ابزاری به جز فتوشاپ!!!

times

New Member
سلام
خلاصه شده و بدون حاشیه یه سوال دارم :
نرم افزارهایی در رابطه با ساخت و ادیت عکسهای گرافیکی و لوگو و...خب زیادند (بغیر از فتوشاپ)
من هم چند تایی رو میشناسم و قبلا کار کردم (نام نبردم تا ببینم عموم چی استفاده میکنن)چون باز میخوام یه نرم افزار در این رابطه نصب کنم
بنظر شما بهترین و کاربردی نریمشوم کدومه؟

times

New Member
منظورتون کورل دراو بوده درسته؟
الان بهش یه نگاه انداختم و ممنون بنظرم بدرد بخوره

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
ببخشید اما یک توضیح کلی و تجربی میدم خدمتتون
در واقع فتوشاپ یک نرم افزار ادیت هست نه طراحی
اما به دلیل محیط کاربر پسندش میان از اون برای طراحی هم استفاده میکنند و خروجی خوبی هم میده
اما در مورد این که به جز اون چی ب درد میخوره
مطمینا برای طراحی دو قطب اصلی یعنی کورل و ایلوستریت بهترین هستند
که بین این 2 باز هم ایلوستریت خیلی خیلی کاربر پسند تر و یک میز کار کامل و راحت هست که رابط گرافیکی خوبی با نرم افزار فتوشاپ هم داره

حالا سلیقه ای هست میتونید دیگه تست کنید و انتخاب کنید!
اما در کل همه چی به تکنیک و تسلط شما به نرم افزار ها بر میگیرده

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
با توضیحاتی که علیرضا دادن موافقم
اضافه کنم که باید خلع ای در کار احساس بشه که نیاز به نرم افزاری رو به وجود بیاره در کل فتوشاپ به دلیل سهولت کاربری و امکانات بالا خیلی مواقع جای برنامه های مثل کارل یا ایل ... رو پر میکنه جدا از کاربری برنامه های برداری
برای طراحی لگو و .... استفاده از برنامه های کارل و ایل .. و اینکس.. در کنار فتوشاپ میشه نتایج و خروجی خیلی خوبی گرفت

M.Hosseinzadeh

Active Member
منظورتون کورل دراو بوده درسته؟
الان بهش یه نگاه انداختم و ممنون بنظرم بدرد بخوره

بله منظورم کرل دراو بوده

وباید بگم اگه شما از کرل زیاد سر درنمیارید باید برید کتاب های آموزشیش رو بخونید چون اکثره داشن آموزان من میگن کرل بدرد نمیخوره

اما کرل یکی از بهترین نرم افزار های طراحی هست

سلام
به نظر من هیچ نرم افزاری بصورت صد درصد کامل نیست ، هر کدوم معایب و مزایای خودشونو داره ، فقط کافیه به یکی مسلط بشی اونوقت همون نرم افزار بهترین نرم افزار میشه ... البته همونطور که گفتم شما برای رفع نیازهاتون لازم هست حتما با نرم افزارهای مبتنی بر وکتور و نرم افزارهای پیکسلی کار کرده باشی

times

New Member
خیلی ممنون بابت کمک و راهنمایی هایی که کردید ، به اون چیزی که میخواستم رسیدم.
فقط یک بُعد قضیه که بچشم نمیاد و شما هم توجه نکردید این بوده که وابستگی وجود داشته!!!
یعنی از اون ابتدا من فقط با فتوشاپ کار کرده بودم و هیچ برنامه ای رو هم تست نکرده بودم تا اینکه یه روز در جایی مجبور به کار با برنامه انستالر شدم.
و اون موقع بود که متوجه شدم به فتوشاپ وابستگی زیادی دارم در حدی که برنامه ی دیگری رو نمیتونستم کار کنم و انگار در حد مبتدی بودم.
بنظرم یه حرفه ای باید تحت هر شرایطی و با هر انکاناتی که داره نتیجه رو از کار بگیره بابت همین قصد داشتم که این وابستگی به فتوشاپ رو با کار با برنامه ای دیگه کم کم از بین ببرم.
فقط بهم نخندید یه موقع، خل نیستم ها:soot:

نام: Macromedia Fraahand
دسته:طراحی
سطح:نیمه حرفه ای
کارایی:متوسط
پیچیدگی:متوسط
نرم افزار های شرکت ماکرومدیا همواره در میان طراحان جایگاه به خصوصی داشته است و طراحان در هر کجا به کمک این دست نرم افزارها به خلق تصاویر برداری نظیر آرم ، نشانه و ... پرداخته اند . از جمله مهمترین خصوصیات نرم افزارهای شرکت ماکرومدیا اختصاصی سازی و سفارشی کردن برای طراحی وب می باشد و در واقع چهار چوب آن ها برای طراحی وب خلق شده اند حال آن که به سادگی می توان با فلش برنامه نویسی نمود ، با دریم ویور یک وب حرفه ای با تمامی امکانات محاوره ای طراحی کرد ، با سوایش بنرها و انیمیشن های زیبایی خلق نمود و... . اما در این میان نرم افزار فری هند یک نرم افزار واسطه ای است که طراحان به کمک آن اقدام به تولید برخی ابزارهای مورد نیاز در طراحی وب نظیر دکمه ها ، قاب ها و لوگوها و نشانه ها می نمایند . حال آن که سایر طراحان نیز به سهولت قادر به استفاده در مواردی به جز طراحی وب می باشند . همچنین استفاده از قلم های متفاوت و از جمله قلمی برای خوشنویسی آن هم با کامپیوتر از امکانات آن می باشد . رسم انواع خطوط ، برش تصاویر مرکب بر حسب نوع اشتراک بخش ها ، سهولت رنگ آمیزی خطوط و سطوح ، وجود تابلوهای رنگ امن برای وب و طراحی و شمایل و دکمه ها ی آماده که می توان با اعمال آن ها به هر تصویر برداری ، آن تصویر را شکیل و زیبا نمود و بسیاری امکانات دیگر که قادر خواهید بود به کمی تلاش آن ها را فرا بگیرید و با آن ها کار کنید .

hbigdeli

Member
به نظرم من کورل درو یکی از نرم افزارهای خوب طراحی هستش من خدم محیطشو دیدم واقعا برای طراحی لوگو و آرم بهترین نرم افزاره

جدیدترین ارسال ها

بالا