[سوال] ابعاد استاندارد

شروع موضوع توسط KITM.Hamid ‏13 سپتامبر 2015 در انجمن برنامه Multimedia Builder

1. KITM.Hamid

KITM.Hamid New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام دوستان
    رزولیشن سیستم من روی 900*1600 تنظیمه؛ من هم از اونجایی که نیاز به فضا داشتم، برنامم رو روی 800*1300 قرار دارم و همه چیز خوب بود!!!!
    ولی وقتی که برنامه رو روی یه مونیتور کوچکتر اجرا کردم دیدم بععععله!!! اندازه برنامه خیلی بزرگه!
    چون همه سیستم هایی که من توی خونه دارم همشون روی 900*1600 هستن و من هم همیشه از ابعاد استاندارد (مثلا 600*800 استفاده میکردم) تا به حال به این نکته توجه نکرده بودم!
    دوتا سوال مهم دارم:
    اول اینکه برنامه رو روی چه ابعاده قرار بدم که هم فضا کافی باشه و هم اینکه در اکثر مانیتورها به خوبی نمایش داده بشه؟
    دوم اینکه الان تا اینجای برنامه رو چیکار کنم؟!!! :-?
    یعنی باید تک تک صفحاتش رو تغییر بدم؟؟؟ :sad:

نوشته شده توسط KITM.Hamid در ‏13 سپتامبر 2015
  2. MahmoodM30

MahmoodM30 مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/

امتیاز دستاورد:
    113
    شما باید بسته به نوع پروژتون ابعاد رو در نظر بگیرید و اینکه بدونید قراره تو چه رزولیشن هایی قراره اجرا بشه

سوال دومم باید اولش به این فکر میکردید نه اینکه آخرش ولی باز میتونید کپی پیست کنید کد ها و آبجکت هارو

نوشته شده توسط MahmoodM30 در ‏14 سپتامبر 2015
    evil_gates از این پست تشکر کرده است.
  3. evil_gates

evil_gates اين نيز بگذرد ...

امتیاز دستاورد:
    113
    دوست عزیز پیشنهاد میکنم:

1- موقعیت عناصر رو در صفحاتتون به صورت داینامیک و با استفاده از توابع مربوطه تعیین کنید. به این صورت که شما در شروع برنامه عرض و طول مانیتور کاربر رو دریافت کنید. بعد با توجه به این مقادیر ابعاد پروژه تعیین کنید و موقعیت عناصر رو وابسته به ابعاد پروژه تنظیم کنید.

2- در صورتی که حجم برنامتون اجازه میده پروژه رو در چند سایز مختلف طراحی کنید مثلا 1200*800 و 1024*768 و 800*600 و ... بعد در ابتدای برنامه طول و عرض مانیتور کاربر رو دریافت کنید و با توجه به این مقادیر پروژه ای که مناسبتر هست رو اجرا کنید.

3- اگر ابعاد ثابتی رو برای پروژتون در نظر میگیرید با توجه به اینکه مانیتورهای امروزی عمدتاً 17 اینچ و بزرگتر هستند و با فرض اینکه مخاطب شما یک مانیتور 17 اینچی داشته باشه ابعاد 1024*768 مناسب ترین اندازه خواهد بود.

موفق باشید.

نوشته شده توسط evil_gates در ‏17 سپتامبر 2015
    محمدمهدی، Singular، KITM.Hamid و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.

به اشتراک بگذارید