هنرجوهای هر استاد کم و زیاد میشن و نمیشه برای فلان استاد هنرجوهای ثابتی رو در نظر گرفت و ستونها رو با اسمشون، نامگذاری کرد
با تشکر

پیوست ها

• Ostad.rar
    1.2 کیلوبایت · بازدیدها: 13
آخرین ویرایش:

sajadms

Member
فیلدهای مربوط به هنرجوها به همین صورت S1 تا S50 باید باشه
نه دوست عزیز فک کنم شما همونجوری که گفتین تو طراحی دیتابیستون هنوز دچار مشکل هستید
ببینید تو پست های بالا قرار شد شما واسه هر استاد یه تیبل در نظر بگیرین خب اگه قراره اینجوری بشه دیگه لازم نیست که شما تو اون تیبل 50 هنر اموز رو تعریف کنید کافیه چند فیلد واسه نام و نام خانوادگی و تاریخ درست کنید و بعد پر کردن این فیلدها تو برنامه دیگه اگه 10 هنر اموز رو اد کردین 10 تا تعریف میشه واسه اون استاد و اگه هم لازم شد می تونید 50 تا رو اضافه کنید به همین راحتی

جدیدترین ارسال ها

بالا