اجرا از طریق ادمین استراتور (Administrator)

سلام من میخوام بدونم در داس فرمانی هست که در ویندوز ویستا فایل ما رو از طریق ادمین اجرا کنه

من نمیخوام بدون اینکه شخص بفهمه این کار انجام بشه من میخوام پیغام اجرا از طریق ادمین برای

کار بر باز بشه و روی Allow کلیک کنه یعنی دقیقاً میخوام برام همون کاری رو بکنه که انگار روی

فایل راست کلیک کردی و گزینه ران از ادمینی استراتور رو کلیک کردی و بقیش به صورت رئال انجام بشه

در ضمن بگم که من دستوری رو نمیخوام که برای اجرا کردنش باید خود داس رو از ادمین اجرا کنی

چون اینجوری میشه همون آش و همون کاسه

مپچکرم :rose::green::)

این فایل پاک شده من نرم افزار نمیخوام من دستور داس این کار رو میخوام بدونم

و اگه پیدا نشد یه فایلی باشه که خیلی کم حجم باشه در حد یه دی ال ال خیلی ساده که این کار رو برام انجام بده

رو برام بزارید خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون میشم:)

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
برنامه ها در ویستا و 7 با تایید توسط شما سطح دسترسی Admin Privilege میگیرن ، به هیچ وجه قرار نیست توسط CMD این لایه ی امنیتی به یک برنامه داده بشه ، برای این کار در IDE های بزرگ مثل دلفی یا VC باید هندل پروسه ی جاری گرفته بشه و هندل به عنوان پارامتر به کرنل ارسال بشه و از هسته ی سیستم عامل این درخواست رو بکنه تا سیستم عامل این میزان دسترسی رو براش فراهم کنه .

یا توجه به اطلاعاتم یک پلاگین برای درخواست دستری Admin Privilege نوشتم ولی با توجه به اینکه ویندوز ویستا و 7 رو سیستم نصب ندارم نتونستم کامل تستش کنم ولی در کل روی XP برای برنامتون دسترسی Admin Privilege میگیره ، پلاگین به همراه نمونه ضمیمه شده ، تست کنید اشکال داشت بگید .

پیوست ها

• Admin Privilege.rar
    345 کیلوبایت · بازدیدها: 77
این پلاگین شما روی ویندوز ویستا کار نمیکنه و همینطور انگار نه انگار که اررور داره ریزالت رو با t ست میکنه

برای من این نکته خیلی مهمه لطفاً سریعاً جواب بدید من مخم هنگ کرده

Silver Soft

دوست عزیز من تست کردم و فهمیدم ویستا و 7 به نرم افزارهایی که از DLL استفاده میکنن و میخوان از طریق DLL سطح دسترسی بالاتری رو بگیرن اجازه این کار رو نمیده ، چون فکر میکنه این برنامه ها قصد خرابکاری با مجوزهای سیستمی رو دارن و برای این از DLL استفاده میکنن که رد گم کنن و تو سورس خودشون این مجوز رو نگیرن !

در ضمن اگر این پلاگین اجرا هم بشه اول کار برنامه در هر صورت پیغام از شما پرسیده میشه و ویندوز از شما تایید میگیره که فلان برنامه قصد دسترسی به سطح ادمین رو داره ، آیا اجازه بهش بدم یا نه ؟

پس این پلاگین اگر هم کار کنه فقط برای شما مجوز Admin درخواست میکنه و اون پیغام سرجاش هست و گرنه اگه قرار بود پیغام به نمایش در نیاد که کلا این امکان ویندوز بی معنی بود و هرکی 30 خط کد به برنامش اضافه میکرد و این دسترسی رو میگرفت .

Silver Soft

:)این هم برای راه افتادن کار بچه های این انجمن ، 100%کار میکنه ، دهنم ... شد تا تونستم سر سیستم عامل شیره بمالم که نفهمه برنامه داره به واسطه ی dll دسترسی میگیرید .

پیوست ها

• AdminMode.rar
    345.1 کیلوبایت · بازدیدها: 89

Silver Soft

:wink:دوستان تست کنن و نتیجه رو بگن ، من سیستم عاملم XP هست و تو یک vmWare پلاگین رو تست کردم ...

Silver Soft

آقا اگر کسی تست کرد و درست جواب داد اطلاع بده میخوام خیالم راحت شه و تو MMBForums هم معرفیش کنم .

نه این هم کاری واسم انجام نمیده تو ویستا و بعد از قسمت پلاگین ران اررور میده و برنامه رو میبنده فایل آخر رو هم یه بار از ادمینی استراتور بازش کردم دیدم اررور نمیده این ها رو گفتم تا شما که حرفه ای تر هستید بهتر بتونید تشخیص بدید این وضعیت چطور به وجود میاد و چطور هم میشه شکستش و ازش رد شد

هنوز هم اگه کسی دستور داس این عمل رو میدونه بهم بگه ها من احتیاج شدید به جواب این سوالم دارم لطفاً برای این یکی یکم بیشتر وقت بزارید
:cry::cry::sad::sad:

Silver Soft

نه این هم کاری واسم انجام نمیده تو ویستا و بعد از قسمت پلاگین ران اررور میده و برنامه رو میبنده فایل آخر رو هم یه بار از ادمینی استراتور بازش کردم دیدم اررور نمیده این ها رو گفتم تا شما که حرفه ای تر هستید بهتر بتونید تشخیص بدید این وضعیت چطور به وجود میاد و چطور هم میشه شکستش و ازش رد شد

هنوز هم اگه کسی دستور داس این عمل رو میدونه بهم بگه ها من احتیاج شدید به جواب این سوالم دارم لطفاً برای این یکی یکم بیشتر وقت بزارید
:cry::cry::sad::sad:

ای بابا ، من اینجا ( بابل ) همه cd با خودم آوردم به جز ویندوز ویستا ( بس که این ویندوز مزخرفه ) حالا اونی که نیاوردم لازمم شد .

من ویندوز ویستا ندارم ، شما رو 7 هم یه تست بکن ببین مشکلی پیش میاد یا نه ، اگر پیش نیومد بگو برم یه وستا گیر بیارم و تست کنم .

دوستان دیگه هم با ویستا تست کنن ببینن اونها هم مشکل دارن .

منتظرم ...

من ویندوز سون ندارم و تا حالا هم نداشتم چون اینجا قیمتش 250 لیر هست منم از اون آدم هاییم که دست و دل بازم و همه چیز رو پول میدم میخرم

ولی اینطوری هم نگین راجع به ویستا . ویستا فقط یکم تخصصیه و برای سیستم های بالا خیلی هم خوبه مثلاً راجع به لپ تاپ های ام 15x دل که ویندوز ویستا تموم آپتیمایز های اون رو ساپرت میکنه و ولی ویندوز ایکس پی خیلی تو این مدل لپ تاپ ضعیف هست و فقط چند نوع آپتیمایز های خاص اون رو ساپرت میکنه و همینطور چند مورد آپتیمایز ها هم روی این لپ تاپ هستن که هنوز (تا دو هفته پیش) ویندوز سونی نیومده که بتونه اون رو ساپرت کنه در حال اینکه ویندوز ویستای آفیس به راحتی راحتی راحتی کل سخت افزار های اون رو ساپرت میکنه و به صورت کامل (بدون اینکه دست رسی به رم رو کم کنه) شما رو تو محیطی قرار میده که میتونین از داشتن لپ تاپی با این آپتیمایز چهار هزار و پونصد - شیشصد دولاری لذت ببرید

Silver Soft

من ویندوز سون ندارم و تا حالا هم نداشتم چون اینجا قیمتش 250 لیر هست منم از اون آدم هاییم که دست و دل بازم و همه چیز رو پول میدم میخرم

ولی اینطوری هم نگین راجع به ویستا . ویستا فقط یکم تخصصیه و برای سیستم های بالا خیلی هم خوبه مثلاً راجع به لپ تاپ های ام 15x دل که ویندوز ویستا تموم آپتیمایز های اون رو ساپرت میکنه و ولی ویندوز ایکس پی خیلی تو این مدل لپ تاپ ضعیف هست و فقط چند نوع آپتیمایز های خاص اون رو ساپرت میکنه و همینطور چند مورد آپتیمایز ها هم روی این لپ تاپ هستن که هنوز (تا دو هفته پیش) ویندوز سونی نیومده که بتونه اون رو ساپرت کنه در حال اینکه ویندوز ویستای آفیس به راحتی راحتی راحتی کل سخت افزار های اون رو ساپرت میکنه و به صورت کامل (بدون اینکه دست رسی به رم رو کم کنه) شما رو تو محیطی قرار میده که میتونین از داشتن لپ تاپی با این آپتیمایز چهار هزار و پونصد - شیشصد دولاری لذت ببرید

ببین ویندوزی تخصصی و خوب هستش که با همه ی سیستم ها خوب جواب بده نه اینکه چون رو سیستم شما خوب کار میکنه و آپتیمایز میشه خوبه !

اگر اینطور بخوای حساب کنی MAC بهترین سیستم عامل هست ، چون بسیار پر سرعت و عالی هست ولی چرا کسی نمیگه خوبه ؟ چرا کسی زیاد ازش استفاده نمیکنه ؟ چون تا چند وقت پیش فقط رو سیستم های MacBook نصب میشد ، حالا هم که هکش کردن و به اسم هکینتاش روانه بازار شده رو هر سیستمی یه جور عمل میکنه ...

در کل سیستم عامل باید با هر شرایطی خودش رو وفق بده ، نه اینکه کاربر به خاطر سیستم عامل سیستمش رو عوض کنه و اون رو با سیستم عامل وفق بده !

در ضمن 7 همون ویستا هستش ، یعنی کرنل همونه و یک سری بخش ها بازنویسی شده و سیستم شما هم برای این با ویستا خوب کار میکنه چون Vista Ready هست وگرنه حتی نمیتونست 3 تا برنامه رو با هم تو ویستا اجرا کنه ، قول میدم اگر سیستمتون 7Ready بود و قابلیت های 7 رو تو اون سیستم میدیدید حتی فکر وستا رو هم نمیکردید .

در ضمن ویستا پر از نشت حافظه هست ، کافیه یک بار توش برنامه نویسی کنید تا چیزهایی ببینید که تو عمرتون دیگه لنگش رو نخواهید دید .

این ها همه ضعف هستند و همه دست به دست هم دادند تا پروژه ویستا با اسم رمز LongHorn با شکست بی سابقه ای تو بخش نرم افزاری مایکروسافت مواجه بشه ، که الان دارید میبینید با عرضه ی 7 داره ضعف ویستا رو پوشش میده ( چون کسایی که ویستا رو به همراه لایسنس خریده باشن و نسخه اصل باشه 7 رو میتونن با تخفیف 40% از نمایندگی های مایکروسافت با تحویل پک وستاشون بخرن )

بگزریم ، بحث منحرف میشه ( فقط برای روشن شدن دوستان این مطلب رو نوشتم )

:wink:موفق باشید .

آخرین ویرایش:
تو رو خدا برای من این کارمو ردیف کنین پای زندگی و آبروم در وسطه تو رو خدا یه کاری برام بکنید تا بتونم از کار بر اجازه بگیرم که نرم افزار رو از طریق ادمین اجرا کنم

Silver Soft

تو رو خدا برای من این کارمو ردیف کنین پای زندگی و آبروم در وسطه تو رو خدا یه کاری برام بکنید تا بتونم از کار بر اجازه بگیرم که نرم افزار رو از طریق ادمین اجرا کنم

من دارم روش باز هم کار میکنم ، بگو چرا میخوای برنامه رو AdminMode اجرا کنی ؟ مگه برنامت چی کار میکنه که نیاز به این سطح دسترسی داره ؟ بگو شاید بشه راه دیگه ای پیدا کرد .
نکنه داری از پوشه ی Program Files برای ذخیره ی اطلاعات برنامت استفاده میکنی ؟

نه تو ویندوز ویستا فایل هایی که به هارد دیسک دسترسی دارن رو فقط باید از از ادمین اصلی که فقط یدونه هست و مخفی هست اجرا کنی
در واقع یوزر های ادمین ویندوز ویستا خودشون کاری نمیکنن و تنها فرقشون با یوزر های معمولی اینه که میتونن با اجازه کاربر یک فایل رو از ادمین اصلی اجرا کنن
و مثل ویندوز اکس پی نیست که هر یوزر ادمینی بتونه خودش شخصاً به هارد دیسک دسترسی داشته باشه

البته اگه نتونستید برام کاری کنید که بشه از کاربر شخصاً اجازه گرفت میتونید برای کمک کردن به من یک پلاگینی درست کنید که
من بتونم بهش دستور کپی یک فایل رو در هارد دیسک بدم و بعدش با استفاده از فرمان فایل اکزیست در ام ام بی ببینم اگه فایل کپی شده بود که ایکس رو یک بکنم و معلوم بشه که برنامه در حالت ادمین هست و اگه هم ایکس برابر همون صفر مونده بود که برای کاربر یک صفحه ای رو نمایش بدم که به کار بر توضیح میده که روی فایل راست کلیک کنید و گزینه ران از ادمینیستور رو بزنید

من نمیتونم از فرمان های کپی فایل ام ام بی استفاده کنم چون اگه فایل کپی نشه یه پیغام رو ام ام بی خودش به صورت اتوماتیک اجرا میکنه

و من نمیخوام که پیغامی نمایش داده بشه

اگه هم بتونید پلاگینی درست کنید که خودش بتونه بفهمه که این فایل از ادمین اجرا شده یا نه که خیلی خوب میشه

در ضمن میخواستم بدونم چطوری میشه قسمت Compatibility یک شرت کات رو تغییر داد تا بعد از کپی فایل ها بر روی سیستم و نصب اونها بتونم یک شرت کات هم روی دسکتاپ بسازم و در قسمت compatibility اون گزینه run this program as an administor رو فعال کنم

در واقع من میخوام یک برنامه بسازم که بشه با اون یک سری فایل رو روی سیستم کپی کرد و در آخر شرت کاتی هم بسازم که گزینه رن دیس پروگرام از ان ادمینیستورش فعال باشه

Silver Soft

نه تو ویندوز ویستا فایل هایی که به هارد دیسک دسترسی دارن رو فقط باید از از ادمین اصلی که فقط یدونه هست و مخفی هست اجرا کنی
خیر ، در ویندوز ویستا و 7 فایلها برای دسترسی و خواندن و نوشتن در پوشه های اصلی سیستمی مانند ProgramFiles و Windows نیاز به مجوز ادمین دارند ، نه برای دسترسی به هرجای دیسک سخت !

:wink: در کل مایکروسافت همزمان با ارائه ویندوز XP تو Documnet ها و مقالات برنامه نویسیش صراحتا اعلام کرده بود که " پوشه ی ProgramFiles فقط و فقط برای نصب یک برنامه میباشد و برای ذخیره ی اطلاعات مربوط به برنامه به هیچ وجه نباید ازش استفاده بشه ، در ویندوز پوشه ی APP Data برای همین منظور در نظر گرفته شده ، اطلاعات جانبی برنامه شما من جمله بانک اطلاعاتی و ... باید در پوشه APP Data ذخیره شوند ، نه Program Files .

* در ویندوز XP مایکروسافت این هشدارها روداده بود ولی این جریان رو کنترل نمیکرد و فقط به برنامه نویس راه و چاه نشون داده بود ، در نسخه ها یعدی ویندوز ( وستا و 7 ) مایکروسافت نرم افزاری رو برای کنترل این جریان به عنوان یک Wrapper بر روی ویندوز عرضه کرد تا بر روی پوشه های اصلی ویندوز مثل program Files کنترل داشته باشه و دیگه به برنامه ها اجازه نده در این پوشه هر کاری دلشون میخواد انجام بدن !

در کل روش برنامه نویسی شما اشتباه بوده و باید برای ذخیره اطلاعات برنامتون از پوشه ی APP Data ویندوز استفاده کنید !

در واقع یوزر های ادمین ویندوز ویستا خودشون کاری نمیکنن و تنها فرقشون با یوزر های معمولی اینه که میتونن با اجازه کاربر یک فایل رو از ادمین اصلی اجرا کنن

مگه قرار بود کار دیگه ای هم جز این انجام بدن ؟ این یوزر ها فقط یه رابط میان شما و کرنل هستند و خودشون کاری نمکنن و وظیفشون این هست که درخواست شما رو به کرنل ببرن و پاسخ کرنل رو براتون برگردونن .

آخرین ویرایش:
خوب اگه من تو appdata بریزم کسی که از ویندوز اکس پی استفاده میکنه چی کار کنه؟ البته درست میگی میتونم برای برنامه توضیح بدم که اگه ویندوز طرف ما اکس پی بود بریزه تو پروگرام فایل
بعدشم شما رو نمیدونم ولی تو کامپیوتر من اینطوریه که ام ام بی اصلاً نمیتونه برام فایل بسازه (هیچ جای هارد دیسک ) مگر با اجازه ادمین

درضمن من اطلاعات اضافه برنامه رو در appdata بریزم ولی موقعی که برناممو میخوام با ستاپی که طراحی کردم نصب کنم باید تو پروگرام فایل بریزم یا نه؟ پس هنوز هم من به جواب سوال اولم احتیاج دارم

ولی نکته های خیلی خوبی رو تو این بحث یاد گرفتم که همشون رو مدیون شما هستم واقعاً نمیدونم چجوری باید جبران کنم

Silver Soft

خوب اگه من تو appdata بریزم کسی که از ویندوز اکس پی استفاده میکنه چی کار کنه؟ البته درست میگی میتونم برای برنامه توضیح بدم که اگه ویندوز طرف ما اکس پی بود بریزه تو پروگرام فایل

نه ، ببینید پوشه ی APP Data چه در XP . چه در ویستا و 7 وجود داره ، فقط تفاوتش این هست که در XP شما ملزم به استفاده از این پوشه به عنوان محل نگهداری اطلاعات برنامه نبودید ولی الان مایکروسافت در ویستا و 7 شما رو ملزم به این کار کرده ! ، البته این کار بیشتر در مورد برنامه نویسی ( در IDE های برنامه نویسی ) صدق میکنه ولی در این مورد که شما دارید با بیلدر یک برنامه میسازید که نیاز به ذخیره و ... اطلاعات داره پس شما هم از این قاعده مستثنی نیستی و باید اطلاعاتت رو در APP Data ذخیره کنی ، پس نیازی به چک کردن XP یا ویستا بودن سیستم عامل نیست همه ی سیستم عامل های مایکروسافتی از XP به بعد دارای پوشه ی APP Data هستند .

الان به پوشه ی APP Data ویندوزت برو ، میبینی که برنامه های معروفی که روی اصول مهندسی نرم افزار پیاده سازی شدن از این پوشه برای نگهداری اطلاعاتشون استفاده میکنن ، ولی نرم افزارهایی که نوشته ی یک نفر ( مثل بیلدر که توسط یک نفر نوشته شد و طرف به خاطر حجم پروژه نتونسته زیاد رو قوانین مهندسی نرم افزار کار کنه ) و یا نرم افازرهایی که توسط یک شرکت کم اعتبار تولید شده در این پوشه اسمی ازشون دیده نمیشه و دارن یک کار غیر اصولی میکنن ( از پوشه ی Program Files برای ذخیره اطلاعاتشون استفاده میکنن ) .

بعدشم شما رو نمیدونم ولی تو کامپیوتر من اینطوریه که ام ام بی اصلاً نمیتونه برام فایل بسازه (هیچ جای هارد دیسک ) مگر با اجازه ادمین
من تست نکردم ، ولی اگر اینطوره احتمالا به خاطر پلیر بیلدر هست ، چون برای ویستا و 7 به روز رسانی نشده ، میتونید برای ساخت پوشه از پلاگین کمک بگیرید که با بیلدر کاری نداشته باشه .

درضمن من اطلاعات اضافه برنامه رو در appdata بریزم ولی موقعی که برناممو میخوام با ستاپی که طراحی کردم نصب کنم باید تو پروگرام فایل بریزم یا نه؟ پس هنوز هم من به جواب سوال اولم احتیاج دارم
بله برنامت رو باد در داخل ProgramFiles بریزی و دیتا بیس و ... که قراره تغییر داشته باشه داخل APP Data ، در مورد Setup هم خود نرم افزارهای ساخت Setup گزینه ای دارن به نام Require administrator rights که با زدن تیک این گزینه خود Setup درخواست اجازه دسترسی Admin برای برنامه از سیستم عامل میکنه و یا به کاربر میگه باید Setup رو از طریق ادمین اجرا کنه .

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا