اتوران مثل لرد؟! کینگ؟! پدیده؟!

asirap

Member
سلام به همه دوستان خودم
میخواستم بدونم اتوران مجموعه لرد با چی ساخته شده؟!
مظمئنا برنامه ای وجود داشته که دقیقا با همین قالب ها باهاش اتورانو ساختن چون کار حجم بالایی داشته!
میدونید اسم برنامرو؟!

کینگ چطور؟!

پدیده؟!

اصولا برای تولز کالکشن چه برنامه ای رو برای ساخت اتوران پیشنهاد میکنید؟!

ممنون:rose::rose::rose::rose:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
من اتوران لرد رو نديدم ولي مجموعه كينگ 2008 كه خودم دارم با همين mmb ساخته شده.

درباره سوال دومتون هم چون براي ساخت اتوران هاي مجموعه نرم افزار احتياج به اسكريپت نويسي ويژه و خاصي نيست كه در توان mmb نباشه و تقريبا هر كاري كه لازم داشته باشين رو با اين برنامه و پلاگين هاش ميتونيد انجام بدين من mmb رو پيشنهاد مي كنم.

اگه هم قراره تو اتوراني كه ميسازيد از افكتهاي ويژه اي استفاده كنيد كه تو mmb نيست ميتونيد از فلش يا برنامه نسبتا ساده تر و پر كاربرد swish استفاده كنيد.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
اتوران لرد با mmb ساخته نشده (اطمینان ندارم، ولی گمانم بر این هست که با vb نوشته شده)
ولی میتونید با mmb و با کمک پلاگین چیزی رو شبیه به اون بسازید، فقط در زمینه ی تم کمی مشکل خواهید داشت.

asirap

Member
من فقط از یک چیز توی ساخت اتوران کالکشن با mmb واهمه دارم اونم اینکه وقتی حجم کار و آدرس دهی بالا بره! ! !

وقتی بخوایم برای هر نرم افزار یک توضیح بنویسیم!

خوب مطمئنا توی 700 800 برنامه مشکل ساز میشه !

اما لرد این مشکلو حل کرده بود !

بهرحال مطمئنا نرم افزاری برای اینکار وجود داره چون چندتا تولز دیگه از اتورانی مشابه لرد استفاده کرده بودن .....

نظر شما!؟

pclord

کاربر متخصص
درود
مجموعه نرم افزاری Lord با VB.Net نوشته شده،و اسکین هاش رو سازندگان لرد نساختن،یه نرم افزاره که اسکین آماده داره و فقط در زبان های برنامه نویسی میشه از این برنامه استفاده کرد،لرد هم از اون استفاده کرده.اسم اون نرم افزار الان یادم نیست،اما یادمه چند سال پیش داشتمش ،حالا هر چی میگردم پیدا نمیکنم،فکر کنم حذف شده.
:cool:

nevercom

ببینید، در اتوران مثلاً Lord به این شکل نیست که تمام اطلاعات برنامه ها درون خود اتوران ذخیره شده باشن
در مورد MMB هم همینطوره، لزومی نداره که اطلاعات برنامه ها در خود اتوران قرار داده بشه که نگران حجم باشید.

اتوران Lord از یک دیتابیس استفاده میکنه که اطلاعات برنامه ها در اون ذخیره شده، و بر اساس شماره ی دیسک میره اون اطلاعات رو میخونه و نمایش میده.
شما هم اگر چیزی شبیه به این نیاز دارید باید همین کار رو بکنید و از سیستم بانک اظلاعاتی استفاده کنید، که در اینصورت حجم اتوران نهایی شما از یک یا دو مگابایت فراتر نخواهد رفت و از سرعت اجرا هم کاسته نخواهد شد، همچنین میتونید قابلیت جستجو رو هم تعبیه کنید...

asirap

Member
شما کاملا درست میفرمایید nevercom عزیز
من 2 تا موضوع رو تو mmb یاد نگرفتم که خیلی دوست دارم یاد بگیرم
یکی استفاده از پلاگین ها و اینکه بدونم هر پلاگین از چه دستوراتی استفاده میکنه؟! توی قسمت پلاگین MMb ننوشته

دوم من راهنمای دستورات sql که همراه با sqlite بود رو هم خوندم اما حقیقتش بلد نیستم.....اگه برنامه ای رو میشناسید که به صورت ویژوال میشه باش دیتابیس ساخت به من هم معرفی کنید ممنون میشم

تاپیکی دیدید اینجا که آموزش کامل قضیه این پلاگین های mmb و مخصوصا sqlite باشه؟! من هرچی دیدم تاپیک دانلود پلاگین بوده

ممنونم

nevercom

هر پلاگین برای خودش دستوراتی داره که مختص خودش هست، و در راهنما یا مثالی که همراه پلاگین هست توضیح داده شده
برای ارتباط با پلاگین در MMB از سه تابع
PluginSet
PluginGet
PluginRun
استفاده میشه.

در مورد پلاگین SQLite هم توضیحات زیادی وجود داره و مثالهی خوب و جامعی هم اشاره شده، که نمونه ی اون مثال سوالات چهرگزینه ای سامان یا دیکشنری (Dicti) خود بنده هست، علاوه بر اون مثالهای موجود در بسته ی خود پلاگین هم جامع و کامل و ساده هستند.
فقط نکته ای که وجود داره اینه که برای استفاده از این پلاگین شما علاوه بر آشنا بودن (سطحی) با کدهای SQL، باید تسلط نسبی بر اسکریپت نویسی در MMB و کار کردن با آرایه ها داشته باشید.
درکل تا یکبار شروع به کار با این پلاگین و ساخت برنامه ای با اون نکنید، نمیتونید در اون تسلط پیدا کنید، چون براتون سخت بنظر میرسه، در صورتی که خلاف این هست.
همین پروژه میتونه شروع خوبی براتون باشه، میتونید کارتون رو با مثالهای موجود در بسته ی پلاگین آغاز کنید، اگر سوالی هم داشتید، میتونید در انجمن مطرح بفرمایید.

asirap

Member
واقعا ممنونم :rose:
کار خودم رو شروع میکنم و حتما اگر سوالی واسم پیش اومد میپرسم :)
سوالات 4 گزینه ای و Dicti رو قبلا دیدم

در مورد درست کردن جداول دیتابیس بصورت ویژوال؟! میدونید منظورم اینه که مثلا من اگه بخوام اسم چندتا شخص رو به سیستم بدم بهمراه شماره تلفن آدرس و چندتا مشخصه دیگه بعد بتونم او نها رو با سرچ پیدا کنم
یچیزی مثل 118!
حالا ممکنه وارد کردن این شماره ها و اسامی مقل Excel باشه؟!

nevercom

برای ساخت و ویرایش دیتابیس بصورت ویژوال میتونید از برنامه ی SQLite Database Browser استفاده کنید که لینک دانلودش رو براتون قرار دادم:
* برنامه ی SQLite Database Browser برای ایجاد، ویرایش و مشاهده محتویات دیتابیس ها

همچنین شما برای آشنایی با دستورات SQL میتونید از این راهنما که با فرمت PDF هست استفاده کنید:
* فایل PDF آموزش دستورات SQL

فقط به یک نکته دقت کنید که با استفاده از ابزار بالا، اگر اطلاعات فارسی رو وارد دیتابیس کنید ممکن هست در MMB نمایش داده نشن که این بخاطر رفتار خاص MMB هست.

امیدوارم موفق باشید.
http://sourceforge.net/projects/sqlitebrowser/

Kung

New Member
اوتوران کینگ با فلش ساخته شده البته کینگ 2009 و 2010 میگم
واقعا کیفیت و زیبایی خاصی داره
نرم افزار فلش تو خود این مجموعه هستش شرکت پرند یک مجموعه آموزشی فلش نیز داره که بطور کامل فلش رو یاد میده اگه دوست داری حتما بگیر
من که کامل فلش رو یاد گرفتم

Khoda Hafez

New Member
اتوران لرد و گردو مثل اینه که داری با ویندوز 98 کا می کنی. روحیه آدم خراب میشه وقتی داری باهاش کار میکنی.

ولی برعکس، اتوران کینگ پرند با ادوبی فلش طراحی شده و خیلی زیبا و کامل ساخته شده. فقط کار با فلش یه کم سخته!

moortak

New Member
مجموعه لرد رو که خودم هم دارم از اون استفاده میکنم همونطور که قبلا گفته شده بود
با استفاده از VB.NET نوشته شده

اون برنامه ای هم که برای پوسته ها استفاده شده اسمش ActSkin هست

من ورژن 4 رو دارم البته کرک نشده ....
خبری هم ندارم که جدیدتر اومده یا نه!

در مورد دیتا بیس هم درست گفته شد
اگر کمی توجه کنید میبینید که توی تمامی دیسک ها پوشه ای با نام DATA وجود داره
که تمامی کرک ها ، پچ ها ، و حتی فایلهای فلشی که توی پروژه استفاده شده در اونجا کپی شده اند
در ورژن جدید هم که ارائه شده اوتوران قابل نصب اضافه شده که سرعت لود شدن اطلاعات خیلی زودتر میشه
که البته در اون نوعی پسوند خاص شرکت لرد استفاده شده است (LRD)
البته فکر میکنم از نوعی کلک رشتی استفاده شده باشه که با یک تغییر نام هم میشه دست یافت...

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوستان به تاريخ ايجاد اين تاپيك دقت كنيد
فكر ميكنم دوستمون به پاسخشون رسيدن. لطفا پست هاي قديمي رو بالا نياريد.
ببخشيد و ممنون

NARANJTORANJ

Well-Known Member
انشا لله بعد از کنکور میرم تو کار ساخت لرد با بیلدر

این هم نمای بیرونی لرد جدید
LordOfSoftWare2010.V9-Autorun.jpg

eimanpaladin

New Member
با سلام
ببخشید میشه یه عکس از king 2010 بزارید یا 2009 می خواستم محیطش را ببینم که میگید با فلش کار شده البته فلش هم زیاد سخت نیست اگه یه مرجع درست دستتون باشه تو 2 هفته یاد میگیرید همین . با بیلدر میشه لرد و کینگ و ......
همه رو درست کرد چون خیلی انعطاف پذیره درضمن برای دوستمون شما اگه می خواهید مثل لرد درست کنید هیچ کاری نداره در ضمن لرد 2008
با vb 6 بود نه vb.net اما 2009 را ندیدم فکر نمی کنم با vb.net باشه اصلا کاری نداره با ویژوال بیسیک درست کردن بخدا با بیلدر سختر هست اما اگه کسی خواست بگه میتونم کمکش کنم با vb6 یا vb.net بنویسه البته کار بی خودی هست .

8528

New Member
مجموعه لرد رو که خودم هم دارم از اون استفاده میکنم همونطور که قبلا گفته شده بود
با استفاده از vb.net نوشته شده

اون برنامه ای هم که برای پوسته ها استفاده شده اسمش actskin هست

من ورژن 4 رو دارم البته کرک نشده ....
خبری هم ندارم که جدیدتر اومده یا نه!

سلام دوستان عزیز .

اتوران لورد با ویژوال بیسیک 6 نوشته شده !

هیچ وقت برای ساخت اتوران از زبان های تحت دات نت استفاده نمیکنن چون برای اجرا حتما باید دات نت فریمورک روی سیستم کاربر نصب شده باشه !

برای اسکین اتوران هم از دایرکت اسکین استفاده شده .

موفق باشید .

Black_Storm

New Member
سلام
من 3 نمونه از این آتوران را درست کردم الته با امکانات بیشتر و پوسته های بیشتر

بهتره به این وبلاگ یه سری بزنی

اون را هم با وی بی نوشتن شک نکن
الته من همینا با هوش مصنوعی طراحی کردم و چند تا شرکت ایرانی از تهران و مشهد از من خریداری کردن
کمک خواستی خبر کن
متشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:
من اتوران لرد رو نديدم ولي مجموعه كينگ 2008 كه خودم دارم با همين mmb ساخته شده.

درباره سوال دومتون هم چون براي ساخت اتوران هاي مجموعه نرم افزار احتياج به اسكريپت نويسي ويژه و خاصي نيست كه در توان mmb نباشه و تقريبا هر كاري كه لازم داشته باشين رو با اين برنامه و پلاگين هاش ميتونيد انجام بدين من mmb رو پيشنهاد مي كنم.

اگه هم قراره تو اتوراني كه ميسازيد از افكتهاي ويژه اي استفاده كنيد كه تو mmb نيست ميتونيد از فلش يا برنامه نسبتا ساده تر و پر كاربرد swish استفاده كنيد.

شرمنده اگه ميشه اين اتوران كينگ رو كه ميگي با بيلدر ساخته شده واسم بذاري تا بلكه با نرم افزارها بيشتر آشنا بشم البته اگه اتورانش كم حجمه
ميدونيكه فقط فايل اتوران رو ميخوام طوري بدون سي دي اجرا بشه.:rose:

Silver PC

Well-Known Member
شرمنده اگه ميشه اين اتوران كينگ رو كه ميگي با بيلدر ساخته شده واسم بذاري تا بلكه با نرم افزارها بيشتر آشنا بشم البته اگه اتورانش كم حجمه
ميدونيكه فقط فايل اتوران رو ميخوام طوري بدون سي دي اجرا بشه.:rose:

فک کنم خلاف قوانین باشه !

جدیدترین ارسال ها

بالا