Fa اجرای cmd در بیلدر

atenaone

Active Member
سلام برای دوستان عزیزمون من خیلی انجمن گشتم و مطالبی رو دیدم در این مورد

این کد هارو هم تست کردم
HTML:
param$ = '/c shutdown -s -t 1600'Run("cmd","param$")

که تست کردم ولی کامپیوتر رو خاموش نکنه مثلا زدم

HTML:
atena$ = 'ping google.com' Run("<system>\cmd.exe","atena$"

که فقط cmd رو برای من میاره دیگه اجرا نمی کنه

یا این کد همین طوری

HTML:
Run("<System>\Cmd.exe","ipconfig")

به این کد ها هم ارور میده
HTML:
C:\> Dir D: >c:\File.txt

ممنون میشم راهنمایی کنین دستورات cmd رو چطوری اجرا کنم
یه پلاگین رو آقا محمود نوشته بود misip بود چی بود اونم نمی دونم کجا بود تا دانش کنم ببینم اگر میشه یاد بدین خودم کار کنم
از روی پلاگین نباشه

Singular

Active Member
کد زیر کامپیوتر را خاموش میکند

path$='/c shutdown -s -t 10000'
Run("cmd","path$")

کد زیر جلو اجرا دستور را میگیرید

path$='/c shutdown -a'
Run("cmd","path$")

در ضمن نمونه این برنامه را میتوانید از طریق امضای من اقدام نمایید.

بخش
[h=2]خاموش کردن کامپیوتر با ....---Singular-Shutdown[/h]

atenaone

Active Member
داداش
Singular من آموزش اجرای این ها در بیلدر رو می خوام منظورم اجرا نمیشن خاموش کردن رو نمی خوام داداش امضای شما به درد من نخورد متاسفم چون فروشگاهه

Singular

Active Member
اگر منظور شما اجرا دستورات cmd در mmb هست

هر دستوری که داخل نوت پد فایل بت وارد میکردید را در کد زیر بجای Dastoor CMD وارد نمایید

فقط لازم به ذکر دستور خط به خط یا با استفاده از & باید وارد نمایید

param$ = '/c Dastoor CMD'

Run("cmd","param$")

atenaone

Active Member
داداش خود این دستور رو می دونم منظورم اینه اجرا نمیشه در MMB همین طور می مونه در CMD و حرکت نمی کنه اصلا دستور رو اجرا نمی کنه می خواستم بپرسم که چطوری می تونم این کد ها رو در MMB اجرا بگیرم

به طور مثال

Atena$ = 'ipconfig' Run("cmd","Atena$")

حالا ببنین خروجیشو همین طوری می مونه دیگه اجرا نمیشه cmd رو میاره ولی اون ipconfig رو اجرا نمی کنه

arash-mmb-tz

Active Member
این هم یک پروژه در مورد مبحث شما:

aa.png

در این پروژه، برای اجرا فرامین CMD ، از پلاگین Plugy استفاده شده است و برای ذخیره سازی اطلاعات دستور ipconfig، باید دستور رو اینطوری بنویسید:

کد:
cmd$='ipconfig >> '+<Temp>+'ip.txt'

که اینطوری باعث می شه تمام Output ها ذخیره بشن و بعد از ذخیره شده توی یک Paragraph بارگذاری می شه.

پسورد فایل فشرده:

arash-mmb-tz

پیوست ها

• project.rar
    95.2 کیلوبایت · بازدیدها: 47

Singular

Active Member
داداش خود این دستور رو می دونم منظورم اینه اجرا نمیشه در MMB همین طور می مونه در CMD و حرکت نمی کنه اصلا دستور رو اجرا نمی کنه می خواستم بپرسم که چطوری می تونم این کد ها رو در MMB اجرا بگیرم

به طور مثال

حالا ببنین خروجیشو همین طوری می مونه دیگه اجرا نمیشه cmd رو میاره ولی اون ipconfig رو اجرا نمی کنه

نا مفهوم حرف میزنید
من هم نوع دستور و هم روش کد داس در mmb هم گفتم...ولی باز هدف شما چیز دیگس.... کمی بهتر بیان کنید

arash-mmb-tz

Active Member
نا مفهوم حرف میزنید
من هم نوع دستور و هم روش کد داس در mmb هم گفتم...ولی باز هدف شما چیز دیگس.... کمی بهتر بیان کنید

عزیز منظور ایشون اینه که با دستور Run، پارامتر هایی که می خوان CMD اجرا کنه ( مثل هیمن ipconfig و...) حالا به دلایلی اجرا نمی شه.

اصل سوال دوستمون هم این بود که می خوان این دستور رو نتایجش (Output) اش رو در MMB به نمایش بگذارند که بنده پروژه ای در این رابطه نوشتم و برای دانلود قرار دادم.

Singular

Active Member
سلام
دوست عزیز آقای arash-mmb-tz

اگر منظور خانم atenaone این بود که ... دستور Run، پارامتر هایی که می خوان CMD اجرا کنه

من در این مورد راهنماییشون کردم..ولی باز گفتن منظور دگ دارن.. !!!

به هر حال امیدوارم مشکل خانم atenaone حل شده باشد..هدف بر طرف شدن مشکل دوستان هست.

atenaone

Active Member
سلام داداش آرش پروژتون همونی هست که من می خوام ممنون ازتون فقط یه سوال من می خوام مثلا یه چک باتونی ایجاد کنم

بنویسم ping Web Site بعد کاربر بیاد خودش سایت رو وارد بکنه و بر روی چک باتون Ping Web Site کلیک کنه پینگ بشه اینو چطوری بکنم

یا چنین مثالی

atenaone

Active Member
دوستان و استاتید عزیز

ممنون میشم این سوال بالایی منو هم راهنمایی کنید خیلی وقته کسی جواب نداده

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
قبلا در مورد پینگ تو انجمن بحث شده فقط کافیه سرچ کنید درضمن نیازی نیست تاپیک رو برای اینکه جواب نداده شده بالا بیارید اگه دوستان بلد باشند و بدونن حتما راهنمایی میکنن خودشون

[h=3]ping[/h]

atenaone

Active Member
داداش خیلی سرج کردم از اون لینکتون هم رفتم دیدم ولی اونی که من می خوام نبود ولی به هر حال ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا