آیا صبر کردن برای نصل چهارم پردازنده های اینتل منطقی است ؟

luvinex

New Member
میخواستم بچه هایی که توی بازار سخت افزار هستن نظرشونو درباره نسل جدید پردازنده های اینتل ( نصل چهارم ) که چیز زیادی به زمان ارائشون نمونده بگن...شاید کمتر از یک ماه...که آیا صبر کردن برای خرید نصل چهارم از الان منطقی هست یا نه؟؟
میخوام یه سیستم واسه کار تری دی بگیرم....خواستم ببینم به نظر شما صبر کنم یا نه...
و اینکه کلاً پروسه معرفی تا قرار گرفتن پردازنده جدید رو لپ تاپ ها و ارائه توی بازار ایران چقدر معمولا زمان میبره...؟؟؟؟
ممنون از همفکریتون...

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام
اولا نصل چهارم نه نسل چهارم
توی تسهایی که انجام شده روی 4770k تفاوت چندانی با نسل ivy bridge 3770k نداره و کسایی که دارن از نسل ivy , sandy استفاده میکنن به نظر من عاقلانه نیست که به نسل haswell کوچ کنن
چون باید مادربردشون رو هم عوض کنن
ولی اگه کلا سیستم نداری و عجله ای هم تو کارت نیست بهتره صبر کنی
من خودم اگه سیستمی ببندم به خاطر عوض شدن نسل ها زود به زود سیستممو تا وقتی که 3 نسل ازش نگذره عوض نمیکنم :د
و سوال اخرت رو هم خبری ندارم

luvinex

New Member
سلام
اولا نصل چهارم نه نسل چهارم
توی تسهایی که انجام شده روی 4770k تفاوت چندانی با نسل ivy bridge 3770k نداره و کسایی که دارن از نسل ivy , sandy استفاده میکنن به نظر من عاقلانه نیست که به نسل haswell کوچ کنن
چون باید مادربردشون رو هم عوض کنن
ولی اگه کلا سیستم نداری و عجله ای هم تو کارت نیست بهتره صبر کنی
من خودم اگه سیستمی ببندم به خاطر عوض شدن نسل ها زود به زود سیستممو تا وقتی که 3 نسل ازش نگذره عوض نمیکنم :د
و سوال اخرت رو هم خبری ندارم

ممنون از توجهتون...
اما من اکثر مقایسه و چارت هایی رو که دیدم توی فرکانس های مشابه مقایسه شده بودن اما به طور کلی پردازنده های جدیدی که تو راهه فرکانس پایشون مقداری بالا تر رفته و این تو توان تاثیر داره که توی اکثر تست ها لحاظ نشده این موضوع...
نمونه مقایسه دقیقی از مورد های نزدیک رو دارین بزارین ؟

luvinex

New Member
کاش یکم تامل میکردین بعد پست میزدین...
مطلب بنده رو مجددا بخونید لطفاًً...
این چارت ها رو منم دیده بودم اما دنبال مقایسه های دیگه ای بودم....

شما دنبال چجور چارتی هستین؟
فرکانس پایه 3770k و 2700k و... همون 3.5 هست و تا 3.9 افزایش پیدا میکنه(توربو)
در کل من اگه جای شما بودم صبر نمیکردم.
بنظرم بهترین مورد استفاده از سوکت 2011 هست. پردازنده ی 3930K
نسل بعدی پردازنده های این نسل هم بنام Ivy birdge-E هم روش نصب میشن. محدودیت حجم رم هم نسبت به 1155 و 1150 کمتره.

این بنچ مارک هم اگه ندیدین، بد نیست.
http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-26-3DS-Max-2012,3161.html

Mehran coyote

Well-Known Member
حتی اگه شما 2011 هم خرید کنید به خاطر اینکه نسل بعدی 2011 هست و بگید که بدون تعویض مادربرد میتونید cpu رو در اینده عوض کنید کاملا اشتباه میکنید
چون جدیدترین نسل اینتل معلوم نیست کی بیاد و از ddr4 پشتیبانی میکنه و هنوز که هنوزه هیچ مادربردی نیومده که ddr4 رو ساپورت کنه

به تاپیکی که الان زدم که سری بزنید شاید اطلاعات بهتری نصیبتون شد
از اقا مجید هم دعوت میکنم تاپیک رو ببینن
لینک

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا