اتصال دو مانيتور به يك كيس جهت كنترل

m-sh

Member
با سلام

به چه صورت مي توان دو عدد مانيتور . موس و كيبورد را به يك كيس متصل كرد ؟

( با اين كار مي خواهم يك نفر مدير بر روي كار اپراتور نظارت كند يعني هركاري كه او انجام مي دهد روي مانيتور دوم نيز قابل مشاهده باشد و در صورت لزوم مدير كار او را اصلاح كند ... )

فاصله مانيتور . كيبورد و ماوس دوم از كيس در حدود 5 تا 6 متر مي باشد.

ممنون

سلام
دو موس و دو كيبورد به يك سيستم = دو CPU و مادربورد و ...
شما چاره اي نداريد كه از دو كامپيوتر كه آنها را به هم لينك كرده ايد استفاده نماييد.
ميتوانيد براي يك سيستم دو كارت گرافيك درنظر بگيريد و از دو مانيتور استفاده كنيد كه در اين صورت فقط ميتوانيد كاركرد كاربر را مشاهده كنيد :wink:

sambol

Active Member
بعضي كارت گرافيك ها هستن كه دو تا مانيتوررو ساپورت مي كنن به اين صورت فقط شما مي توني شماهده كني در مورد بقيش نمي دونم ولي مثلا كيس من جاي دو تا موس داره ولي تا حالا تست نكردم شايد اون هم كار كونه ولي بقيه رو نه

m-sh

Member
2 تا كامپوتر شدن هم مشكلي نيست فقط بشه كنترل كرد و هرجا لازم بود تغييرات داد!؟

akaveh

Member
من يه بار يه دستگاهي ديدم كه 1 كيس به 3-4 مانيتور متصل بود و حتي برعكس يه مانيتور و كيبورد به 3 كيس
نمي دونم اسم اون دستگاه چي بود دقيقا

m-sh

Member
فكر كنم اين همين دستگاهي هست كه مانيتور فروش ها ازش استفاده مي كنند ولي نمي دونم مي شه يه كيبورد و موس دوم هم بش وصل كرد يا نه؟

iman_ebru

Active Member
آقا من يه جور تبديلهايي ديدم كه ( خيلي وقت پيش ) svideo كارت گرافيكي رو تبديل به 2 تا پورت خروجي مانيتور ميكنه. كه براي همين كار هست. هالا بگرديد تو بازار از اينا پيدا كنيد

paramond

Member
درباره اون دستگاهی که دوستمون اکاوه گفتند آره همچين چيزی هست ولی چند تا ماوس يا کيبرد رو در
يک زمان ساپورت نميکنه يعنی اينکه اين واسه اين استفاده ميشه که شما هی نخوايد ماوس و کی بورد
رو به دستگاه های ديگه نصب کنی پس بدرد شما نميخوره
پس بهترين راه برای شما shareکردنdesktop هستش که بايد از دوتا دستگاه استفاده کنی

m-sh

Member
خوب مشكلي نيست از 2 تا سيستم استفاده مي كنيم.

ميشه راهنمايي كنيد با استفاده از 2 تا سيستم چه شكلي مي شه desktop ها را share كرد ؟

m-sh گفت:
خوب مشكلي نيست از 2 تا سيستم استفاده مي كنيم.
ميشه راهنمايي كنيد با استفاده از 2 تا سيستم چه شكلي مي شه desktop ها را share كرد ؟
بستگي داره به برنامه اي كه ميخواهيد روش نظارت داشته باشيد. بايد ببينيد كه برنامه به محض آخرين تغيير در برنامه آيا آن را ذخيره ميكند يا نه. در غير اين صورت كاربر بايد مدام يا هر چند دقيقه كار خود را ذخيره كند تا مدير بتواند آخرين تغييرات ان را مشاهده كند.
اگر برنامه شما در Word و يا Access و يا بانكهاي اطلاعاتي پويا هستند ميشه اين كار رو كرد. يعني آخرين تغييرات به مدير ارسال شود.
براي لينك دو كامپيوتر كافيه توسط يك كابل لينك دو پورت هم نام سيستم ها به هم متصل كنيد. در هر دو سيستم در قسمت Add/remove Windows Components فايل و پرينتر شارينگ رو نصب كنيد و بعد پوشه اي كه برنامه در آن نصب است (و حتي چاپگر و اينترنت كانكشن هم ميتوانيد) را در سيستم اصلي به صورت شار قرار دهيد. :wink:
البته بسته به ويندوز نصب شده راه حل متفاوت است. ضمنا ويندوز هر دو سيستم بايد يكي باشه. :idea:

m-sh

Member
خيلي خيلي ممنون از راهنمايي

ولي من تغييرات را نمي خوام ببينم مي خوام حتي حركات موس را هم بشه ديد!

يعني كه اپراتور موس را تكون داد يا يه پنجره باز كرد تو مانيتور دوم هم ديده بشه!!

؟؟

taher007

Member
برنامه های زیادی هستند که شما میتونید عین صفحه اون کامپیوتر رو در مانیتور خودتون داشته باشید و حتی در اون دسکتاپ کار کنید...

m-sh گفت:
يعني كه اپراتور موس را تكون داد يا يه پنجره باز كرد تو مانيتور دوم هم ديده بشه!!
؟؟
پس فقط يك راه داريد اونم اينكه در كامپيوتر دو كارت گرافيك يا يك كارت كه از دو مانتيتور پشتيباني ميكنه استفاده كنيد.(بعضي مادربوردها يك كارت گرافيك به صورت آنبورد دارند كه فقط يك كارت گرافيك ديگه بايد تهيه كنيد) در اين حالت هم فقط ميتونيد حركات رو مشاهده كنيد ولي دستكاري نميشه كرد. علي رقم توضيح دوستان من فكر نميكنم و تا حالا نديدم كه دو تا موس يا كي بورد روي يك ويندوز مديريت كنه. :roll:

taher007

Member
Payam Moradi گفت:
m-sh گفت:
؟؟
پس فقط يك راه داريد اونم اينكه در كامپيوتر دو كارت گرافيك يا يك كارت كه از دو مانتيتور پشتيباني ميكنه استفاده كنيد.(بعضي مادربوردها يك كارت گرافيك به صورت آنبورد دارند كه فقط يك كارت گرافيك ديگه بايد تهيه كنيد) در اين حالت هم فقط ميتونيد حركات رو مشاهده كنيد ولي دستكاري نميشه كرد. علي رقم توضيح دوستان من فكر نميكنم و تا حالا نديدم كه دو تا موس يا كي بورد روي يك ويندوز مديريت كنه. :roll:

با یک کامپیوتر نمیدونم ولی با دو تا مطمینم...
چیز عجیبی نیست!! خیلی معموله!

m-sh

Member
خب اگه با 2 تا كامپيوتر مي شه لطفا راهنمايي كنيد تا انجام بدم!

ممنون

taher007

Member
شما دو تا کامپیوترتون توی lan هستند؟
به همدیگه پینگ میکنند؟

برنامه ای که من داشتم اسمش
COOL Remote control هست...
مسلما برنامه های کامل تر از اینم هست...

ولی خوب کار میکنه... توی هر دو تا کامپیوتر نصب کنید... از یکیشون به اون یکی connect کنید...

والسلام...

باز مشکلی بود در خدمتم...

hm7373

New Member
سلام من یه مانیتور فلترون و یه ال ای دی دارم و پورت دوتاشون rgb (کابل های قدیمی) هستش من میخوام این دو تا مانیتور رو به یک کیس وصل کنم و از اون ها دو تا تصویر جدا بگیرم به صورت زیر:
به عنوان مثال توی یکی از مانیتورها فیلم نگاه کنم.
و توی مانیتور دیگه مثلا با فتوشاپ کار کنم.
لطفا بگید چه چیز هایی باید بگیرم و قیمتش رو هم بگید.
مرسی.

جدیدترین ارسال ها

بالا