Fa اجرای برنامه به صورت زیر دستکتاپ

Singular

Active Member
سلام به همه

چطور میشه برنامه که میسازیم.طوری اجرا شود... که چطور بگم ..زیر همه چی باشه..مثلا این برنامه که اجرا شده..آیکن های دستکتاپ روی این برنامه باشد

میخام ساعت رومیزی درست کنم
نمیخام مانع دسکتاپم بشه
فقط دیده بشه..

مشاهده پیوست dd.rar

اینو ببینید..این کمرنگ میکنه..ولی باز روی دستکتاپ هست مانع دسترسی به آیکن دستکتاپ میشود.. (.آیکن هایی که زیر این برنامه باشد)

Singular

Active Member
میتونید از بخش project setting تیک گزینه always on top رو بزنید

:|||||||||||||||| !!!!!!!!!!!!

سلام ..ممنون از پاسختون ..
ولی من میگم میخام زیر همه چی باشه..
یعنی آیکن های دسکتاپ هم بیاد روی این برنامهووو.... نه اینکه روی همه چی باشه ...

محمدمهدی

Well-Known Member
سلام.
اطلاع زیادی ندارم که میشه پنجره ی یه پروژه زیر آیکون های دستکاپ بره یا نه اما می دونم اگه می خواهید پروژتون جزو کامپوننت های دستکاپ به شمار بره یعنی روی هیچ پنجره ی قرار نگیره و همیشه به دسکتاپ بچسبه، در قسمت Project Settings گزینه ی Windows Desktop Component رو باید فعال کنید. حالا اگر می خواهید یه قسمتی از پروژتون حذف بشه تا روی آیکون قرار نگیره به نظرم پلاگین Sysmetric می تونه کمکتون کنه اما در این پلاگین صرفا میشه رنگ خاصی رو مد نظر قرار داد تا از پروژتون حذف بشه.
و چند نکته :
- میشه کلک رشتی زد و به برنامتون بسپرید هروقت در جایی کلیک شد اون قسمت رو با پلاگین حذف کنه تا زیرش کلیک بشه. یا اینکه فرم یه لحظه بره بیاد و کلیک تکرار بشه.
- یادم میاد که به روشی می شد Background رو به یه Html تغییر داد با اکثر خصوصیاتش. در این مورد هم میشه یه تحقیقاتی کرد.

اگر به جواب رسیدید نمونه مثالتون رو در انجمن هم بذارید.
موفق باشید.

محمدمهدی

Well-Known Member
نمونه مثال (غیر استاندارد) برای غیر فعال کردن(رد کردن) کلیک موس روی پنجره ها

سلام مجدد.
به ذهنم رسید دو نوع مثال برای درک بهتر و اضافه شدن به نمونه مثال های پلاگین بسیار کاربردی Sysmetric برای شما و بچه های انجمن بسازم.
* البته یادآوری می کنم که این نمونه مثال یه جور کلک غیر استاندار محسوب میشه و خب اگه یه راه استاندارد می خواهید که من توی ام ام بی سراغ ندارم، باید دنبال ارتباط با API ها توسط یک محیط برنامه نویسی درست حسابی بگردید.

1. در مثال اول :
صفحه به دنبال موس حرکت میکنه تا جایی رو پوشش بده.
بعد نقطه ای که با یک آبجکت یک در یک بنفش تعیین شده، سریع خودش رو به زیر موس برای خالی کردن اون منطقه میرسونه.
و در نتیجه کلیک از پنجره ی ما رد میشه.

2. در مثال دوم :
کل صفحه رو پنجره ی اپلیکیشن ما می پوشونه.
بعد نقطه ی دایره ی بزرگی که دنبال موس میره سعی می کنه کلیک ها رو رد کنه.

فقط : در هر دو نوع مثال امکان از بین رفتن یک کلیک از چند کلیک وجود داره و این قضیه بستگی به سرعت CPU و سایر موارد تعیین کننده برای سرعت Refresh کردن داره. برای همین در مثال اول یه راه حل گول زنک برای فهمیدن این قضیه ساختم که مثلا کاربر بدش نیاد.:wink:

موفق باشید. انشاءا...

پیوست ها

• Mouse Point Disable on Full Desktop (Trick).zip
    5.5 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • Mouse Point Disable on Trans Window (Trick).zip
    5.7 کیلوبایت · بازدیدها: 13

Singular

Active Member
ممنونم اقای محمدمهدی

ولی ههدف من ساخت برنامه ساعت رومیزی و نمایش سی پی یو .... هست

و نمیخوام مزاحم صفحه دستکتاپ بشه...زیر همشون باشه..که مانع اجرا آیکن های زیرش نشه...

میشه کلک رشتی زد
.

شما رشتی هستید؟؟؟؟
majidonline_ghelgheli.gif
:d

آخرین ویرایش:

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
خب ساعتی که خود ویندوز داره به این صورت نیست که درضمن اگه ساعت قرار باشه روی ایکن های دیگه باشه که دیگه به درد نمیخوره

Singular

Active Member
خب ساعتی که خود ویندوز داره به این صورت نیست که درضمن اگه ساعت قرار باشه روی ایکن های دیگه باشه که دیگه به درد نمیخوره

آقا محمود روی آیکن نه زیر آیکن

چرا...اگر زیر آیکن باشه دگ مزاحم دستکتاپ نمیشه

----------------------
اگر دوستان روشی برای این کار سراغ ندارند

آیا نمونه مثالی میتونید بزارید که.. اگر موس روی صفحه برنامه اومد برنامه را پر رنگ کنه اگر موس از روش رفت برنامه کمرنگ بشه

پلاگینشو دارمااا..ولی اینکه دستور چطور نوشته بشه از روش بره و بیاد این اعمال انجام بشه رو بلد نیستم

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
من از این نظر میگم که اگه ساعت زیر آیکن ها باشه آیکن باعث میشه دیگه ساعت دیده نشه

Singular

Active Member
من از این نظر میگم که اگه ساعت زیر آیکن ها باشه آیکن باعث میشه دیگه ساعت دیده نشه

دیده میشه...این فقط به این منظور که اینگار برنامه یه عکس هست..و وقتی کاربر آیکنی روش نزاره ..راحت دیده هم میشود.

جدیدترین ارسال ها

بالا