آیا ایرانی ها نرم افزاری به غیر از سود خودشان ساخته اند؟

royal999

Member
سلام دوستان
این مساله برام جالب شده بود چون یه توجه کردم و دیدم که ایرانی ها تا حالا هرچی نرم افزار که ساخته اند همه اش به سود خودشون بوده مگر... البته دستشون هم درد نکنه
مثل: چلیپا و کلک2000 و زرنگار و دیکشنری شتاب و مریم و نورالانوار و درج و en2fa و الی آخر

من فقط میخوام بدونم از ایرانی هایی که داخل کشور هستند آیا برنامه ای ساخته اند که فقط به درد خودشان نخورد؟

soheilweb

Active Member
من فقط میخوام بدونم از ایرانی هایی که داخل کشور هستند آیا برنامه ای ساخته اند که فقط به درد خودشان نخورد؟

محاله
308.gif

VAHID216

مدیر بازنشسته
ببین دوست من همون خارجی ها هم دو نوع هستند مثل ما ایرانی ها، بعضی ها تو شرکت هستند واسه هدف شرکت می سازتن. بعضی ها هم تو شرکتی نیستند و کارشون چیز دیگس ولی تو این ضمینه واردن و برنامه می نویسن خوب شما نباید یه طرفه نگاه کنی! ایرانی ها هم چیزایی درست کردن البته دسته دوم.
اگر بیشتر دقت کنید می فهمید که خیلی کلی نگاه کردید.
موفق باشید

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

همشهری!
درسته که پیشرفت نرم افزاری ایران خیلی کُنده، ولی دیگه نباهاس توقع داشت که با کشورهای "صاحب سبک" برابری کنه.
درسته که این نرم افزارهایی که اسم بردی، فقط به درد ایرانی ها می خوره، ولی واقعاً توی کار خودشون عالی هستن.
فرض کنیم که من بهترین برنامه نویس و نرم افزار ساز دنیا باشم (حتماً!!!)؛ چی بسازم که روی دست غول های نرم افزاری بلند بشه و بتونه اسم در کنه و مشتری پسند باشه؟
هر چی که بخوام بسازم، نمونه بهترش رو شرکت های بزرگ ساختن.
مگه این که بیام "شق القمر" کنم، که اون هم کار هر کسی نیست؛ حتی همون شرکت های بزرگ.
ولی خب ...
تفاوت های فرهنگی و زبانی ما با اونا باعث می شه که نرم افزارهای مخصوص خودمون (که هیچ جا پیدا نمی شه) بسازیم.

به امید پیشرفت همه ایرانیان.

التماس دعا
یا علی

a_mehr

Member
فکر می کنم منظور دوستمون رو دقیقا متوجه نشدید
ایشون نظرشون اینه که چرا ما نرم افزار های بزرگ نمی سازیم و مسلما جوابش این نیست که چون ما نرم افزار نویسای بزرگ نداریم ،
بلکه مشکل از ایجاد یک تشکل و گروه هست که به خاطر برخی علت های تاریخ ایجاد یک گروه هدفمند کاری تقریبا تو این مملکت غیر ممکن شده .

1 نفر ایرانی یک کار رو در یک ساعت انجام میده
همون کار رو 2 نفر ایرانی در 2 ساعت انجام می دن
وقتی تعدادشون به 3 برسه اون کار دیگه انجام نمیشه

این مشکلی هست که من و من و من باهاش دست و پنجه نرم می کنیم

سلام جمیعاً

همشهری!
درسته که پیشرفت نرم افزاری ایران خیلی کُنده، ولی دیگه نباهاس توقع داشت که با کشورهای "صاحب سبک" برابری کنه.
درسته که این نرم افزارهایی که اسم بردی، فقط به درد ایرانی ها می خوره، ولی واقعاً توی کار خودشون عالی هستن.
فرض کنیم که من بهترین برنامه نویس و نرم افزار ساز دنیا باشم (حتماً!!!)؛ چی بسازم که روی دست غول های نرم افزاری بلند بشه و بتونه اسم در کنه و مشتری پسند باشه؟
هر چی که بخوام بسازم، نمونه بهترش رو شرکت های بزرگ ساختن.
مگه این که بیام "شق القمر" کنم، که اون هم کار هر کسی نیست؛ حتی همون شرکت های بزرگ.
ولی خب ...
تفاوت های فرهنگی و زبانی ما با اونا باعث می شه که نرم افزارهای مخصوص خودمون (که هیچ جا پیدا نمی شه) بسازیم.

به امید پیشرفت همه ایرانیان.

التماس دعا
یا علی
این و خیلی از این جور فکر کردن ها و علاوه بر اون ... جواب سوال شماست ...

آخرین ویرایش:

VAHID216

مدیر بازنشسته
و یه مشکلی دیگه ای هم که هست اینه که تو ایران پول به زحمت نرم افزار نمی دن همه دوست دارن هزارتومن فوقش 10 تومن بگیرن شما می یای پول بدی 300 هزار تومن. معلومه که نمی دی:d

AMiR

Active Member
حالا فك كنيم كه واسه كشور هاي ديگه هم برنامه نوشتيم
كي مي خره ازمون؟
همين الآن زوركي قبولمون دارن (‌البته بيشترش از ترسه ها)‌

royal999

Member
دوستان خیلی ممنون ولی خداییش همون نرم افزارهایی هم رو که ساخته اند خیلی عالیه
من یه سری نرم افزارهای هک هم دیدم بدک نیستن.

ولی اون یکی دوستمون خیلی قشنگ نوشته که وقتی سه تا شدن دیگه هیچ کاری جلو نمیره من شخصا بعضی اوقات انقدر فکر میکنم به این موضوع و میگم آخه چرا؟ چرا ما عقبیم شاید یه علتش احساس بی خیالی نسبت به پیشرفت و یا همرنگ جماعت شدن باشه. نمیدونم دیگه

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

مسلما جوابش این نیست که چون ما نرم افزار نویسای بزرگ نداریم ،
a_mehr عزیز
من هیچ وقت نگفتم که ما آدم این کار رو نداریم؛ برعکس معتقدم که بهترین برنامه نویس های دنیا، ایرانی هستن.
فقط شرایط و امکانات فراهم نیست.
یکی از ضرب المثل های تجارت اینه که (( لازم نیست که بهترین باشی، مهم اینه که اولین باشی! ))
در این صورته که می تونی بازار رو به دست بگیری.

التماس دعا
یا علی

يكي از مهمترين مسايل پشتيباني از طرف مشتريان است
اگر بگردي مي بيني براي تمام اين نرم افزارها كرك اومده
و بيشتر ماها ، حاضر نيستيم به قيمت واقعي بخريم
بعد چظور يك كاربر خارجي نرم افزاري را كه توسط ايرانيان نوشته شده بخره

thekhosrow

Member
آقا قبول کنین گرون میگن که 3سووت کرک میآد تو بازار..

یه سر به techno2000 تو بازار رضا بزن ,قیمت کلک و زرنگار رو بپرس
من که پرسیدم حاج و واج مونده بودم !!!!
به هرحال شرکت ها قیمت متعارف رو بدن و روی gui برنامه هم کار کنند باور کنید
اگه نگیم همه ولی اکثر مردم میرن به سمت خرید قانونی..

همون برنامه کلک رو فکر کنم عرب ها هم میخرن ! البته اگه کشور حسابشون کنیم :دی..

لینک سایت عربی فروشنده کلک

سلام
منم قبول دارم كه گرون هستند
به هر حال هم اونها بايد ارزون تر بدن
و هم ما تمايل به خريد داشته باشيم
ولي همين مترجم پارس مگر بيشتر از 12500 قيمت داره
گرون كه نيست
بازهم كرك مي زنن و دارن مي فروشن

a_mehr

Member
یک بحثی این وسط پیش می آد و اون اضطرار نیاز نسبت به یک کالا و قدرت خرید اون هست .
زمانی که شما در یک مملکت بدون ثبات و امنیت اقتصادی زندگی می کنید مسلما نباید انتظار داشته باشید
مردم اون کشور برای کالاهایی که از درجه اضطرار پایینی برخوردار هستند هزینه های نامعقول بکنن
شما وقتی می تونی همون نرم افزار 12 هزار تومانی رو به 1000 تومن تهیه کنی این کار رو انجام می دی و
11000 هزار تومن رو در جای ضروری تر دیگری استفاده می کنی و حق هم داری چون نیاز های اولیه حیات
یک انسان از قبیل سرپناه وسیله ی نقلیه و ... در ممالک جهان سومی چون ما، تبدیل به آرزوها و اهداف بلند زندگی مردم شده این بی فرهنگی و خیلی از مسایلی از این دست ناشی از مشکلات اقتصادی است و
حرف برای گفتن زیاد ...

a_mehr

Member
نه متاسفانه راجع به درجه سبز چیزی نمی دونم
اگر یه مقدار توضیح بدین + این که منبع این خبر رو هم اعلام کنید ممنون میشم

اگر احساس می کنید که موضوع تاپیک به بیراهه کشیده میشه می تونید اون رو برام Pm کنید

خیلی از ارگان ها و سازمان های معتبر جهانی و خیلی از اندیشمندان داخلی و خارجی معتقدند

ایران در یک بحران به سر می بره چه در زمینه اقتصادی و چه در زمینه اجتماعی

en2fa

Member
من شانسی اين تاپيک رو ديدم،هر چند که تقريباً قديمی هست،
اما نفهميدم جريان حساب کردن برنامه من توش ديگه چی بود؟
مگه برنامه من پولی هست؟!
4 سال هم که پول domain/host رو داديم،يکی نيومد تشکر کنه...
حالا اصلاً نميخام بگم برنامه خوبی هست،خيلی هم اشکال داره،اما کمتر برنامه ايرانی فکر کنم باشه
که روزی نزديک 500 تا دانلود داشته باشه(البته اونوقت که سايت داشتيم!!)

ali-k

Member
خیلی از برنامه ها را میتوانیم بنویسیم و حتی به مشابه خارجی هم نزدیک و شاید در مواردی بهتر ...
ولی موضوع این هست اول برنامه ایرانی خریدار خارجی ندارد (مشکلات سیاسی + بازار + تحریم + پرداخت)
دوم خریدار ایرانی هزینه واقعی برنامه تولید شده را پرداخت نمی کند حتی در صورتیکه بصورت پکیج هم برنامه را عرضه کنیم با قیمت یک دهم واقعی بازم مشکل فروش در ایران داریم .
سوم سودجویانی که فعالیت نرم افزاری در ایران را برای سود شخصی تقریبا به نابودی میکشن (کرک - رقابت نابرابر محصول خارجی و ایرانی) ...
چهارم ایرانی ، ایرانی بخر ! متاسفانه با اینکه تولیدات ما از نظر امکانات و تولید کاملا سلیقه ای برای کارفرما و قابل رقابت با نمونه خارجی هست ولی بازم ایرانها ترجیح میدهند خارجی بخرند ...

کلا مشکل از تولید کنندگان نیست (انقدر که مقصر ما هستیم در کل جریان میشه نادیده گرفت)

loo3ian

Member
سلام
نه آقا کی گفته ؟
ما میتونیم برای خارجی ها هم بزنامه نویسی کنیم .
مثال برنم ؟
شمردن اتوماتیک تعداد بزهای موجود در یک آغل واقع در آنگولا .
برنامه ای که هر ورودی را گرفته و خروجی آن انرژی هسته ای حق مسلم ماست رو بده .
افزایش ارز نسبت به ایران
باز هم هست قریب به شونصد مورد دیگه هر کی خواست پیغام بزاره :d

جدیدترین ارسال ها

بالا