اجرای برنامه

ebsebs26

Member
سلام

برای اینکه به یک دکمه خاص دستور نصب شدن یک برنامه خارجی رو بدیم از چه دستوری باید استفاده کرد؟
من از دستور Open استفاده کردم و آدرس دهی هم کردم اما برنامه رو نصب نمی کنه....

و برای اینکه وقتی اتوران رو روی CD می ذاریم تشخیص بده که درایو سی دی چیه برا ی نصب برنامه چطور باید آدرس دهی کرد؟

POP2

Member
باید اول برای کلید تون اسکریپت بنویسید یعنی مشخص کنید در چه حالتی از کلید اجرا بشه که معمولا در حالت پایین بودن ماوس یعنی عمل on press وبعد از مشخص کردن آن از زیر مجموعه فرمان Browser از فرمان fscommand.

smmousazadeh

Well-Known Member
باید اول برای کلید تون اسکریپت بنویسید یعنی مشخص کنید در چه حالتی از کلید اجرا بشه که معمولا در حالت پایین بودن ماوس یعنی عمل on press وبعد از مشخص کردن آن از زیر مجموعه فرمان Browser از فرمان fscommand.

دایرکتور هم مگه fscommand داره

1: مسیری رو که دادید چک کنید.شاید اشکال از مسیرتون باشه
2: دستور Open فقط برای فایلهای exe کاربرد داره

من یه نمونه کد هم میزارم :
PHP:
Open the applicationPath &"AdobeReader\setup.exe"
که the applicationPath & آدرس محل جاری که فایل اصلی در اونجا قرار داره رو برمیگردونه.

آخرین ویرایش:

smmousazadeh

Well-Known Member
در مورد سوال دوم :
برای پیدا کردن درایو CD میتونید از تابع getNthFileNameInFolder استفاده کنید.

به اینصورت که شما یه فایل با یه اسم مشخص رو داخل root سی دی رایت میکنید و بعدا هنگام اجرای اتوران،به دنبال اون فایل میگردید .
درایوی که اون فایل در اون باشه درایو سی دی است.البته ممکنهاون فایل در یک درایو دیگه هم باشه که برای رفع این مشکل هم اسم فایل رو یک اسم خاص بزارید.

آخرین ویرایش:

ps2

Member
از اکسترای Budapi - استفاده کنید . راحت ترینروش هست . دستورش هم هست :

on mouseup

baRunProgram( _player.applicationPath & "application name\application tayp", "Normal" , false)

end

سلام
شما برای اجرای یک فایل خارجی نیاز به اکسترا دارید که بهترین آنها Buddy API هستش و برای پیدا کردن درایو سی دی باز هم می توانید از Buddy API استفاده کنید
که در انجمن سرچ کنید Buddy API واسه فروش هست

اما الزاما برای پیدا کردن مسیر درایو سی - دی اتوران یا مسیر پروژه دایرکتور که در حال اجراست شما نیاز به پیدا کردن درایو ندارید براحتی می توانید با دستور movie.path_ استفاده کنید
مثال :
"movie.path & "program\test\setup.exe_

با این دستور مهم نیست پروژه از کجا اجرا می شود فایل Setup رو از شاخه test موجود در شاخه program می شه فراخواند

موفق باشید

mojtaba1339

Active Member
من Buddy api رجیستر شده دارم ، تا مدتی قبل هم تو سایتم بود.
اگه کسی می خواد بهم ایمیل بزنه ، پیام لطفا نذارید چون خیلی سر نمی زنم اینجا.
[email protected]

ps2

Member
با استفاده از اکسترای Buddy api و قرار دادن این کد درکمه مشکا شما حل میشه

on mouseup

baRunProgram( _player.applicationPath & "App name .exe", "Normal" , false)

end

smmousazadeh

Well-Known Member
درسته که اکسترا buddy Api خوبه و خیلی مفیده ولی خود دایرکتور میتونه با دستور open فایلهای exe رو به نمایش در بیاره
حتی با دستور open ...with میشه فایلهای غیر از exe رو هم باز کرد ،مثلا میشه یه فایل txt بوسیله notepad بازکرد و در محیط خود notepad نمایش داد.

برای باز کردن فایلهای exe لزومی برای استفاده از اکسترا نیست.

جدیدترین ارسال ها

بالا