احتیاج به راهنمایی دارم

yaran-777

Member
سلام

من کارم و رشتم در زمینه گزافیک . سیستمم قدیمیه ولی خوب الان هم از سرعتش راضیم.
مشکلم اینه که هارد سیستم مشکل پیدا کرد من هارد رو تعویض کردم اون موقه هم به من گفتن چون سیستم قدیمیه هارد رو سخت پیدا کردن
هارد من از همون ابتدا صدا می دادبه من گفتن طبیعیه بعد یه مدت صداش بیشتر شد بردم گارانتیش گفتن مشکلش مکانیکیه این هاردها نو ندارن اگه میخواید یه هارد تعمیر شده بهتون بدیم که من قبول نکردم و همون هارد خودمو گرفتم
الان صداش دیگه خیلی وحشتناکه

حالا اگه من بخوام دوباره هارد بخرم بازم سخت پیدا میشه.
به نظر شما سیستم رو ارتقا بدم که در این زمینه راهنماییم کنید که چیارو باید تعویض کنم و اینکه چقدر هزینه در برداره؟
یا اینکه به جای هزینه کردن برای سیستم یه لپ تاب خوب برای زمینه کاریه خودم بخرم که بازم از قیمت بیخبرم؟

ممنون

ehsan_soroosh

New Member
در مورد ارتقا سیستم : کانفیگ سیستمت رو بگو یاران ؟
در مورد لپ تاب : تنها مزیت لپ تاپ نسبت به پی سی قابل حمل بودن اونه حالا اگر این به این قابل حمل بودن نیاز داری خوب لپ تاپ بهتره وگرنه پی سی .

yaran-777

Member
سلام

این کانفینگ یعنی چی؟
خوب خیلی کم نیاز پیدا میکنم.
بسیار ممنونم

turtel

Member
مشکلتون

ببینید برادر من در زمینه گرافیک حرفه ای در شهرمون کار می کنه و شرکت در زمینه گرافیک دارد یک چیز بهتون بگم شاید براتون مفید باشد برادر من الان که 6 سال در این زمینه کار می کند تاالان برای کارهای گرافیکی اش از لپ تاب خیلی حرفه ای و.. استفاده نکرده است بلکه از یک سیستم رومیزی با حد متوسط سخت افزاری استفاده می کند و تا اینجا هم این سیستم باهاش راه آمده است من نظرم با نظر دوستان در مورد خرید یک لپ تاب هست ولی پیشنهاد می کنم با 200 الی 300 تومان حالا یا بیشتر یا کمتر سیستم را ارتقا دهید و هر موقع ام که نیاز شد می تونید قطعاتش را ارتقا دهید که این در لپ تاب ... /
ممنون از پستتون /

yaran-777

Member
سلام

الان از سیستم راضیم کارمو راه می ندازه مشکلم صدای هارد که توضیح دادم .لطف کنید بگین که باید چه بکنم برای ارتقا سیستم.

turtel

Member
سلام

برای ارتقا سیستم شما باید و برای کارهای گرافیکی شما cpu خود را اگر ارتقا دهید بهتر است چون cpu نقش مهمی در سیستم دارد و بعد رم و گرافیک در حد کارکرد خود ارتقاشون دهید و یک چیز خیلی خیلی مهم برای کار شما هارد سیستم یا به عبارت زیبا فضای خالی برای سیستم است که برای کارهای شما مهم است مثلا برای کار فتوشاپ شما باید فضای تمام درایو هاتون را خرج تیمپ فتوشاپ کنید که باز فضا کم می آورید پس یک هارد با فضای خوب بگیرید >>
این بحث از نظر من دیگه بسته شد <<<<

yaran-777

Member
سلام
در مورد هزینه هم راهنمایی کنید و اینکه من گفتم اگه هاردم این مشکلو نداشت من با کارکرد سیستم مشکل ندارم
چه قطعه ایی ارجح تر برای تعویض که بعدش بشه هارد جدید خرید.
ممنونم
این مبحث وقتی بسته شه که من به جوابم برسم

ehsan_soroosh

New Member
مشخصات سیستمتون رو بفرمایید (مدل و مشخصات سی پی یو ، مادربرد ، رم ، گرافیک و پاور)
در مورد هاردتون هم گارانتیش باید مشکلتون رو حل کنه.( باید یا درستش کنه یا یک دونه نو بده . اگرم نوش نیست مابه تفاوتش رو با یک مدل که نوش هست رو بگیره و اونو بده ) دوست عزیز به نظر من گارانتی پیچونده

ehsan_soroosh

New Member
سلام
در مورد هزینه هم راهنمایی کنید و اینکه من گفتم اگه هاردم این مشکلو نداشت من با کارکرد سیستم مشکل ندارم
چه قطعه ایی ارجح تر برای تعویض که بعدش بشه هارد جدید خرید.
ممنونم
این مبحث وقتی بسته شه که من به جوابم برسم

اگر مادربرد فعلی شما ساتا رو ساپورت نمیکنه یک مبدل ide به sata مشکلتون رو حل میکنه که ارزون هم هست. البته برای خرید هارد الان عجله نکن . الان قیمتها حبابیه

mnh40

Well-Known Member
به عنوان یک دوست بهتون توصیه میکنم اگه سیستمتون قدیمیه کلا اون سیستمو بزار کنار و برو یه سیستم جدید ببند چون الان هرچقدر هزینه برای ارتقا دادن سیستمتون بخواید انجام بدید همش الکی و بیخوده در ضمن مطمئن باش که پولشو در میاری:cool:

yaran-777

Member
ممنون که راهنمایی میکنید
آره منم اینو شنیدم که الان زمان مناسبی برای خرید هارد نیست.

مشخصات سیستمم رو از کجا باید بهتون بگم
و اینکه دوستمون که گفتین یه سیستم جدید جمع کنم الان جمع کردن یه سیستم خوب برای کار من چقدر هزینه برمیداره؟

سپاس

ehsan_soroosh

New Member
یاران جان میشه بگی چند سال پیش سیستمو خریدی ؟
اگر خیلی قدیمیه شاید ارزش ارتقا نداشته باشه .
اگر بخوای سیستم نو بگیری هارد که گفتی حتما میخوای ولی الان صبر کن تا قیمتها واقعی بشه یعنی هارد تقریبا نصف الان :sad:

جدیدترین ارسال ها

بالا