[سوال] ادغام یک درایو با درایو سی در ویندوز 7

kiana 2020

New Member
سلام به تمام دوستان عزیز
می خواهیم حجم درایو سی را افزایش دهم ولی نمیتونم extend درایو سی فعال نیست .چی کار کنم؟؟؟؟
اگر کامپیوتر ویروس داشته باشه از درایو سی بکاپ بگیرم بعد بکاپ رو نصب کنم با ویروس نصب میشه یا بدون ویروس؟:cry::cry::cry:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به تمام دوستان عزیز
می خواهیم حجم درایو سی را افزایش دهم ولی نمیتونم extend درایو سی فعال نیست .چی کار کنم؟؟؟؟
از Disk Management ویندوز استفاده نکنید. امکانات ویرایشی اش خیلی محدوده. یک نرم افزار پارتیشن بندی حرفه ای نصب کنید.

چند مرحله ای و وقت گیره. از آخرین پارتیشن فرضا E شروع می کنید، حجم اش رو از سر اش (نه ته اش) کاهش می دهید (به شرطی که فضای اشغال نشده داشته باشه و تا خرخره پر نباشه).
کمی فضا بین اون پارتیشن و پارتیشن قبلی D خالی میشه. حالا حجم پارتیشن D رو از ته اش افزایش می دهید تا اون فضای خالی رو به خودش بگیره.
بعد حجم پارتیشن D رو از سر اش کاهش می دهید. فضا بین پارتیشن D و C خالی میشه.
حالا اگه پارتیشن D از نوع پارتیشن های اصلی مثل C باشه، الان حجم پارتیشن C رو می توانید افزایش بدهید چون حجم خالی در ته اش هست،
اما اگه پارتیشن D در شروع یک پارتیشن Extended باشه، در بعضی نرم افزار های پارتیشن بندی اون فضای خالی هنوز جزئی از پارتیشن Extened است
و باید یک مرحله قبلش انجام بدهید و حجم پارتیشن Extended رو از سر اش کم کنید.

رجوع شود به :
تغییر پارتیشن بندی هارد دیسک

اگر کامپیوتر ویروس داشته باشه از درایو سی بکاپ بگیرم بعد بکاپ رو نصب کنم با ویروس نصب میشه یا بدون ویروس؟:cry::cry::cry:
همراه ویروس ها، ویروس ها رو در اون Backup جاودانه می کنید که هر وقت به وجود مبارک شون نیاز داشتید سریع به کامپیوتر تون منتقل کنید.

kiana 2020

New Member
mamnoon az pasokhetoon
alan windows avaz kardam nemidoonam chera lab topam farsi neminevise?

bebakhshid hala man che narm afzario nasb konam mishe esmesho begin?
age dar mored farsi kardan horoof rahnamaiem konid ham mamnoonam.:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا