آیا عیب بزرگ گرافیک سه بعدی کسب درآمده؟

openworld

New Member
سلام

در پست قبلی از دوستان خواهش کردم منو راهنمایی کنند تا بتونم زمینه کاری و علاقه خودمو دنبال کنم و راهنمایی های خوبی کردن. اما به سوالی که مطرح کرده بودم پاسخ ندادن. و من اون سوالو دوباره مطرح می کنم.

سوالی که اکنون در ذهنم و جود داره و مانع حرکت من میشه مربوط به کسب در آمد از طریق حرفه گرافیک سه بعدی (مخصوصا مدلسازی) هستش، امید وارم که جواب بدین.

سوالم اینه:

اگه من به مدت 2 سال وقت و سرمایه خودمو برای یادگیری ، مطالعه و تمرین بذارم. بعد این مدت چه نتیجه ای خواهم گرفت و در کجاها می تونم کار کنم. و بزرگترین سوالم اینه که چقدر می تونم کسب در آمد کنم؟

به هر حال ما انسان هستیم و می خواهیم بعد یه مدت تلاش و زحمت نتیجه ای بگیریم و بعد از علاقه ،کسب در آمد یکی از فاکتورهای اصلی انتخاب هر حرفه می باشد.

الان کسایی که در این زمینه مشغول به کار هستند ماهی چقدر در آمد دارن؟

خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.

Mehran coyote

Well-Known Member
خیلی بعد از 2 سال کار کردن و قبل از حرفه ای شدن وارد بازار کارد و تونستن ماهی 600 تومن هم در بیارن، کار مفت بکنن و بازار کار باقی رو هم خراب کنن :sad:
ولی خیلیا هم حرفه ای شدن و ماهی 1.5 میلیون رو به راحتی در میارن، خیلی ها هم حرفه ای شدن و به هیچ جا نرسیدن(از نظر مالی)

ببین هر کاری زرنگی خودش رو میخواد، ادم زرنگ همیشه جاش درسته

این عقیده منه ادم کارش اگه سختی هم داشته باشه ولی به کار علاقه داشته باشه بهتر اینه که کارشو دوست نداشته باشه و زوری کار کنه
ولی بازار کار اون چیزی که باید باشه نیست و صنعت 3d تو ایران هنوز نوپاست و خیلی دلیل ها باعث شدن، پیشرفت توی سینما و صداسیما، گیم و.... خیلی کند پیش بره

امیدوارم موفق باشی دوست عزیز :rose:

h.khafan

Active Member
تقریبا چیزی حدود 50 درصد دانشجوهای معماری شدن یا دارن میشن 3دی کار ... اصلا بازار خوبی نیست ..مگر اینکه بتونید تو یه جای خوب جایی برای خودتون اماده کنید...

و به جز شرکتهای انیمیشن سازی جایی به فقط مدل ساز نیاز نداره... (همون شرکتها هم سعشون بر اینه ک کسیرو بگیرن که تو مراحل مختلف پروژه بتونه یه قسمت کار رو دست بگیره و در واقع چندیدن تخصص داشته باشه که تو هیچ کدوم متخخصص نیست!)

کلا ارزش 2 سال سرمایه گزاری رو نداره(اگر برای در آمد میخواید روش حساب کنید) اما برای علاقه 50 سال هم روش وقت بزارید حالشو میبرید...

reza_1001

Well-Known Member
سلام openworld عزیز ...شما تقریبا گذشته منی...:green:

این که میگی: ""به هر حال ما انسان هستیم و می خواهیم بعد یه مدت تلاش و زحمت نتیجه ای بگیریم و بعد از علاقه ،کسب در آمد یکی از فاکتورهای اصلی انتخاب هر حرفه می باشد.""

به نظر من خیلی عاقلانه و درسته....

البته صحبتهای Mehran coyote عزیز ""ببین هر کاری زرنگی خودش رو میخواد، ادم زرنگ همیشه جاش درسته"" رو هم قبول دارم...

این تاپیک رو مطالع کن ....یه سری توضیحات دادم قبلا....

http://forum.majidonline.com/threads/206904-من-یه-سوال-فنی-دارم

امیدوارم راهت رو درست انتخاب کنی....:rose:

javad17830

New Member
سلام
بابا دوستان بیخیال
کلا مارو بردید تو جاده خاکی
من الان 20 سالمه به این صنعت همخ خیلی علاقه دارم
اولش از این نرم افزار ب اون ه نرم افزار می پریدم
ولی خوب دیدم اینجور به جای نمیرسم پس تصمیم گرفتم تخصصی برم جلو
و اومدم سمت 3dsmax و دارم مدلینگ رو تخصصی جلو میرم که اگه گفتن این خیابون رو شبیه سازی کن دوسوته انجام بدم البته برای بازی سازی
درسته سختی کار زیاده ولی خیلی آرزوها دارم که می خوام بهش برسم
و هدف اصلیم هم کار در خارج از کشوره
می خوام انقدر تخصص خودم رو بالا ببرم که شرکت های خارجی ازم دعوت به همکاری کنن
چون تو ایران امیدی به این کار ندارم
می خوام برا خودم کسی بشم
از الان هم نشستم دارم هر روز زبان تمرین می کنیم و مکس
تا بتونم به جای خوبی برسم

جدیدترین ارسال ها

بالا