اتصال دو كامپيوتر با USB

سلام
ايا مي توان دو كامپيوتر را با پورت USB با يكديگر متصل كرد و انتقال فايل و ديتا را انجام داد
در صورت امكان راهنمايي بفرماييد

tornado

Member
بله امكانش هست !

قبلا همين كار رو بوسيله كابل لينك انجام ميدادند كه به پورت پرينترمتصل ميشد ! اما حالا اينكار بوسيله ي پورت USB هم ممکنه !

ولی فقط حالت هارد به هارد رو داره ! IP و شبکه ای در کار نیست !

siavash-tanha

Well-Known Member
مهيار جان من اينكارو تو اداره ميكنم

البته يه كابل مخصوص usb به usb ميخاد كه من خريدمش 10000 تومان الان نمي دونم چقدر شده؟
در ضمن مواظب باش تو بعضي از مغازه ها يه كابل ميفروشن به عنوان usb به usb كه مدار نداره و كابل ساده ايه اونو نخر چون هم كار نميكنه و هم ممكنه به دو تا كامپيوتر صدمه بزنه

اين كابل وسطش مدار الكترونيكي داره و البته درايورم داره برا معرفيش به كامپيوتر ها

مخلصم

ابوذر

siavash-tanha

Well-Known Member
gba گفت:
وقتي اين كابل رو بخريم بعد بايد چه كار كنيم؟

هيچي

فقط دو طرف كابل رو وصل كنين به دو تا كامپيوتر

بعد درايورشو نصب كنين

ماله من همراه درايور يه برنامه هم وصل ميشه كه از تو برنامه درايو هاي كامپيوتر ديگه رو ميبينم

و از اونجا انتقال اطلاعات ميكنم (شبيه ان سي)

مخلصم

ابوذر

ممنون از راهنمايي شما
مشكل من اينه كه اون كابل معمولي رو خريدم يعني فقط دوتا سر USB داره و مدار نداره
حالا اين كابل رو مي شه كاريش كرد يا بندازم دور !

H-assan

Well-Known Member
ببخشيد كه من سوالم رو اينجا مطرح مي كنم ولي چون مربوط مي شه به اين تاژيك گفته ام ديگه يك تاپيك جديد باز نكنم و با اجاز ارسال كننده تاپيك سوالم بپرسم

مي شه با usb يك كامپيوتر رو به اينترنت وصل كرد و اون يك با usb از اوني كه به نت وصل شده وارد نت بشه ؟!

tornado

Member
نچ !

اگه به ارسالي قبلي من كامل توجه ميكردي اسان جان همچي سوالي نميكردي ! :)

شبكه كه نشدن اين 2 تا ! گفتم مثل هارد به هارد !‌

siavash-tanha

Well-Known Member
Taher Doroudi گفت:
ممنون از راهنمايي شما
مشكل من اينه كه اون كابل معمولي رو خريدم يعني فقط دوتا سر USB داره و مدار نداره
حالا اين كابل رو مي شه كاريش كرد يا بندازم دور !

نه نميشه

چون من خودم اول اون خريدم ولي كارنكرد (كامپيوترها بعضي موقع قفل ميكردند كه به احتمال زياد از اتصال مستقيم دو تا usb به هم بود)

در هر صورت اون كابل اصلي يه مدار داره و وقتي وصل ميكنيد دو تا كامپيوتر يه سخت افزار جديد و ميشناسن كه شما بايد از طريق درايور همراش نصبش كنيد.

مخلصم

ما بالاخره نفهميديم كابلمون رو بندازيم دور يا بدرد مي خوره يا برم يه كابل جديد با نرم افزار بخرم !

siavash-tanha

Well-Known Member
Taher Doroudi گفت:
ما بالاخره نفهميديم كابلمون رو بندازيم دور يا بدرد مي خوره يا برم يه كابل جديد با نرم افزار بخرم !

:lol:

نه عزيز

من كه انداختمش دور :wink:

برو همون كابل و بگير كه وسطش مدار داره (وسط كابل) و درايورم داره

مخلصم

ممنون از راهنمايي شما

( نتيجه اخلاقي اينكه كابل قبلي رو بندازيم دور چون به هيچ دردي نمي خوره

جدیدترین ارسال ها

بالا