آیا عکسی که پرینت شده کیفیت عکس آنالوگ را دارد؟

royal999

Member
سلام دوستان
من چند وقتی بود که میخواستم بدونم اگر ما عکسی رو با دوربین عکاسی بگیریم و بهد بدیم برامون ظاهر کنند کیفیت بیشتری داره یا اینکه با همون اندازه عکسی رو با دوربین دیجیتال بگیریم و بهد با پرینتر لیزری یا جوهر افشان چاپ کنیم؟
آیا کسی نمونه ای داره که بگه عکس پرینت شده از عکس ظاهر شده کیفیتش بیشتره؟
چون من یک عکس ظاهر شده رو دادم برام پرینت کردند و کیفیتش بدک نبود ولی یکمی انگاری تار شده بود یا همون افکت Blur پیدا کرده بود و رنگ ها هم یک مقداری آبی تر شده بود.
میخوام بدونم آیا میشه عکسی مثل یا بهتر از عکس ضاهر شده پرینت بشه؟

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
رويال جان خوش اومدي به انجمن. در مورد سوالت اول بايد مشخص كني كه پرينتر چي بوده؟ چون خيلي فرق داره پرينتر با پرينتر. اگر با يه پرينتر خوب و قوي و روي يه كاغذ مناسب چاپ بشه كيفيت نسبتا خوبي پيدا ميكنه ولي خيلي كم پيش مياد كه به پاي عكس چاپ شده با دستگاه چاپ عكس برسه. خود دوربين هم خيلي مهمه. در بهترين حالت شما ميتوني با دوربين ديجيتال عكس بگيري و بدي با دستگاه چاپ برات چاپ كنن تا بهترين كيفيت رو داشته باشي.

royal999

Member
حالا میشه یک عکسی که با پرینتر چاپ میشه کیفیتش بهتر از عکس ظاهر شده در عکاسی باشه یا نه ؟
ممنون میشم اگه مقداری واضح تر توضیح بدید.

GFX Master

ببين بالا هم گفتم كه اين موضوع ارتباط زيادي با نوع پرينتر و جنس كاغذي داره كه روش چاپ ميكني. مثلا اگر شما بياي عكس رو روي كاغذ معمولي چاپ كني مشخصه كه با بهترين نوع چاپگر هم نميشه نتيجه خيلي خوبي گرفت ولي اگر با همون پرينتر روي كاغذ گلاسه يا كاغذ عكس چاپ كني نتيجه خوبي ميشه گرفت. ولي بازم ميگم مطمئن چاپ عكس با دستگاه چاپ عكس ميتونه نتيجه بهتري داشته باشه. ولي اگر پرينتر هم از نوع حرفه اي و خوب باشه ميشه نتيجه خوبي گرفت.

GFX Master

رويال جان قابلي نداشت عزيز بجاي دادن پست تشكر از دكمه تشكر استفاده كن. مرسي.

جدیدترین ارسال ها

بالا