آگهی نامه تبلیغاتی.آری یا نه؟

sweetbrier11

New Member
سرمایه گذاری در آگهی نامه تبلیغاتی.بله یا خیر؟

با سلام :rose:
لطفا در مورد آگهی نامه تبلیغاتی راهنماییم کنین؟منظورم آگهی نامه هایی که معمولا 4 صفحه هستن و تبلیغات شرکت ها،فروشگاهها،رستوران ها و... رو در آن چاپ میکنن و به صورت رایگان(احتمالا)در شهر پخش میکنن؟

آیا سرمایه گذاری در داشتن یه آگهی نامه تبلیغاتی درسته؟ چقدر سرمایه می خواد؟مجوز چطور؟شنیدم برای مجوز باید 5 سال سابقا کار داشته باشم که ندارم؟از کجا باید مجوز گرفت؟بدون مجوز میشه چون فکر نمی کنم بتونم مجوز بگیرم! البته مدرکم لیسانسه.

من افست ندارم برای چاپ باید بفرستم چاپخونه ولی فکر کنم بتونم طراحی صفحات رو بکنم.

لطفا راهنمایی کنین . اطلاعاتم کمه.اگه سایتی هست که بتونه کمکم کنه آدرسشو بدین ممنون میشم.

تو این کار سرمایه گذاری کنم یا نه؟ :-?

با تشکر از همه شما

sweetbrier11

New Member
کسی نیست که راهنماییم کنه؟سریعا نیاز به جواب دارم.تو اینترنت در مورد شرایط مجوز خیلی گشتم.مدرک تحصیلیم مدیریت و تبلیغات نیست؟و مطمئنا گرفتن مجوز وقت گیره.بدون مجوز میشه؟چقدر سرمایه می خواد؟
شرایط مجوز به طور کلی مثل نمونه زیر بود
http://ershadf.ir/aennameh/2.htm

منتظر راهنماییتونم.

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
کسی نیست که راهنماییم کنه؟سریعا نیاز به جواب دارم.تو اینترنت در مورد شرایط مجوز خیلی گشتم.مدرک تحصیلیم مدیریت و تبلیغات نیست؟و مطمئنا گرفتن مجوز وقت گیره.بدون مجوز میشه؟چقدر سرمایه می خواد؟
شرایط مجوز به طور کلی مثل نمونه زیر بود
http://ershadf.ir/aennameh/2.htm

منتظر راهنماییتونم.

دوست عزیز اخذ مجوز در این زمینه بر طبق قوانین هست و اگر می خواین قانونی عمل کنید قوانین مشخص هستند. خب اگر شما قصد جدی برای انجام این کار دارین حتما لازمه که مجوز داشته باشی. البته حالا که شما مدرک مربوطه رو در حد کارشناسی مرتبط نداری. شاید بتونی به هر حال با ارائه مدرک و سابقه کار ( که خب باید آشنا داشته باشی تو یه شرکت تبلیغاتی ) این کار و انجام بدی و گرنه راه بعدی پیدا کردن یه شریک مورد اعتماد هست که مدارک رو داره و می تونه مجوز رو اخذ کنه. در غیر این صورت تنها راه باقی مونده پیدا کردن کسی هست که این مجوز رو داره اما ازش استفاده نمی کنه و مایله که اونو به شما اجاره بده ( یا چیزی شبیه این ).
در ضمن گرفتن موجوز اونقدرا زمان بر نیست ولی خب چند ماهی ( گاهی هم در موارد بالا یودن متقاضی یک سال ) طول می کشه. به هر حال توصیه بنده به شما اینه که یک مقداری از آخر به اول فک کنی. یعنی شما فرض کن مجوز داری و شروع کن به فک کردن و حساب کتاب که از عهده اش بر می یایی یا نه البته این یعنی از آخر به اول چی؟ فکر کردن

موفق باشی

sweetbrier11

New Member
سلام
ممنون از راهنماییتون.
شما از مقدار سرمایه لازم این کار اطلاعی دارین؟البته در شهرستان
برای این کار نیاز به تجربه خاصی هست؟
در ضمن مدرکم کارشناسی کامپیوتر(نرم افزار)

آخرین ویرایش:

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام
ممنون از راهنماییتون.
شما از مقدار سرمایه لازم این کار اطلاعی دارین؟البته در شهرستان
برای این کار نیاز به تجربه خاصی هست؟
در ضمن مدرکم کارشناسی کامپیوتر(نرم افزار)

خب چیزی که شما جدای مکان و تجهیزات لازم داری. تجربه در امر تبلیغات و گرفتن آگهی هست. اون هم به طوری که بتونی دخل و خرجت رو بپوشونی و چیزی تهش بمونه برات. این تجربه لازمه جدای از باقی موارد.
سرمایه دیگه حداقل باید مکان رو یه آتلیه کوچیک رو و لوازم مورد نیاز اداری رو در بگیره و البته هزینه چاپ چند شماره اول در مقداری که بتونه مشتری ها رو قانع و مشتری جدید همراه داشته باشه برات.

موفق باشی

NAVIDAHWAZ

Member
این کار خیلی پر دردسری هست و هر کسی توان موندن در این کار رو نداره!
برای انجام این کار باید به این مسائل توجه داشته باشی:
1.مجوز (برای دریافت مجوز که اگر شرایطش رو داشته باشی یحتمل 2سالی باید براش پیگیری کنی)
2.پیشنهاد میکنم یک مجوز کرایه بکنی و بابت هر شماره 2صفحه ای 40 و 4صفحه ای 60 بهش بدی
3.اگر روزی کار رو به چاپ نرسوندی صاحب مجوز هیچ پولی ازت درخواست نکنه
4.به بازاریاب تلفنی 15 درصد و بازاریاب حضوری 20 تا 25 درصد پورسانت بده
5.جو! نگیرت که بخوای تیراژ زیاد چاپ کنی که هم هزینه چاپ هم هزینه پخش زیاد میشه
6.برای شروع کار پخش کننده های زیادی جذب نکن که هزینه هات کمتر بشه
7.بهترین تبلیغ برای شما پخش مناسب و فعالیت بالا به این منظور که مرتب چاپ کنی
8.مواظب هزینه ها از جمله: تلفن و کرایه و حقوق باش
9.با همه نیرو ها درصدی کار کن و بگو اگر خوب پیش رفت بعد از 1ماه حقوق میدی.
اگر کمک یا سوالی بود پ.خ کن.

NAVIDAHWAZ

Member
در ضمن سرمایه هم نمیخواد

یه دفتر کار معمولی
یکی دو خط تلفن
+ 1پرینتر لیزری سیاه و سفید برای چاپ نمونه و گرفتن امضای تاییدیه زیر آن (توجــه: اگر امضا نگیری احتمالا پول ندن! از من گفتن بود)
یکی دوتا منشی برای پاسخگویی و جذب سفارش (بی زبون بدردت نمیخوره)
همینـــــ...

بقیش هزینه چاپخونه و هزینه های متفرقه هست

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا