ابزار های زوم???????????

nvshparia

Member
میشه کل ابزار های زوم رو معرفی کنید و کارکرد هر کدوم رو جدا توضیح بدید لطفا اگه امکان داره شکل این ابزار ها رو هم بزارید
مرسی

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
دورود

ببینید ابزار هایی که توی مکس هستن (ابزارهای زوم ) شکل خاصی ندارن که من بخوام عکسشو اینجا براتون بزرام
بیشتر برای زوم و چرخش و کلا حرکاتی که برای دید کاربر هست باید از Short key ها استفاده کرد ...چون زمان کمتری رو میگیره

چند تا از حرکت هایی که منجر به زوم میشه...

رایج ترین زوم ؛ زوم با ماوس هست... با غلتک روی ماوس میتونید زوم کنید

برای زوم سریع تر میتونید از کلید کنترول و غلتک ماوس استفاده کنید ( کنترول + اسکرول موس (mouse Scroll) )
برای زوم کند تر میتونید از کلید ALT و غلتک ماوس استفاده کنید ( ALT + اسکرول موس (mouse Scroll) )

اگه میخوای بازم از اون زوم بالایی باسرعت کمتری جلو یا عقب ؛ چپ یا راست برین میتونید اول روی نمای مورد نظر کلید جهت بالا رو فشار بدین بعد که شکل ماوس عوض شد میتونی از کلید های جهت راست چپ و پایین استفاده کنید...
توی این روش میتونید مایل هم حرکت کنید

در این روش اگر سرعت حرکت بنا به موضوعی که روش زوم میکنید کم بود میتونید با زدن کلید Q سرعت رو زیاد تر کنید

این روش هایی که گفتم زوم دستی هست یعنی اگر یه آبجکتی میون 100 تا آبجکت دیگه بود و خواستین روی اون جسم مورد نظر زوم کنید باید به صورت دستی برین

اما اگه میخوان خود کامپیوتر این کار رو انجام بده باید روی جسم مورد نظر کلیک کنید و کلید Z رو فشار بدین

اگر هم آبجکت مورد نظرتون رو پیدا نمیکنید و یه جورایی چون صحنه ی شما شلوغ هست و گمش کردن میتونید کلید H رو فشار بدین و اسم اون آبجکت رو پیدا کنید و از این طریق اون رو انتخاب کنید و باز دکمه Z رو بزنید تا دقیقا روی جسم دلخواه زوم بشین

ممکنه بعضی چیزا رو جا گذاشته باشم ... اگه سوالی هست بپرسین ...

موفق باشین

nvshparia

Member
من اون هشت ابزار گوشه پایین سمت راست محیط مکس رو دونه به دونه میخوام توضیح بدید و کلید میانبر های اونارو بگید

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
دوست عزیز چه خوبه که برای خواستن چیزی از کسی قبل یا بعد حرفتون یه کلمه (لطفاً ) رو اضافه کنید...

به نظرم شما اصلا خودت این ابزار ها رو امتحان نکردی

یاد گیری این ابزار ها از آب خوردن هم راحت ترن

شما فقط کافی ماوس رو آروم روی اون ابزار بیارین و توضیح کوچیکی که خود برنامه برای من و شما میده رو بخونین

اون وقت اگه نفهمیدن مطرح کنید

فقط یه چیز مهم اینه که برای چرخودن تصویر میتونید از کلید alt و زدن دکمه وسطی ماوس و کشیدن ماوس به هر سمتی که دوست دارین؛ دیدتون رو تغییر بدین

موفق باشید

pclord

کاربر متخصص
دوست عزیر این که سوال میپرسی خوبه،اما اگه بخوای کل تری دی مکس رو با سوال پرسیدن تو انجمن یاد بگیری،اونم کامل با توضیحات،نمیشه،یعنی کسی وقتشو نداره،من به شما پیشنهاد میکنم یه کتاب بگیرید تا با مقدمات مکس آشنا بشید،بعد هر کجا مشکل داشتین اینجا مطرح کنین.

موفق باشی.

جدیدترین ارسال ها

بالا