آیا متریالmdf high gloss و یا کامپوزیت در نمای ساختمان نیاز به glossnessدارد؟

mahmoudz

Active Member
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم.
متریال mdf high gloss نیاز به قرار دادن بیت مپ در قسمت رفلکت و گلاسینس و بامپ دارد، یا فقط از میزانی رفلکت استفاده باید شود؟
تیک fresnel reflections هم باید فعال بشه یا خیر؟
در مورد کامپوزیت در نمای ساختمان چطور؟
ممنون.

آخرین ویرایش:

amin256

Well-Known Member
اولا به نظر من به غیر از متریال آینه در همه متریالها از fresnel استفاده کنواسه ام دی اف هایگلاس یه درصد پایین با سایز کوچک فقط در قسمت بامپ مپ نویز بده ولی مپ رفلکت و گلاسینس رو بدون مپ بذار و اونها رو ساده رفلکت کن.
واسه کامپوزیت باید رفلکت رو محو بگیری

mahmoudz

Active Member
اولا به نظر من به غیر از متریال آینه در همه متریالها از fresnel استفاده کنواسه ام دی اف هایگلاس یه درصد پایین با سایز کوچک فقط در قسمت بامپ مپ نویز بده ولی مپ رفلکت و گلاسینس رو بدون مپ بذار و اونها رو ساده رفلکت کن.
واسه کامپوزیت باید رفلکت رو محو بگیری

ممنون.
آقا برای طبیعی تر شدن کار، مقدار fresnel باید دقیق باشه؟
چون وقتی تیک رو می زنم، و بعد میزان رفلکت رو بصورت ساده بالا می برم زیاد تاثیری روی متریال نداره ولی تا تیک رو بر می دارم، متریال خیلی شفاف میشه...
برای کامپوزیت منظورتون میزان گلاسینس هست که باید محو بگیرم؟ چون از کنار بعضی ساختمان هایی که با کامپوزیت اجرا شده رو دیدم، انگار متریالش خیلی شفافه...
خیلی ممنون.

amin256

Well-Known Member
fresnel با ضریب IOR قدرتش مشخص میشه که در واقع ضریب شگست نور در reflect و refract هست. چون v-ray یکی از پلاگین های قدرتمند هست که بر مبنای قواعد فیزیکی عمل میکنه (از تنظیمات نور گرفته تا دوربین و متریال و ...) بهتره که به هر متریال IOR فیزیکی و واقعی خودش رو بدی در اینجا لیستی از متریالها هست که شما در واقع بسته به جنس متریال این ضریب ها رو بهشون اعمال کن تا متریال هرچه طبیعی تر از آب در بیاد:
http://forums.cgsociety.org/archive/index.php/t-513458.html
اگر بخوای فلزاتی مثل استیل رو که خیلی شفاف هستند شبیه سازی کنی باید IOR رو روی 50 تا 80 بذاری.
بله همون میزان گلاسینس هست. هیچ کامپوزیتی کاملا شفاف نیست یعنی glossiness به میزان 100 نیست که اگر خیلی هم شفاف باشه شما این ضریب رو روی 98 به پایین بگیر.

جدیدترین ارسال ها

بالا